За секциото и плащането

  • 4 881
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз плащах за секциото ми,но защото нямах медицински причини и беше по желание.Дадох 350лв,а 1000 си е мноооооого!Сменете лекаря!

# 16
  • Мнения: 1 586
Щом е по медицински показания се поема от здравната каса, да си смени гинеколога,той явно  е обирджия.  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 622
Поема се от ЗК. Този лекар направо се е улял! #Cussing out

# 18
  • София
  • Мнения: 1 262
поема се от касата на 100% - аз имах планово секцио по същите "очни" причини, само дето аз си платих за избор на екип  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 348
Историята на снаха ми си има продължение  Rolling Eyes . Гинекологът и даде документите, но в болниците и отказват да я оперират, ако не плати. Благодарение на малко "връзки" един лекар и е казал, че ще се съгласи, но трябва да мине на преглед на очите при техен лекар. Снаха ми мина и се оказа, че не 6ти, а 7ми диоптър има. Очният казал, че задължително се налага секцио.
 Сега втора седмица бременната чака да и назначат дата за операция, но лекарят все изчаква. А по принцип терминът и е след 15тина дена.
 Бихте ли ми казали евентуално какво може да се случи, ако бебето тръгне да излиза преди операцията? Ще я оперират ли или ще я израждат по вагинален път?

Някои майки вече писаха, че в чужбина диоптърът не е критерий за наложително раждане секцио, но на снаха ми са и наговорили куп глупости и тя сега често плаче, че може да ослепее и нямало кой да и гледа бебето  ooooh! !
 А на брат ми му разказвали как една родилка отказала да плати и не и били извадили плацентата   Sick .

 Дайте съвет, моля, какво да правят сега бъдещите родители? 1000лв, които им искат просто не са им по джоба.

# 20
  • Мнения: 378
Щом е по медицински показания, секциото се поема от здравната каса. Аз също бях така и в болницата, където раждах не ми взеха 1ст. Иначе си имах уговорка с доктора, на който платих в частният му кабинет  Twisted Evil
И аз така Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Е точно тази цена я няма никъде. Може да е повече - в частна клиника, може да е по - малко (не знам дали все още са по - ниски цените в държавните клиники, ама май вече и там са се изтарикатили), но точно тази сума е просто за подкуп. Да му обясни, че ще плати. Колкото й поискат. На касата.  Sunglasses

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Снаха ми има проблем с очите - 6 диоптъра. Гинекологът и я изпратил за пореден път на очен лекар и положението и се потвърждава. Налага се секцио. Лекарят и казал, че той ще я оперира, но срещу 1000лв. Обяснил и, че по закон е така, независимо кой ще я изражда.
 Не трябва ли щом секциото е по медицински причини да се поема от здравната каса? И това ли е цената?
 

Вече почти навсякъде за избор на екип се плаща. Т.е снаха ти може спокойно да отиде в болницата с направлението, но ще я оперират специализантите.  За да я оперира нейният лекар тя трябва да заяви избор на екип на касата на болницата и да си плати съответната такса. В Окръжна болница-София в момента цената на секциото е 500 лева. Т.е толкова струва да си избереш екипа, който ще те оперира.

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
1. Щом е по медицински показания - поема се от ЗК.
2. Ако си избере лекар - официално се плаща на касата на болницата (според тарифата).

Точно така.
Първият път родих секцио по мед. причини. Бях с направление, нищо не съм платила, освен пари и почерпка дадени на екипа, но след това от благодарност. А и 2004 год. нямаше избор на екип. Разчитах на моя позната.
Сега пак ще съм секцио по мед. причини, и ми казаха пак нищо не се плаща. Само избор на екип - 500 лв. но вече ми насрочиха секциото в смяната на преглеждащия ме гинеколог, тоест май няма да се налага да ги давам.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 348
Нана, мисля, бях писала, че снаха ми не иска нито да избира екип, нито  ВИП стая, нито ВИП медикаменти и процедури. Иска просто да роди без има усложнения с очите и операцията и детето да е живо, и здраво. Пари не искат да дават, защото нямат възможност и защото не е законно. А  иначе всички роднини щяхме да се съберем и ще платим, но не е правилно.

А според вас какво може да стане, ако раждането започне преди назначената дата за операция, ако въоще благоволят да и назначат? Нямам никаква представа как се развиват нещата при секциото, защото нямам блиски, които са раждали по този начин.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 879
skrech за кой град става дума?

Аз раждах в Окръжна  болница София, секцио и си платих само 500лв избор на екип, защото си избрах лекар.

Ако и е удобно нека отиде в Окръжна мисля че няма да я върнат. Отделението е малко, но имат доста родилки.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 348
София.
 То е ясно, че всеки баща е в облаците от кеф, че си има бебе и няма да остане екипът без почерпка, но как така ще ги мародерстват да си плащат задължително!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 879
Аз като родих почерпката им занесохме в деня на изписването.


Моя съвет ако отиде в Окръжна да пита за Д-р Жекова, и да чуе тя какво ще и каже. Тя шеф на родилното.

# 28
  • Мнения: 27
И при мен една от причините да раждам секцио беше големият диоптер. Да си взима документите и да отиде в друга болница. И аз съм чувала само добри отзиви за Окръжна. Ако бебето тръгне по-рано, няма да я върнат от нито една болница - длъжни са да я приемат и оперират по спешност. Само трябва да си носи задължително документа от очния лекар. Мояе съвет е в никакъв случай да не плащат. Аз си платих за избор на екип на касата на Шейново, въпреки че имах уговорка с конкретен лекар. Е, почерпихме разбира се после, но скромно.

# 29
  • Мнения: 147
И аз трябваше да родя 2-рия път секцио по същите причини. Беше ми назначено такова-пари не са ми искали. Но малкия тръгна по - рано от планираното секцио и родих нормално. Не без помощта на лекарката, която не ми позволи и грам да се напъвам. Имах удостоверение от офтомолог за диоптъра и неговата препоръка. Лекарката ми се съобрази с предписанията му, но излезна друго. аз съм плащала само 500 лв за избор на лекар. Не съжалявам, че съм го направила. Успех на снаха ти.  Hug


П.П. ако се случи да я изненада бебчо - нека си носи Задължително бележката от очния Wink

Общи условия

Активация на акаунт