Към края си е ФЕВРУАРИ, кой кого ще изпревари?

  • 17 941
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 747

А досега изобщо ли не си го извеждала?
Аз веднъж изведох Мони за малко на терасата, но си мисля, че е малко  newsm78. Мони и Камен са родени на една дата. Днес времето във Варна изглежда много добре, около 8-9 градуса е и пече страхотно слънце. А на мен така ми се излиза, но се притеснявам.
Мамите с повече опит споделете мнение, моля  Praynig

Не съм го извеждала, защото, до сега не е имало ден при нас, в който температурите да са над нулата и да няма вятър Grinning Днес е първият таъв ден Grinning Ако имах и най-малка възможност щях да го извеждам и то всеки ден, защото пък голямото ми дете сега е лишено от разходки, въпреки, че за него е подходящо времето, заради бебето. Но за жалост нито Георги мога да пусна сам навън, нито пък Камен да оставя сам вътре. Ще се учат братята да правят компромиси един с друг още от малки Mr. Green

# 16
  • Мнения: 158
Запис и от мен в новата тема.
Честито на всички родили вече мами да са ви живи и здрави човечетата Hug
Успех и стискам палци на чакащите все още Hug

И да питам за разходките навън...изведжате ли човечетата вече? Днес като гледам какво слънчице е и колко е топло навън.... newsm78, изведох малката само на прозореца за 10 минути, ама не посмях повече....вие какво мислите?

# 17
  • Мнения: 781
Момичета и ние тръгваме по белия свят, времето в Пловдив е чудесно и излизаме навън. Извеждала съм го на терасaта досега за по 10-15 мин.
Ето доказателствен материал Joy и уфейкваме да не се скрие слънчо: http://store1.data.bg/bindermish/P1010982.jpg
Golden Eyeful, честито миличка, малката принцеса е страхотна!!!

# 18
  • Мнения: 3
Запис и от мен 2в1.Аз съм една от състезателките newsm62

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hugна тумбите и бебетата

# 19
  • Мнения: 419
Нашата мила Ефросина е родила своята Анна днес в 11 часа. Малката е със страхотните мерки 3,950 кг/ 51 см




Честито маменце!


 

# 20
  • Мнения: 668
Здравейте всички!

Честито на новите маменца! Да си гушкат сладките бебоци и скоро да се включват и да разказват.

При нас е едно такова хубаво слънчево, че сега само чакам беба да стане, да се напапка, и ще я опаковам, в количката и ще направим една обиколка на махалата.  Simple Smile

За кърменето - ние засега също сме от успешно кърмещите се. Не съм имала никакви проблеми, нито със зърна нито нещо друго. Гърдите ми вече не се препълват, е от време на време теква по малко млекце, но не е като както беше първите дни.

Мери - за акта за раждане: първия път родих в Бобов дол, и след 10-на дни мъжът ми отиде да вземе акта за раждане от тамошната община. Доколкото знам по закон, акта за раждане се издава от общината в която е станало раждането. Ние днес ходихме до центъра, и аз отидох да видя дали е излязъл акта на Александра. Сюрпризираха ме, че таткото трябва да се разпише в регистъра задължително, не можело аз. А той беше с работни дрехи и отказа да слезе. Добре че служителката беше разбрана, даде ми го с уговорката татето да отиде един ден да се разпише само. Аз се разписах отделно в една книга, че съм го получила разбира се.

Сега остава да избера един ден, в който да обиколя другите инстанции - Социалните за да подам молба за еднократната помощ, Педито за да им дам копие от акта и тем подобни истории.

Е засега това е от мен. Мами 2 в 1 - стискайте зъби още малко, радвайте се на коремите, че после няма...  Laughing

# 21
  • Мнения: 384
Ура-а newsm57! Галадриел, благодаря за хубавата новина. Ефросинка си има отгледана бебка! Имало е защо да чака, убедена съм, че е великолепна! Точно на рождения ден на племенника ми се роди.

# 22
  • Мнения: 124
Привет и от мен днес Simple Smile
Ние вече се сдобихме с екстрата колики  Cry Обръщам се към мамите които искат Инфлакол. Мой близък ще пътува до Англия между 3-8 март и смятам да го помоля да купи заветните капки. Ако някой друг желае - нека ми каже - поне за сега има вратичка за доставка Simple Smile
Честити бебчета на новообебелите се мами  bouquet Ефросинка - нека твоята принцеска расте здрава и послушна Praynig
Мери и аз сега ще се поровя да видя какво е положението с еднократната помощ и къде, какво трябва да се направи. Акта за раждане го взимаш мила от Сливен. От болницата не ти ли дадоха документ? Защото на нас ни дадоха документ, с който Ники отиде в община Варна и в информащионния център подаде документи(копие от удостоверение за брак или препознаване, копия от ЛК на двама ви) и това е. След 2 дни (в деня на изписването беше при нас) си взехме акта за раждане. Сега се пъна да разбера какво е необходимо за еднократната помощ.
Тук времето е невероятно. Блаленка мила така ме изкуши да не изляза и аз, ама сме още на 9 дни и днес за сефте бяхе на терасата за 5 мин. Още 3-4 дни и смятам да меря улиците. С Бобо излязохме до колкото си спомням пак на 15 ден Simple Smile От вчера си имаме количка Плей - тати я сглоби и е готова за подвизи hahaha

# 23
Здравейте на всички! Първо искам да поздравя обебелите се майчета, да им пожелая здрави и весели дечица, мигове пълни с приятни емоции и много усмивки. На мамите които са все още 2 в 1 малко им завиждам, въпреки че имам вече прекрасно създание, мърдащото коремче ми липсва малко.
Малкия Ивайло се роди на 03.02.08г.(деня на термина), но не по негова инициатива. Помогнаха му с хапче и за час и половина с попълването на документите барабар станах мама. Малкия излезе 3,500 и 51 см. Аз бях със вътрешни и външни шевове и за капак на всичко и с вагинален хематом. Вече всичко отминава, а с малкия минаваме стъпка по стъпка през всички перипети с кърменето, коликите и вечните притеснения че не съм достатъчно добра майка.
За разходките - ние вече имаме 2 за по 5 мин. Днес сме на консултация, така че ще ги закръглим на 3. По съвет на педито ще увеличаваме времето с по 5 мин. и след като стане 1/2 час вече можем да направим голяма разходка за 2 часа, стига времето да е подходящо.
За финал искам да попитам мамите какво знаят за едностранната ектопия на тестиса. Ще съм много благодарна ако някои сподели опит или знания, защото това което намерих като инфо е нищожно.

# 24
  • София
  • Мнения: 96
ЧЕСТИТО НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИЧКИ И МНОГО ДА ГИ СЛУШКАТ ЧЕСТИТО И НА ЕФРОСИНА ЗА БЕБЕНЦЕТО! МНОГО ХУБАВО ИМЕ СТЕ ИЗБРАЛИ. БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ И СКОРО ДА СЕ ПРИБЕРЕТЕ У ДОМА!

 Ех, момичета. Казвахте да гледаме физиономията на таткото, когато види за първи път на ехограф бебчето. А гледахте ли, когато видя за първи път бебока на живо? Моят се хилеше като тиква  Stuck Out Tongue
 За разходките: ние днес за първи път излязохме с количката (на 25 дни сме вече). Иначе преди излизахме на балкона (при хубаво време без вятър и мъгла) първо за минута, а следващите пъти увеличавахме времето.
 За жълтеницата: днес бяхме при Доки и понеже още не ни е минала тази жълтеница, ни праща при гастроентеролог и май ще се налага да спрем кърменето за три дни. Иначе добре наддаваме, въпреки, че понякога не й стига папото.
 трябва да папкаме, чао засега!
 

# 25
  • Мнения: 307
И ние бяхме на разходка с Мони newsm44 newsm44 newsm44.В Бургас времето е супер и реших че няма какво да му мисля,направихме една разходка в парка за около 40-50 минутки(мислех да са 20 ,ама като излязох Joy и не ми се прибираше).Малката бубка спа през цялата разходка,после папка и сега пак спи. Simple Smile
Честито бебенце на Ефросинка newsm51
Роси,снимай количката да я видим photo
Хъмпти и Фарф,здравейте отново smile3503
Искам да питам нещо-има ли някое бебче което няма колики? newsm78Моето няма все още ,дано да ни се размине тази екстра Praynig Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 1 361
Искам да питам нещо-има ли някое бебче което няма колики? newsm78Моето няма все още ,дано да ни се размине тази екстра Praynig Praynig
Моето няма или поне са едва забележими. Моля се да си останем така   Grinning

# 27
  • Мнения: 122
ЧЕСТИТА МАЛКА ПРИНЦЕСКА НА ЕФРОСИНА, ДА РАСТЕ ПРЕКРАСНАТА АННА, ЗДРАВО, КРАСИВО И ЩАСТЛИВО ДЕТЕ ЗА РАДОСТ НА ВСИЧКИ
Днес беше нашата първа разходка. Изведох Маги в 11.30 и в 12.30 се прибрахме. Времето беше великолепно, тя спа непробудно през цялото време, дори не ми се прибираше. Не съм я навличала много, то и няма смисъл. Аз пипам нослето непрекъснато и по него се ориентирам, затова и толкова време изкарахме навън.
Роси, за утре уговорката остава, ако времето е страхотно като днес, ще нося и капките. Нямам търпение скоро целия отбор да се присъедините към нас и да си правим разходките заедно.
На всички в очакване 2 в 1 стискам палци и пожелавам успех.
Лек, спокоен и приятен ден  Hug

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте на всички,

С радост да се похваля ВЕЧЕ СЕ КЪРМИМ Simple Smile ... доста ни беше трудно в началото, но сега нагласяме режима. Не мога да го схвана още но и това ще стане. Само това с повръщането ме изправя на тръни. Не знам дали не е от това, че я държа да суче повече от половин час на гърдата си.

Няколко въпроса:
Забелязах че от влагалището на бебка изтича някакъв бял секрет - не знам дали е нормално и малко се притесних. Някои от вас има ли идея за какво става въпрос.
На колко време ходите на консултация с бебетат? Давате ли витамин Д?

Към мамите със секциото - колко време след операцията сложихте колан за прибиране на стомаха.

Ох като слушам Баленка и Роси ми се иска и аз да се присъединя към разходката, но ще видим.
Изидка прегръщам те и те целувам - знам че си силна!!!!

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 17:46 от ele0nora

# 29
  • Мнения: 3 020
Здравейте и от мен, включвам с само за малко, при това пиша с едната ръка, а с другата го държа, че суче.  Grinning
Кат, ние заради тази жълтеница лежахме 9 дена в болницата, беше ни много висок билирубинът - 357, и му вливаха глюкоза, плазма, ходихме на фото-лампи и даже за 3 дена спирахме кърменето. Сега слава богу сме добре, но понеже не можех да се цедя хубаво и на третия ден нямах капка кърма. Че като му дръпнах един рев и изпих и изядох всичко, което прочетох, че е добро за стимулиране на кърмата, като едновременно с това го слагах постоянно да суче. И сега всичко е наред, кърмим се и нямаме жълтеница, давам му сладка вода, но престоя в болницата беше един малък кошмар.  Confused Според мен беше излишно това спиране на кърменето, но иди убеди докторите.  Shocked
И аз не мога да разбера дали имаме колики, давам му Лефакс, но пак си има газове, даже онази нощ никак не можа да спи заради това, та се чудех нормално ли е да има нощно време колики?  newsm78
Заспахме, докато пиша, сега ще се опитаме да се преместим в креватчето.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт