За подстригването - ритуал от баба ми

  • 2 349
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 500
Не съм го чувала.........Подстригах я на 3 години чак,сама.

# 16
  • Мнения: 535
Недей да се вслушваш толкова в тези бабини дивотини. Колкото повече ги слушаш, толкова повече ще се замисляш правилно ли е или не  Peace.
А, относно подстригването, няма какво да му мислиш, ако на детето бретона му влиза в очите, естествено, че ще го отрежеш. Аз сина ми за първи път го подстригах с машинката даже 1-ви номер. Вече е на 1г6м и досега вече 4 пъти и подкъсяван. Ако се притесняваш, че няма да се справиш, заведи го на фризьор  Peace.

# 17
  • Мнения: 7 474
Даже не помня, кога подстригах бретона за пръв път, кума не съм викала  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
За подстригване след годинката съм чувала, но за кумата - не. И двете са мен са пълни глупости.

# 19
  • Мнения: 2 908
Подстригах я много преди годинката,щеше да ослепее от коси.Бабини деветини... ooooh!,много им се ядосвам като ги чуя.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За първи път чувам подобно нещо Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 39 764
На Дияна бретона си замина безславно преди годинката. За кумата не съм чувала, а и нашата е в щатите. Доста трябваше да си почакам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 089
Честно казано съм потресена от реакциите... споделих нещо според мен любопитно и весело, не съм питала какво да правя с косата на детето си, обаче явно много майчета ,войнствено настроени към предишните поколения ( може и да има защо) решиха да ми дават съвети...
А бабата я питах, но ми каза, че незнае - тя повикала една съседка еврейка да подстриже леля ми и после съседките и "се карали", че трябвало да викне кумата. Тя по принцип хич не е по адетите...прогресивно бабе, какво да ви кажа!

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:21 от Lenyto

# 23
  • Мнения: 210
Мисля,че не трябва да рискуваш с кумата.Ами ако не може да постригва и оризили детенцето. ThinkingА за годинката толкова ще изтраеш. PeaceА и нашта кума е една................

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:19 от atanaska mama

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бях го чувала,но подстригах Тери на 5м.

# 25
  • Мнения: 454
Кума нямаме, защото не сме женени, а перчема сама го резнах преди месец, защото му беше стигнал до нослето. Не вярвам в подобни суеверия.

# 26
  • Мнения: 753
не бях чувала това за кумата и за навършването на 1 годинка

# 27
  • Мнения: 1 155
Не бих викнала куматата ми да ми  подстриже детето колкото и да сме близки. Аз я държа, а баща й й подстригва бритона. Като стане много за постригване ще я заведа на фризьор.

# 28
  • Мнения: 169
Два пъти до сега съм му подрязвала косата. Не мога да го гледам с коса покриваща ушите и отзад дълга до раменете. Не мисля, че ще му стане нещо от това, а ако трябва да чакам до годината.. пък и не сме женени и кума нямам...

# 29
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Предполагам, че това идва от там, че едно време с отрязването на косите се е навлизало в нов етап от живота - пр. подстригването при монасите, а кумът и кумата са духовните настойници на детето и те трябва да го въведат в новия живот. По същата логика и при кръщенето се реже символично количество косичка.
 Защо подскачате веднага. За всяко нещо си има обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт