Холандска тема 21 - Баба Марта наближава с празници в торбата

  • 19 721
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • NL
  • Мнения: 520
Добро утро мили дами
Мопси
Цитат
но захранвах в Бг и там ползвах бабакук   .
  Joy Joy Joy Мопси рано сутрин ме разсмиваш с този бабакук.
Калина аз още не съм захранила..Само разпитвам още.
Илче успех каквото и да избереш.Какво стана с идеята за терапевтичният център?
Звезди честити зъбчета на Ерик.Лесно ли избиха?
Аз да ви кажа съм леко бясна от сутринта.Татито намалил парното в стаята на детето и сутринта като влезнах да я взема да я храня и тя милата със студени ръце,крака и дори вратлето и беше студеничко.Оправданието,че се била изпотила да не съм я държала на толкова топло #Crazy и че така се калявало детето.Хубаво де но температурата беше много под 18 градуса.А на всичкото отгоре вчера си изгорих ръката на печката и в момента мястото е цялото в мехури и дори детето не мога да с държа с нея.Ето оплаках се рано сутрин Sick.
Лек ден на всички,аз се насочвам към кафе машината.

# 16
  • NL
  • Мнения: 520
Честит Рожден Ден Сара.
Много здраве,безгрижни дни и нека всичко към което се стремиш да се сбъдне.


# 17
  • Мнения: 7 914
SaraJK
 честит рожден ден!
Пожелавам ти много здраве, усмивки и сбъдване на всички мечти!

Наздраве!

# 18
  • Мнения: 7 914
Milika
ами не знам да ти кажа.. Ерик не е от най спокойните деца, така че ... неусетно избиха  Mr. Green
 горката ужас с тези мехури, че както и бавно зарастват и са болезнени.... Hug Hug Hug
 а аз забравих да ви се"похваля", че една вечер... Ерик се разкриви към 18-18.30 и баща му уж на шега го сложи да спи и той взе ,че спа до 3 часа Mr. Green.. и то без да е сукал преди това  #Crazy ноооооооо.. познай.. баща муне затворил птозореца и това преди 2 седмици някъде... добре,че се случи по топла вечер Tired....ама на  преживя се де Mr. Green

# 19
  • Мнения: 581
Sara JK - честит рожден ден!!! Кысмет и най-вече здраве на теб и на цялото семейство!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Милика - не ти е ден днеска. Дано по-бырзо да мине и утре да се компенсира с хубави неща.
Центыра вече го има, така че заповядайте в него ако някой има нужда (по-добре никой да няма разбира се Simple Smile ). Но това не е нещо целодневно и докато се разрастне ще отнеме време. Понеже терапийте се правят на английски (и т.н. езици), центыра ще се знае и предполагам ще быде популярен най-вече сред англо-говорещата общност, както и за терапия на двойки, кыдето и двамата говорят английски. А аз искам да навлезна и в холандската система на здравеопазване, за което ми трябва и да го знам езика на супер ниво  Confused Та така - май за да се пробие ще е нужно яка борба, малко кысмет, много упорство и здраво учене на холандски. И пак не е сигурно....та затова сега се чудя точно как да подхващам нещата.....

звезди - ето така се каляват хората Simple Smile. А аз тука като му бая над свещенният нос на Виктор - да не му е влажен выздухыт, да не му е много топыл/студен че само се запушва носыт и се буди. Ще взема да го остава на отворен прозорец - може това да му трябва на човека, а аз да не сым го разбрала  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки!

Милика, татковците понякога имат странни приумици Crazy. Не се ядосвай Hug Дано Ариенка не се е простудила. Като се замисля, нашия Алекс е винаги много леко облечен. Един потник и някоя блузка. Чорапогащник обувам само ако са минусови температурите. В къщи ходи по чорапки. Нашите все ми се карат, че не съм го обличала топло. Като че ли наистина е до навик...и добро кръвообращение. Аз съм по принцип студенокръвно Joy
Мажеш ли с нещо изгореното? На мен ми беше гръмнал един контакт в ръката и цялата беше почерняла от изгарянето. Спаси ме кравето масло (безсолно). Съдържа витамин А и Д, които са необходими на кожата при възстановяването. Оправяй се бързо Hug

Илче, и аз по едно време се бях запалила по стомкокера, че лесно се готви с него. Но къде да го слагам и него ooooh! А и половинката твърди, че по скоро ще го уморя с такава храна Mr. Green

Мопси, бейбикука ще ти влезе в употреба за второто бебче Wink Шегувам се Hug
Аз чувам за първи път за него, да си призная Embarassed

Звезди, и аз всяка вече като приспивам Алекс заспивам с него и нашия татко идва да ме буди Crazy

# 21
  • Мнения: 1 132
Сара, честит рожден ден! Бъди здрава и много щастлива!   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   
Звезди, трябва да ъпдейтнеш настройките на бабакука.  Wink
За спането да ви кажа, че и моя мъж е оставял Софи да спи на забравен отворен прозорец. Явно недоглеждането им е обща черта.
Милика, дано не се е простудила.  Praynig Аз за изгорено слагам Дефламол, но не знам дали има тук. Позлвам го и за други цели, та затова си набавям от Бг.  И аз имам опит с гръмнал конаткт като Милена.  Mr. Green Тогава си бях взела едни мазни марли от DA.
Милена, ако има второ може би ще си купя. Обаче с бурканчетата е  толкова по- лесно. Ами мързелива съм, какво да се прави   Embarassed 
Той нашия стоомкокър затова си седи в кутията, място няма.  На мъжа ми от работата към коледния пакет винаги прибавят и някакъв ел. уред. Тази година имаше едно като ел. тенджара, но пече без мазнина. Готвих 2-3 пъти, но всеки път мий и прибирай, не е за мен. 
Сега ме е обхванала една мания за машина за хляб. Ние ядем хляб само в събота и неделя на закуска, та един топъл хлебец ще е чудесен заместител на полуготовите питки.  Thinking Но пък само за ползване веднъж седмично не знам дали си заслужава, а има и опасност да почна да ручам по един хляб на ден ако е много вкусен.  Joy Който има да споделя.
Илче, успех!

# 22
  • Мнения: 1 550
Милена, ако има второ може би ще си купя. Обаче с бурканчетата е  толкова по- лесно. Ами мързелива съм, какво да се прави   Embarassed 
И аз, и аз Blush Защо мислиш, че никога преди това не бях чувала за бейбикукер Mr. Green

Сега ме е обхванала една мания за машина за хляб...Който има да споделя.
Аз, аз Mr. Green Първите няколко пъти се плющеше топъл хляб и още как smile3521 Преди Нова Година си я взехме, аз бях се похвалила тогава. И оттогава сами си правим хляб. Но ние не си падаме по хляба особено. Един хляб трудно можем да довършим и накрая го хвърлим, защото е мухлясал или патетата го изпапват. Не знам за хляб, но за тесто е идеална хлебопекарната. Нали покрай празниците правих питки. Чиста работа. Машината меси, втасва там и накрая в тавата и хайде в печката. Супер мързелива работа, точно като за мен Mr. Green Иначе си купувам готови смеси за хляб, щото не ми се разправя иначе. От АН вземам един пакет за два пъти и готово. А, имам и две книги с рецепти за машината. Пробвах няколко в началото, докато нашите бяха тук. Беше ми голям ентусиазмът, а и имаше кой да хапва. Сега не ми се пробва вече. Та и тая хлебопекарна бая място заема ooooh! Но който обича да пече разни неща това е нещо, което улеснява целия процес с бъркане и цапане yes Ето сега за Великден смятам да пека козунаци и в машината ще забъркам тестото и после само остава да се оформи и опече в нормална фурна.
А, забравих, моята е някаква куча марка. Струваше 30 евро от Ауди я взехме. Но всъщност се оказа много добра покупка thumbsup

# 23
  • Мнения: 581
Stertje - лелеее аз сега се светнах че с теб се познаваме май!!!!!!!  JoyИ толкова време да не мога да загрея.........Сега ти видях снимката в другия холандски форум кыдето пишеш и това+местоположението и се сетих, че с теб и половинката се виждахме май по едно време. Ние тогава живеехме в Утрехт. Сещаш ли се?!? Simple Smile
Мопси - мерси
Миленка - оххх както хубаво описваш тези хлебчета....маи и тази машина ще се вземе Laughing. А като правиш там хляба, той пак ли става такыв выздушен както от тукашните магазини или е по-плытен?

# 24
  • Мнения: 1 550

А като правиш там хляба, той пак ли става такыв выздушен както от тукашните магазини или е по-плытен?
Илче, аз пробвах различни смеси и тези на АН ми харесаха, особено едната за черен хляб (на вкус и вид е като купешкия). Когато съм правела хляб по рецепта от книга- белия става сполучлив що годе, а черния е малко труден. Но черният хляб е по- плътен. Има по принцип подобрители на хляба (така го дават в рецептите,) които аз така и не намерих никъде Confused Поне в смесите има всички добавки. Половината продукти от рецептите ги намерих в биологичния, защото в обикновен магазин (или поне в нашите) няма.
Не съм пробвала много рецепти, защото така изкушението да се хапва повече е налице Thinking
Така, че пека само колкото е необходимо, като не се престаравам особено Blush

# 25
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Илче-п Hug Ти Илианка ли си? Ех, колко е малък светът , наскоро си мислех за вас, толкова отдавна не сме се виждали.Simple Smile

# 26
  • Мнения: 581
Stertje - наистина си ти значи!!!!! Ле лелеее и ми трябваше една година выв форума, че да те открия че си ти. ooooh! Ако знаеш и ние колко често сме се сещали за вас, обаче ти загубих телефона, а адреса выобще не се сещам. И в ICQ загубих контакти...Ееее много се радвам да те намеря пак. Аз пырво си мислих че "звездичка" си ти, но се изясни че не е, и после не сым направила врызката с твоя ник....Айде да се видим. Пиши ако ще има някаква среща на былгари тук, може и хората в този форум да се заинтересуват.Поздрави и на двамата ти мыже!!!

Сега ми идва да сложа една снимка на голяааама халба бира и да почерпя сыфорумките по случай щастливото подновяване на нашето познанство от преди май 6 години. ама понеже хич ме няма сыс снимките смао това мога да сложа  Drunk Wine Glass beer2

# 27
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Илче  Hug - много се радвам.


Чак щях да си тананикам ако Ванко не спеше в другара стая. Heart Eyes
ИАйсикю то отдавна не го ползвам. Имам Скайп - ей сега ще ти пусна една лична... Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 28
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Сара - докато не съм забравила - ЧРД   bouquet от мене букетче незабравки:

# 29
  • Мнения: 1 072
Мами, благодаря ви много!
Ще бягам обаче, че трябва да къпем Томас.
Ще се включа пак като имам време.

Общи условия

Активация на акаунт