Положителен тест...а после?

  • 1 801
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Браво, не разбрах защо да чакаш края на март за гинеколог?...аз отидох с направление на личната след около 20 дена.... и успешно бременеене

и аз така, а няколко дни след теста бях при частен гинеколог....

# 16
  • Мнения: 961
Здравей,
Вземи си направление от личната лекарка и отиди на гинеколог около 20 дни след закъснението ти. Тогава ще си в около 8 гестационна седмица и освен, че вече ще може да се види плода на ехографа, ще могат да видят дали работи и сърцето.

След това всеки месец ще ходиш на ЖК, като чак в края на 3 месец ще те регистрират като бременна (дотогава ще те водят "състояние, подобно на бременността").

За фолиевата киселина са ти писали - ако не си пила досега, задължително я почни и пий до началото на 4 месец. Всички останали съвети ще получиш от наблюдаващия те гинеколог. Избери си добър такъв в следващите дни, защото ако не си доволна от него, ще имаш право само на още 1 направление за смяна на гинеколога за цялата бременност.

Леко бременеене.

# 17
  • Мнения: 3 456
Пий фолиева киселина, както са те посъветвали вече. Ако нямаш търпение не е нужно да чакаш о края на март. Моята лична не ми даде направление, защото било рано и трябвало да изчакам, но аз отидох на частно. Все пак поводът е толкова хубав.

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито! Лека бременност!  Laughing
Пий фолиева киселина, както са те посъветвали вече. Ако нямаш търпение не е нужно да чакаш о края на март.
Peace

# 19
  • Мнения: 4 401
другите са ти писали аз няма да ги повтарям но ти давам  мноого полезен линк

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

имаш много време докато дойде бебчо,почети ,информирай се ако трябва питай защото  кърменето може да е леко и безпроблемно   САМО АКО СИ ДОБРЕ ПОДГОТВЕНА.За съжаление в родилния дом няма да ти обърнат внимание а може и да ти дадат погрешни и вредни съвети от които да последват куп проблеми и да развалят най-щастливия момент в живота ти -като си гушнеш бебо Hug
а библиотеката е направо безценна Heart Eyes

ОТ все сърце ти желая безпроблемна бременност,леко раждане и здраво и кротко бебче   bouquet,а ние ще сме тук винаги щом имаш нужда да те подкрепяме  Hug

# 20
  • Мнения: 728
Честито !!!
Ми и аз бях така от началото. Зор зор за  EFP и после .. ами сега..?!? Отидох веднага на гинеколог видях плодното сакче .. 13 милиметра, даже имаше и малко ембрионче вътре и така се въодушевих.. и забравих и зора и.. ами после.. и всичко..почувствах се най-голямата щастливка на света newsm44. Та съвета ми е: Иди, виж малкото беб4е и целия стрес ще изчезне, тъкмо генеколога ще ти каже какво да правиш, ще ти изпише фолиева киселина ако още не си почнала да пиеш и ще ти каже кога да идеш пак и какво да правиш

# 21
  • Мнения: 367
Започни да пиеш фолиева киселина-1табл на ден до 2 седмица-профилактика на spina bifida при плода

# 22
  • Мнения: 256
Ох, имало ли е време да не съм била бременна!  Joy

Аз бях на гинеколог на 14 ден след зачеването, само след 1 положителен тест. Вижда се само плодно сакче, нищо друго не може да ти каже доктора толкова рано. Моя даже каза, че не улавя добре сърдечна дейност. Но беше наистина много рано, на мен пък ми беше интересно, по-скоро любопитно и затова побързах.

А на теб ЧЕСТИТО и леко бременеене!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 137
Е, то на 14-ия ден от зачеването все още не е зародила сърдечната дейност ...

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Честито и леко бременеене  bouquet

# 25
  • Мнения: 257
Сутринта си направих тест(1 ден след като ми заксня)и след объд отидох на генеколог да потвърди.После каза да ида след 2 седмици за да се види ембриона.И така след това всеки месец.Вземи си да пиеш фолиева киселина и лека бременност Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 900
Първо честито.  bouquet
Отидох на гинеколог за първи път в 8г.с. Peace

# 27
  • Мнения: 693
Честито   bouquet Лека и безпроблемна бременност и здраво бебче ти желая.
Аз понеже се съмнявам в 100% сигурност на теста, веднага на следващия ден си направих кръвен тест за да съм сигурна. Записах си час и отидох на гинеколог. Не виждам причина да се чака.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 185
Честито!!! Лека и успешна бременност!!!  smile3525

Отивай на гинеколог, най-много да се окаже, че е рано и нищо да не се види, той ще ти даде съвет кога да отидеш пак! Края на март е много, ама много далече  Simple Smile. При моята бременност подраних с прегледа и имаше само плодно сакче, без ембрион и седмица по-късно вече се виждаше и ембриона!

# 29
  • Мнения: 13
Simple Smile Много благодаря на всички. Ще изчакам една седмица и отивам на преглед. Фолиевата киселина вече се пие. Дано всичко да е наред. Другият ми проблем е, че в къщи си имам котенце и никак не искам да се разделям с него. В общи линии ... паникьосана съм леко и нямам никаква идея какво да правя. Прекрасно е! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт