Лекарство за сваляне на температура

  • 16 180
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
За сваляне на температура Нурофе,Панадол,Хексалгин и свещички Ефералган на нас нас ни помагат свещичките Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 578
За сваляне на температура Нурофе,Панадол,Хексалгин и свещички Ефералган на нас нас ни помагат свещичките Peace
Момичето казва, че са алергични към ибупрофен. а от парацетамол правят разтройство.Аз от бабините ... ползвам : кръгчета лимони на лакътните свивки, на табана скилидка чесън, счупена, като 1-во намазвам с олио, слагам чесън и чорапче. НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 5 МИН. Белтък, стоплен, мачкам с пръсти и мажа цялото тяло, но всичко това слагам след 39,5. До 39 градуса не давам нищо. От лекарствата, може да пробвах Хексалгин, което е течен аналгин, но моята щерка се изрива от него.

# 17
  • Мнения: 545
TAKW,как е детенце?

# 18
  • Мнения: 2 757
Мокря главата, лицето, косата или слагам мокра кърпа на главата. Синът ми миналата нощ изгоря, цяла нощ с температура, бях оставила баща му да се грижи за него, а той лекарства не дава. Само му е давал вода да пие и леко облечен. После през деня пак вдигна, ама докато му дам панадол заспа. Така качва и вдига цял ден и днес е добре и е на ясла. Отървахме се без температуропонижаващи, въпреки, че беше вдигнал доста.  Температуропонижазашите помагат за временно облекчаване на състоянието. Но ако се остави без третиране болестта по-бързо отшумява - лични наблюдения

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 907
Течен Аналгин /Хексалгин/ като краен вариант, но след консултация с педи.

# 20
  • Мнения: 7 474
Свещички Ефералган, но все пак се консултирай с педиатърката си  Wink

# 21
  • Мнения: 724
Аз помня още от дете че когато имах Т майка ми даваше компот от малини и веднага се сваля Т от тях.Успех

# 22
  • Мнения: 451
Благодаря за съветите. Звънях на педиатъра и ми каза за хомеопатичните Вибрукол. В интарес на истината малката не е толкова зле- през нощта я свали и чак сега отново е по-топла, но не успях да я премеря, че много й се спеше. Впетък така или иначе трябва да я водя на консултация и ще видим какво ще се окаже. Дано не се наложи спешно да се тича до доктора де. Аз давам сега Еуреспал (че нещо подкашля), Виброцил за сополите и вит Ц.Мерси за помощта.

# 23
  • Мнения: 1 049
Аз помня още от дете че когато имах Т майка ми даваше компот от малини и веднага се сваля Т от тях.Успех

Да, всичко от малини помага за сваляне на температурата. Peace

# 24
  • Мнения: 208
Кръгли резенчта лимон на ходилата.
Равни части вода(ракия- слаба) и оцет с 1 каф.лъжичка сода за хляб.С тази смес се мажат гърдите ,гръбчето и ходилата.

Общи условия

Активация на акаунт