Внимание!Телефонни измами!

  • 4 420
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 519
Абе явно са добри артисти наистина, защото си спомням как една потърпевша разказваше, че така я е шашнал мнимият й син, че тя 5 минути не могла да зацепи, че има дъщеря, а не син!  #Crazy Ужас, да не ти идва до главата! За себе си не се тревожа, обаче все ме е страх че баба/дядо и т.н. могат да се вържат. Confused

# 16
  • Варна
  • Мнения: 966
И аз миналата седмица имах подобен разговор. Явно гласът ми им се е сторил доста детски защото ми викат:
- Дай на баба ти
аз в първия момент не разбрах какво ми казаха и викам "моля", а той пак "дай на баба ти", аз викам "Кого търсите", след което се започна с равящ глас разбира се "Олеле майко ако знаеш какво стана.." и след като казах "Вие май имате грешка" моментално ми затвориха.

И на една наша позната се бяха обаждали - баба на около 82-83 год., но е от очочорените. Казали и, че мъжът ми е катострофирал, тя обаче веднага зацепила какво да направи и звъннала на мъжът ми да го чуе. Ама не всички баби са толкова съобразителни в такива моменти.

# 17
  • Мнения: 216
О , и баба ми се опитаха да измамят ,че племенника й блъснал момиче ,ама тя се усети!Дали й номер на следователя на който трябва да даде парите.Баща ми звъня на въпросния следовател и му казал ,че ще го хване ,а той му отговорил ,че ще го хване за к..а!!! Sick

# 18
  • Мнения: 51
Току що прочетох една "сърцераздирателна" история в ДиС, която се оказа абсолютна пързалка. Знаете ли колко жени предложиха помощ на въпросната, явно скучаеща и не много грамотна авторка? Същата беше пуснала и друга тема(под друг ник) - също толкова драматична и абсурдна.
Няма да се учудя ако това стане модел за нов вид измами.

# 19
  • Мнения: 395
И на мен ми се е случвало 2 пъти да ми звънят...и двата пъти се обаждаше "синът" ми...единия път да ми обясни как трябвало да отида до един паркинг и да взема пратка с ремъци от негов приятел...като трябва да оставя смао 3000 лв, а втория път трябваше да отида да взема"кашон" със стока от някакъв магазин и да им платя 2000 лв за стоката......Само, че не случиха на човек...не, че нещо, ама сигурно "синът" ми е по-възрастен и от мен самата....Ужас са тия хора, ейййй

# 20
  • София
  • Мнения: 5 605
Така.
Да разбирам ли, че звънят предимно на домашни телефони?

Не, мила. На мен ми звъняха на мобилния, на баба ми и дядо ми - също. Според мен много често налучкват, защото моя телефон, както и на баба ми и дядо се водят на фирма.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 185
Майка ми се опитаха да я хлъзнат, та тя чак ми звъни и се чуди как да стигне до града, където имат уговорка - аз изтръпнах и като и казах за измамите и тя настръхна - добре, че не може да шофира и няма кола, че нямаше да ми звънне даже!!!

# 22
  • Мнения: 5 647
И на майка й се бяха обадили на мобилния. Същото име. Същият случай.....

# 23
  • Мнения: 337
Доста добри артисти са наистина. Майка ми предупреждаваше наши по-възрастни близки за тези далавери, а за малко тя да се хване на една такава въдица. Представиха се за наш братовчед от Варна, тя не го е чувала от доста време и реши, че е той защото говори "на меко", та хубаво щеше да изгори със 120 лв.
На мен са ми звъняли в офиса на служебния, а един братовчед направо изгоря пак със 120лв. Стана така, че той докарва коли от чужбина и в българските ни сайтове  за предлагане на автомобили му има номера. Нещо го замотали свързано с една кола, че е повредена и той си дал парите. Те следят навсякъде и незнае човек откъде ще го огрее. Sick

# 24
  • Мнения: 118
Звънна ми по домашния телефон преди малко жена и каза, че се обажда от фондация за подкрепа на онкологично болни деца и ако мога да дам спонсорство за идеята. Казах, че правя такива но не и по телефона. При което тя започна да ми обяснява , че естествено  newsm78, че няма да е по телефона, а като си кажа адреса  Rolling Eyesи те щяли да дойдат да си вземат парите и да ми дадат фактура. Дори ме попита вие дете имате ли?  newsm78 - какво значение имаше това не знам. Казах, че не приемам този начин за благотворителност и затворих телефона.
Дали  пък не е нов вид измамама? newsm78 като използват тази тънка материя- здравето на децата.
Споделете ако някой друг е получавал подобно обаждане.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И аз "спечелих" плазмен телевизор.Когато ми поиска ЕГН- то и адреса, го пратих да си ............. майката.
Изроди  #2gunfire
 На една колежка и  се обадиха, че брат й от Америка й праща колет ( брат й наистина е там). Трябвало да отиде на гарата в Горна Оряховица и да плати 2000лв. за освобождаване на колета.
От къде имаха инфо за брат й.... newsm78
Тя се обади в полицията но не последва никаква реакция от тяхна страна

# 26
  • Мнения: 337
Най-тъпото е, че по телевизията ни предупреждават, ако имаме подобно обаждане веднага да сигнализираме в полицията. Когато обаче го направихме ни отговориха, че нищо немогат да направят. ooooh!

# 27
  • Мнения: 5 877
Защото няма закон, под който да попадат ли?
Или защото не могат да ги изловят?
Защо всъщност "не могат нищо да направят"?

# 28
  • Мнения: 3 695
леле ужас  ooooh!
не съм попадала на такова обаждане  но много искам - незнам къде ще ги завра #Cussing out

# 29
  • Мнения: 1 111
 На мен скоро ми звъняха на домашния, че съм спечелила 400 лв. от БТК.Отрязах ги бързо.После съжалих, поне да ги бях изслушала И тъкмо се ядосвах на себе си, звъни съседката.Същата работа.Да ходи да купува ваучер и т.н.Обаче си казала и адреса, и ЕГН-то, всичко, нали ще и носят парите вкъщи.И къде се сетила да ми се похвали, обаче готова облечена.Обясних и аз положението, слуша тя, слуша, и накрая изцепи-"Ами ако наистина ми донесат 400 лв?"
 Та така де.

Общи условия

Активация на акаунт