Писани яйца и козунак в страната на галите(FR-12)

  • 19 117
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Моите и двамата имат туберкулозна ваксина. За Бобо беше задължителна, за Ники аз я поисках.
България се води изключително рискова страна от към туберкулоза, последните години страшно се е увеличил броя на туберкулозно болните. Ние с децата изкарваме по няколко месеца в годината в БГ, не искам да рискувам излишно.

# 16
  • Мнения: 1 325
Сбъдващи мечти, понеже в нашата темичка обсъждахме темата за ваксините и ето какъв отговор получих
Мари, туберкулоза няма регистрирана от 69г. така че не виждам смисъл в това да обременяваш детето с излишни отрови, още повече, че при вас не са задължителни тези ваксини. Аз съм върл противник на ваксинациите на конвейр и не желая на здравото ми дете да вливат формалдехид, живак и всякакви вируси. Нали видяхте бума на заушката в пловдивско - всички заразени са били ваксинирани, ама имунитет йок. Сега раздухват случая, за да всяват паникаи да си разчисти някой залежалите ваксини. Замисляли ли сте се защо не ваксинират хронично болни деца, нали все пак те са по-уязвими и би трябвало да ги пазят, ама не. Защото не знаят крехкият организъм как ще понесе тази груба интервенция и какви ще са последствията.
 Извинявам се, че съм толкова крайна, но това ми е болна тема. В болницата се изпокарах със сестрите и педиатърката за тези ваксини. Всички се изредиха да ме заплашват и уговарят да му ги сложат. Е, сложиха му ги, но вече.....

 
 

# 17
  • Мнения: X
Това че няма туберкулоза не е вярно. Няма да споря сега, не разполагам с официална статистика и не мога да я покажа. В ромските махали и гета туберкулоза има със сигурност.
Всеки решава сам за себе си какъв риск да поеме. Аз направих избора за моите деца.

# 18
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Мари, това абсолютно не е вярно, туберколоза има и най лошото е че тази болест е много трудно се подава на лечение, щамовете много бързо мутират и стават резистентни към съответният антибиотик, или група такива .На моя колежка снахата преди 6 години и беше открита туберкулоза , беше лекувана и в Ифекциозна в София и до ден днешен и треперят.Въпросното момиче не е ромка или нещо такова, уверявам Ви  че семеиството и е доста заможно и влиятелно в София , семейството на съпруга и също, свекъра и е лекар(не искам да казвам имена защото смятам че не е редно).Когато тя се разболя казаха че направо има епидемия в БГ, най-лошото е че болните трябва да имат период на изолоция , но поради липса на средства в болницата (Инфекциозна е изключително мизерна болница , за съжеление, на болните и специалистите)но те ги пускат събота и неделя у дома, съответно ходят по кафета и заведения и тн и възможноста да се заразиш е много голяма.

# 19
  • Мнения: 1 325
Май ще и направя всички нужни ваксини да ми е мирна главата Simple Smile изписаха ни едни лепенки които трябва да залепим един час преди поставянето на ваксините за да смекчки болката.При вас така ли беше?и болезнено ли е поставянето?

# 20
  • Мнения: X
Това за обезболяващите лепенки е по-скоро за успокоение на майката. Аз понеже минавам за майка-екстремист, реших че такива лепенки са безсмислени, и се оказа точно така. При ваксините докато бяха съвсем малки бебета изобщо не плачеха, най-много бебето леко да се намръщи. Ако пък бебето суче в момента, изобщо няма да усети боцването.

# 21
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен, макар и на втора страничка...

Шомон, браво за хубавата карта и оформление, ей трябва да ме светнете как ги правите тия работи  newsm78
На Мистик много семейно щастие, много хубави снимки   bouquet
Великден ние си го празнуваме по български - боядисваме яйца и ако майка ми е при нас, меси козунаци, тя е майсторката, иначе аз купувам от готовите "трес "- мисля че доста са сполучливи. От френския Великден пък за децата остават шоколадовите фигурки, които баща им носи от работата и евентуално някакви дребни подаръчета ако са заслужили  Laughing

# 22
  • Мнения: 146
Във Франция може и да няма регистриран случай на туберкулоза от 69 год.,но в България се случва често и то не само при малцинствата.
В Бг ваксината потив менингит не е задължителна и лекарите пропускат да те информират,че има такава и можеш да я направиш.Съответно ние не сме я направили и замалко да изпуснем момчето ни.Изживяхме голям кошмар,който може би щеше да ни бъде спестен,ако имаше сложена ваксина за менингит.
Сега за второто дете ще правя всички ваксини,задължителни и желателни.Макар да не е гаранция,че няма пак да се разболее,но си е някаква сигурност все пак.

# 23
  • Мнения: 26
Привет и от мен  Hug
Цял ден не ми остава време да се включа за туберкулозата. Като засегната ще споделя моите вълнения през последните месеци.
От половин година майка ми е болна (разбрахме за това октомври и се наложи да се прибера в БГ). Както са казали и останалите броят на заразените се увеличава. Лекарите в София казват, че поне 1 на 10 е болен. Аз се изследвах в клиника в Бордо и там потвърдиха, че регистрират увеличение на заболяванията. Не е за пренебрегване, че и в двете страни има доста смъртни случаи и то на хора, които материално са доста над средното ниво. Както е казала и Пинка лечението е много трудно и с доста тежки последствия, а здравите членове на семейство с болен се подлагат на много неприятна химиотерапия, която продължава 3 месеца (като резултат от нея сега съм с медикаментозен хепатит  Sunglasses)... С две думи- много неприятна болест и не си струва да рискуваш.
Моята щерка е ваксинирана без никакви обезболяващи и  дори не е проплаквала...
Желая много здраве на всички и спокойна вечер   bouquet

# 24
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Шомон, все забравям да ти честитя рождения ден на твоя малък Калоян (извини ме за големите патерици Embarassed), пожелавам Ви да расте ,здрав , весел и много палав Heart EyesЕдно голямо Браво и за темичката м страхотно си я оформила Heart Eyes
  if_all , искрено Ви съчувствам че трябва да минете през този ад, пожелавам Ви кураж и успешно да преборите болестта Praynig

# 25
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
За туберкулозата да се намеся - едно бързо запитване в базата данни на Световната Здравна Организация посочи следното : През 2005-та година, във Франция броят на новооткрити или рецидивиращи случаи на туберкулоза е 8 на 100 000 души население. В България - 42. А ето и разбивка по години 1980 - 2005
Много е изписано за и против ваксините, та всеки може да се информира, синтезира и си направи изводите. Моите доведоха до това, че сложих всички ваксини на Камбанката.  Peace
Лепенките не са болезнени при поставяне, като лейкопласт са. Не знам дали заради действат или не, но Камбанката не плака Simple Smile

If_all, Iventse - за 7мо, явно сме били по едно време, ама не сме движели в едни и същи кръгове Wink. Иве, ние ходехме по пушкомите, не сме джобели първокланиците  Laughing
If_all, кураж за болестта!

Боя за яйца тук не съм виждала (но не съм ровила сериозно по турските магазини), та затова майка ми изпрати от България. Тази година за първи път ще боядисвам тук, дано да станат хубави.

Мистик, съчувствия за козметичката. И аз съм от твоя отбор - с обриви и екземи след епилиращи процедури. Дано бързо да си намериш работа! В Страсбург ли търсиш?

Шомоне, жива да си за галската карта! Едва сега разбрах, що е то "Gergovie" (навремето пресичах една rue de Gergovie и все се чудех, какво ли е това, ама все забравях да попитам чичо Гуг) Grinning.

Mamo Svetli, вие кога пристигахте накъмто насам?

Аз пък днес се видях след работа с един приятел - българин, който работи в Холандия и който беше на двудневен семинар в Париж. Запланувахме да се видим през април по средата на пътя - в Брюж и Гент.  newsm44  Le plat pays, изстудявай бирата!  Grinning

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 00:31 от Rotsa

# 26
  • Мнения: 353
Момичета , Hug,много се радвам,че  оформлението на темата  ви харесва.

Пинка-мерси-хубавите пожелания радват,дори и след празника   bouquet

Мари-и моят син получи всички ваксини.Пачовете са много шум за нищо-а дреби получи и леки обриви под тях,които останаха за кратко.Не е плакал,но и аз му давах да цока за разсейване,както Мишето...

Чумби-благодаря за хубавата карта-мъничко я краднах  Laughing

Клео-аз филма дори не съм го гледала целия,но се сетих за Зидан и футболният отбор...Нал' тук "брат'чеди" на Зизу бол  Laughing   

# 27
  • Мнения: 846
Видях, че споменахте козметик, някой има ли повече впечатления?
Изпратих моя на козметик във Франция, след като ходихме в България, защото му беше замърсена кожата и моля ви се взели му 50 евро за 5 мин. ръчно почистване , като цялата процедура траела 20 мин. Направо ми идеше  smile3511 да оскубя тази козметичка. Но май разбрах, че навсякъде е било така. Аз тук ходя всеки месец и така ме глезят за 25-30лв. Не знам какво ще правя.

Относно Великден разбрах, че разликата между нашия и техния е че ядат шоколад, а не козунак и не боядисват яйца.
Даже по последна информация , не го били празнували чак толкова и бил повече за децата  ooooh!
Така ли е наистина?

# 28
  • Мнения: 545
Хелоу мадами,

за ваксините има много говорено, така е..Кажете ми само каква е гаранцията, че с анти-туберкулознтата ваксина, няма вероятност пак да се разболеем. Това е ваксина, която причинява повече странични ефекти, отколкото да предпазва от туберкулоза..Източници много, както казва Ротца, попитайте чичко Гугл..

Патчовете ЕМЛА няма смисъл да се слагат при ваксини, тъй като ако боли, то това не е от боцкането, а от инжектираният продукт. А Емла реагира само на повърхността. Но са доста удобни за дребните при взимане на кръв.

Аз съм доволна от тукашните козметички, но трябва да се каже, че ги подбирам, нали съм анти-фен на популярната козметика  Mr. Green Иначе процедура почистване, масаж и маска е от порядъка на 50 евро за 45 мин- 1 час в зависимост от салона. За епилации съм абонирана в ЕпилСентър, те май си смениха и името сега.. Много зависи на коя козметичка ще попаднеш там, но предимството е, че когато си с абонанмент, цените са доста изгодни. Пък и имам късмет, че никога нямам кожни реакции след епилации..(чукам на дърво)

Мистик, успех в търсенето на работа....И аз имам идеи да сменям..Монстера ще се преглежда яко...

Лек ден!

Довечера все пак реших да заведа цялата фамилия, че и бель фамий на цирка Медрано.

А вчера ходих на "Париж". Заслужава си да се види.

До скоро,
Клео.   bouquet

# 29
  • Мнения: 545
Клео-аз филма дори не съм го гледала целия,но се сетих за Зидан и футболният отбор...Нал' тук "брат'чеди" на Зизу бол  Laughing   

Шомон, това не разбрах защо??  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт