Към края си е ФЕВРУАРИ, кой кого ще изпревари?

  • 17 972
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 384
Аз пък нямам нищо против вече да се преместите в отчетни, ще ви намеря. Току виж се почувстваме "пренебрегнати" и се разбързаме Joy

# 271
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте и от нас
Честито на всички нови мами , а на тръпнещите в очакване като Puhka  пожелавам успех и безпроблемно раждане.
Днес беше първата ни консултация при педиатъра , за 11 дни моя малък мишок е качил цели 790 грама  Grinning

# 272
  • Мнения: 307
yana-varna,честита дъщеричка!!!  bouquet
Пухка rotfImboще изчакаме и твоят бебчо да излезе,няма там да остане,все някой ден и него ще го видим Joy
tedi_ig,браво на бебчо Peace
Бубе,страхотна снимка smile3501,много са сладки(пу-пу)да ги нагушкаш и нацелуваш от нас. Hug.Аз все не мога да я хвана като се смее Confused,като светна със светкавицата на фотоапарата си стиска очичките и свива устата,иначе без светкавица не стават хубави снимките Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 4 242
Ах Бубе разкошни са принцесите ти! И как се смеят едновременно само, великолепна снимка! Hug Заглавията тоже, както винаги! Peace
Фифо не буди детето а предлагай насън да суче. За бебе на седмица интервал по голям от 3 часа е много наистина, да не се окаже че не качва достатъчно после и всички да писнат дохранвай. Освен това, с голяма почивка идва и голям глад, суче лакомо и естествено връща. По добре му разваляй рахата на детето и храни често и по малко от колкото да се надумква и да повръща изяденото. Добре правиш с оригването на често. А как го слагаш да спи, на равно ли, опитай да надигнеш матрачето с книга да речем, да е под ъгъл около 30*.
yana-varna честита ти дъщеричка, да е много здрава и щастлива!   bouquet
Алекс не само че не давам водичка, но ще обясня пак, жълтеницата се утежнява от вода, гликоза и др., защото тя е причинена от билирубина който се изхвърля само с акото, не с пиша. За да ака повече детето трябва да яде повече, не да пие, ако пие нещо си там, то е за сметка на кърмата или АМ, следователно ще ака по малко.
Дез дуфалака причинява болки!  Tired Щом няма запек защо даваш? Усещанията в гърдите може да са от по силен рефлекс на потичане, по натам зачезва, ако имаш търпения изтрай.  Grinning
Десинка моля те недей с клечка за зъби! Praynig С клечка за уши го направи Laughing Ех това безсъние...
Емичка аз съм твърдо по Сиърс, с Ива и сега пак практикувам привързаното родителство. Спим заедно всички, само дето Ива е в нейното легло залепено до моята страна на спалнята, че ни отесня  Laughing Всичко правим заедно с децата, не оставям никой да плаче, мъкна и гушка, Емма ми виси в слинга и така ядем, пишем тук, играем с Ива, простирам, гладя и т.н.. Ива не се буди нощем, но и да се събуди давам да суче и отнася за минутка буквално. Емма спи спокойно понеже е до мен, буди се най много 1-2 пъти за кърмене като промрънква леко и това е. Угаждам максимално и всичко е наред, честно казано всички сме доволни така. Не си стягай душата всичко ще е наред и при вас!  Peace
Льонка иска да суче младежа,не за ядене просто не си задоволява сукателния рефлекс, за това е недоволен. Кърменето определено не е само хранене, имат и други нужди мъниците. Даваш ли залъгалка, може тя да свърши работа. Всъщност най добре предлагай гърдата, вяло не вяло все пак суче детето, а контакта с мама е незаменим, ако не ти е неприятно разбира се.  Peace
Пух, нИдей рИва пиле, нИ Устана! ПУдУзирам как ши рИвеш послИ пък за кУрема  Thinking  hahaha
GoldenEyeful спокич, има ли ако е още по добре, хубаво е на ден да има поне по едно петно (около левче) което да можеш да изстържеш нещо, не само зацапано. Ако е повече няма лошо, много папа много ака, значи не усвоява всичко. Емма ака златно ако с множество бели гранули, значи преяжда и изхвърля част от млякото непреработено, но си и взима своето разбира се. Няма чист памперс, може и 10 пъти да го докарва, лакома е много. И Ива беше така до момента на захранването, от акане по 5-6 пъти на ден започна да ака веднъж на 5-6 дни, но после се регулира и сега е ок.
Отивам да се стягам за излизане, белким успея да изляза днес преди 3 часа  Hug
Цунки на всички!

# 274
  • София
  • Мнения: 1 419
Льонка иска да суче младежа,не за ядене просто не си задоволява сукателния рефлекс, за това е недоволен. Кърменето определено не е само хранене, имат и други нужди мъниците. Даваш ли залъгалка, може тя да свърши работа. Всъщност най добре предлагай гърдата, вяло не вяло все пак суче детето, а контакта с мама е незаменим, ако не ти е неприятно разбира се.  Peace
Благодаря ти, че ми отговори. Simple Smile
Давам гърда, той само лявата успява да захапе. Давам и той  я ползва като залъгалка точно, дъвче я там, чат пат сукне , заспи. Като я извадя пак се събужда и почва да ме дъвче. Залъгалка не искам да давам, после няма отърване от нея.
Притеснявам се , че много наддава, да не му разширих стомахчето.  newsm78

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 13:46 от Льонеберя

# 275
  • Мнения: 88
Ето ме и мен.
Еее ама много са ти хубави бебоците Бубе.
Сега да ви кажа как сме ние в къщи вече трети ден. Малката Пламенка е най - спокойното дете /пу пу пу/. Спинка си и е като часовник. На три часа точно в без 15 се събужда. Сменяме пампата и хоп на цицата. Много добре си хапва като малка помпа. Вече с помпата почти не цедя нищо. Само когато по заспива вечер не успява да си изцока млекцето и тогава цедя по малко.
Вчера беше първото ни къпане в къщи. Така се шашнах и притесних. Направо лудница. Двете баби пък за това бяха супер спокойни и си изкъпаха внучката без проблеми. Тати снима с камерата, а мама с апарата. Като го гледах и той не беше по спокоен от мен. Ще се научим и ние да я къпем, но ще ни трябва малко повече време.
Относно снимките за колажа - милички аз мисля че за него е по - добре да изчакаме всички бебенца, за да може да се гушкат дружно там и да се гордеем с малките си слънчица.
Целувам ви всичките.  Hug
Айде мами 2 в 1 мъничко остана. Praynig

# 276
  • Варна
  • Мнения: 245
Здравейте майчета  Hug
Аз рядко пиша, нямам много време и докато се наканя за нещо да пиша вие сте минали на друго Simple Smile Иначе доколкото успявам ви чета. С интерес следа и съревнованието, кой последен ще роди Wink Ние сме що годе добре, май се засилиха коликите но се справяме.И на мен едното ми зърно е разранено, но свикнах на болката докато засучи, после е ок.Мажа се и с лансинох. В неделя бяхме на първата разходка, а иначе почти всеки ден спинкаме по малко на терасата на слънчице ( тя е закрита )
Честито на новите майчета, на които не съм честитила и стискам палци за останалите 2 в 1  Hug
Като отидем в родени, ще се опитвам, и аз по малко да помагам за темичката, стига малкия да ми позволи Wink

# 277
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Яна, честита дъщеричка!    bouquet  bouquet  bouquet
Тази нощ малката беше за пример - цоквала е 3 пъти и аз успях да се понаспя за разлика от таткото, който гледа до късно филм  Rolling Eyes. Иначе нощес съм заспала докато я кърмя и тя изпуснала зърното, намерила си го пак, само че захапала лошо и аз се събудих, защото малко ми беше понахапала гърдата и ме наболяваше. Намазах с Дефламол и до сутринта нямаше нищо. Tired
Вече бяхме на разходка и още щях да я държа, ако не бях влезнала в неразрешим спор с майка относно облеклото на Магдаленка - зави я презглава, на нея и стана топло и рев, та я прибрах у дома, разсъблякох я и сега си спи в нейното легълце, а аз също ще легна да почета и да си почивам.
Драгонче, как си? Да си призная и на мен ми се случи нещо подобно и още не смея да попитам нормално ли е, при първото раждане не съм имала такива изпълнения. Изпадна ми нещо като съсирек, а хич не ми се ходи на доки и засега си трая. Ако пак се случи обаче мисля да си призная  Sad.
За погачката - завиждам, че ви е минала, на нас ни предстои, съответно и изпокарването у дома  Close.
Вчера броих дните и излиза, че ако я правя предварително трябва да е на 15-16 март, само че тогава Нинка няма да е тук и това ми отпада като вариант. Чудех се дали да не я направя на 8 март, но тогава Магдалена ще е на 27 дни и майка ми и леля ми гракнаха, че е рано. Ако я правя след 40 ден, ще е на 22 март, но пък свекърва ми каза, че трябвало по-рано, та сега съм в чуденка. На всичкото отгоре е задължително да е почивен ден, защото иначе най-близките ми хора и приятелки няма да могат да дойдат  Rolling Eyes.
Мери, как върви местенето?
За местенето ни в родени 2008, аз предпочитам да си седя тук докато не родят всички.  Peace Иначе довечера ще кача някоя снимка на Магдаленка.
Пух, и аз залагам на теб!  Hug
Бубе, страхотно заглавие!   bouquet
Отивам да си полегна с книжката.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 37
Честита радост на всички новообебили се! Стискам палци на останалите 2 в 1.

Вече мога да се похваля и аз с малко снимчици на моята принцеса Рая, ето ги тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202578&photo=186

Ние се гледаме и се слушаме. Много добро дете ми се падна от томболата  Laughing Пу-пу.

Най-накрая мога да си сядам да дупето след 10 дневно седене на една страна, ама какво да се прави, търпение и стискане на зъби, това се очаква от нас, нали така?

Хубаво настроение на всички, нека да е в тон с времето навън!

 Hug на всички!

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 260
yana-varna, честита рожба! Да е здраво и послушно момиче!
Още съм си тук, но не за дълго сигурно. Днес бях при док, направи ми вагинален преглед и установихме, че съм полуготова храна  Joy, имам и 3 см разкритие . Та, кайто е заложил пари на мен, да не разчита много. Казах и на татито ни, че ще загубя от надпреварата най-вероятно и той е разстроен, овен, не умее лесно да губи.

# 280
  • Мнения: 60
изабела, много благодаря за разяснението.
мери и на теб много благодарности. повдигнала съм го леко, така че да не е съвсем на равно. но той много често връща още докато го държа да оригва. явно ще трябва да приема, че ще е така известно време и да не се разстройвам много.
преди малко се върнахме от първата ни разходка. на боян много му хареса. излезе от вкъщи ревейки и на 5-ия метър се кротна и заспа душината Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 3
Честито на yana-varna! Страхотно име. Да ти е жива и здрава!
Благодаря на всички за съветите и мненията по моя проблем с кърменето. пробвам всякакви варианти, пък ще видим.
За коланите- аз си купих един от ДАНЕТ и за сега се стягам здраво в него. Макар, че почти си възстанових килограмите ( 4 кг. ми остават да сваля, за да се върна в изходна форма ), корема си го имам, е поприбра се, но има какво да се желае. Но явно таза ми се е поразширил доста, защото почти не мога да обуя панталон от тези, които носех преди да забременея. Казват, че до 6 месеца таза се връщал в старото положение, т. е свива се. Дано да е така. Всъщност това могат да го кажат мамите с опит.

# 282
  • София
  • Мнения: 96
ЧЕСТИТО НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЕНЦАТА!
Puhka, и аз залагам на теб Simple Smile Ти сега ще вземеш на пук пък да родиш Wink и да изпуснеш приза.
humpty-dumpty , снимката с калкулатора е убиец thumbsup
Колажа е добра идея, но наистина по-добре да изчакаме всички бебенца да се появят. Чудно ми е ще успят ли да се поберат близо 150 бебока?
Колан аз няма да си купувам. Имам малко коремче, което се надявам да се прибере с гимнастика и разходки. Имам още 5кг да сваля.
Ние в четвъртък ще ходим на Вики да й правят изследвания за жълтеницата. Надявам се всичко да е наред и да не ни вкарват в болница.  Иначе за неделя планираме да правиме погача.

# 283
  • Мнения: 8 996
За колажа, предпочитам да качвате снимки и да го правя, защото и без това става бавно, а сега както знаете нямам много време, та предпочитам да го работя, а постепенно ще добавям новите бебета!

Хубава вечер!

Hug

# 284
  • София
  • Мнения: 717
Честито на Яна! Да е жива и здрава малката Мадлен, за радост на мама и тате!  bouquet
Бубе и Хъмпти, страхотни са ви душиците! Да са много щастливи! Hug
Мери, още веднъж благодарско за успокоението!  bouquet

Успех на всички 2 в 1!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт