брат и сестра

  • 5 137
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
Аз вече казах че е придобит по време на брак!
Не няма да се развеждат родителите ни!
За проблема ни не искам да споменавам!
Просто исках да разбера дали могат да го продадат без наше съгласие (то се оказа че ние не играем никаква роля)!

# 61
  • Мнения: 4 965
...
И кви са тия глупости който чета  ,,родителите ти не са длъжни да ти подсигурят жилище,, еиии аз да не съм сирак????
...

Е, това не го разбирам.
Родителите създават деца, раждат, отглеждат и т.н.
Но защо трябва да са длъжни на децата си???
Честно казано, имам 2 деца; планирам още поне 1. Имам достатъчно имоти, които да си делят след моята смърт (дай Боже, да е след много години). Но, ако чуя от тях, че съм "длъжна да ги осигуря" - директно ще продам всичко и ще дам парите за благотворителност.
Искам да могат сами да се осигурят. Тогава с удоволствие ще ги "наградя" за това.

И по закон - можеш да ги спреш да не продават, само ако докажеш, че са ненормални и ги поставиш под възбрана, а ти станеш техен настойник (съвсем сериозно). Twisted Evil

# 62
  • Мнения: 24 467
..Просто исках да разбера дали могат да го продадат без наше съгласие (то се оказа че ние не играем никаква роля)!


Е, щом това е само въпросът- значи се изчерпахме. Могат.

# 63
  • Мнения: 25 724
Просто исках да разбера дали могат да го продадат без наше съгласие (то се оказа че ние не играем никаква роля)!


Разбира се! Пари броила ли си за него? Не си? Ами тогава?  Mr. Green
Като си купиш собствено, тогава можеш да играеш колкото и каквито искаш роли.

# 64
Това да ги изкараме ненормални няма да стане никога!!!!
И никъде не съм написала че са длъжни да ме подсигурят!!!!!(моля четете внимателно)

# 65
  • Мнения: 15 265

И по закон - можеш да ги спреш да не продават, само ако докажеш, че са ненормални и ги поставиш под възбрана, а ти станеш техен настойник (съвсем сериозно). Twisted Evil

Не давай такива идеи.  ooooh! Не знаеш кой стои насреща и какви са му възможностите.

# 66
Ох омръзна ми да чета глупости извън темата ще пололя да я заключат тази тема!!!
Разбрах това което ме интересува!
И благодаря за отговорите ,,САМО ПО ТЕМАТА,,!!!

# 67
  • Мнения: 756
ами недей да четеш - какво толкова те вълнува темата , след като вече си определила мненията на всички , които са ти дали съвет като глупави и си ги обидила на всичкото отгоре-я се дръж малко по -възпитано .Моля , модераторите да обърнат внимание на тона на госта .

# 68
  • Мнения: 4 668
И какъв е тонът на госта ?

Останах с впечатление , че повечето грозни думи се изсипаха не от нейните уста ...
То човек да стане пишман , че е поискал съвет , ще го направят на маймуна всякакви големи специалисти и моралистки от този форум  Confused

Може да има притеснения , че ще остане на улицата . Не може да казвате на един човек , който е може би на 17 г. , да си купел апартамент и т.н. все едно е толкова лесно ... Аз тук съм виждала и хора на по 35 г. , които нямат жилище .
И ако някой се притеснява за бъдещето си , основателна причина ли е да бъде наречен егоист ?
Аман  Confused

# 69
ами недей да четеш - какво толкова те вълнува темата , след като вече си определила мненията на всички , които са ти дали съвет като глупави и си ги обидила на всичкото отгоре-я се дръж малко по -възпитано .Моля , модераторите да обърнат внимание на тона на госта .




Но не само на моя тон трябва да обърнат внимание!!!!!!!
Ако четеш внимателно темата ще видиш,че всички който са ми отговорили по темата не сам ги нападала (въпреки че ми казаха че ние с брат ми може да останем на улицата(по закон) ) Така че който не чете защо се изказва не подготвен не мога да разбера!!!!


# 70
  • Мнения: 756
Pipinka ,това че е пред нервна криза не му дава право да се кара с хората , които се опитват да му дават съвет , да ги нарича "остроумници " и да им държи сметка за тяхното поведение по отношение на собствените им деца.Ако си прочела темата всеки му е дал съвет и то правилен - това че отговора е неприятен за него /да , наистина родителите могат да се разпоредят с апартамента без съгласието на децата/ би следвало да им благодари за времето , което са му отделили и факта , че е получил безплатна консултация , иначе в адвокатската кантора за същи отговор ще трябва да плати 50 лв. Това е моето мнение , явно сме в разрез , но това Аман -е заради съветите и отговорите които е получил на поста си

# 71
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Един от начините за лишаване от наследство:

Закон за наследството

Чл. 3. Не може да наследява като недостоен:
а) който умишлено е убил или се е опитал да убие наследодателя, неговия съпруг или негово дете, както и съучастникът в тия престъпления, освен ако деянието е извършено при обстоятелства, които изключват наказуемостта, или ако е амнистирано;
б) който е набедил наследодателя в престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание, освен ако набедяването се преследва с тъжба на пострадалия и такава не е била подадена;
в) който е склонил или възпрепятствувал наследодателя чрез насилие или измама да направи, да измени или отмени завещанието или който е унищожил, скрил или поправил негово завещание или съзнателно си е служил с неистинско завещание.
Чл. 4. (1) Недостойният може да наследява, ако наследодателят го е признал изрично за достоен чрез акт с нотариално заверено съдържание или чрез завещание.
(2) Недостойният, в полза на когото наследодателят е направил завещание, като е знаел причината за недостойнството, без изрично да го е признал за достоен, наследява само в границите на завещанието.

# 72
  • Мнения: 1 520
Момичета, намесвам се в темата, за да попитам: Това жилище не се ли води и семейно, тоест може ли без съгласието на жена си да го продава, въпреки че е на негово име?
Да, със сигурност се води семейно щом в него живеят двамата съпрузи. А ето какво казва семейният кодекс в такъв случай:

СЕМЕЕН КОДЕКС

РАЗПОРЕЖДАНЕ СЪС СЕМЕЙНОТО ЖИЛИЩЕ - ЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ
Чл.23. Когато семейното жилище е лична собственост на единия съпруг, той може да се разпорежда с него само със съгласието на другия съпруг. Ако липсва съгласие, разпореждането може да се извърши с разрешение от районния съд само ако се установи, че не е във вреда на децата и семейството.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 13:02 от krem-karamel

# 73
  • Мнения: 1 520
Първо на първо не знаем дали апартамента е придобит преди брака. Защо още първите отговори са че тя ще остане на улицата и така е редно.
Ако апартамента е придобит по време на брака баща й не може нищо да направи сам с него. Трябва и съгласието на майка й.
Ако е придобит преди брака е редно ако има някакъв вариант да го запазят да го кажем на момичето.
Няма значение кога е придобит. Семейното жилище има особен статут - това е жилището, в което живеят заедно двамата съпрузи. Дали е придобито по време на брака е без значение. Може да придобито и преди брака, може да е собственост само на единия съпруг или на роднини на единия съпруг.
И всеки собственик се разпорежда свободно с личното си имущество, с изключение на ограничението по чл.23 от СК.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 13:02 от krem-karamel

# 74
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
ами кво да кажа закони! ...

Какво им е на законите?
Този апартамент не е нито твой, нито на брат ти, има си собственик/ци. Вие сте му наследници след смъртта, но докато е жив си е негов и може да се разпорежда с него, както намери за добре.
Тихо. Ще вземат да му посегнат сега  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт