Документи за промяна на името след брак?

  • 8 169
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
Аз пък не съм се регистрирала в БГ ,че съм омъжена Joy...само тук(НЛ)..и тук се водя с моята фамилия Crazy.......хич не ми се занимава с бг бюрокращина,ама май ще трябва да е свърша туй лято и тая ooooh!

# 16
  • Мнения: 679


 Naughty Определено не съм съгласна, пред мен е акта за раждане на сина ми, написана е фамилията ми по съпруг, не тази по баща. В болницата не са ми искали моя акт за раждане, а само свидетелството за брак.


Рожбе, става въпрос за твоя акт за раждане.  Laughing Че колкото и брака да имаш, колкото пъти да си сменяш фамилията, в акта ти за раждане винаги ще пише бащината ти.
Не не, аз наистина имах предвид акта на сина ми (а не моя)  Simple Smile

И аз така разбрах, и това обясних, но някой хора не четат... рожбета, и не рожбета ...  нищо лично

# 17
Има някаква глоба, но важи за определен срок. Жених се 2005г. и сега като проверих, ми казаха, че няма проблеми. Подава се заявление по образец, копие на удостоверението за брак, 2 снимки и таксата, преведена по банка.

# 18
  • Мнения: X
Аз сега за първи път чувам, че в болницата искат свидетелството за брак. Има ли наистина такова нещо? Всъщност как става подаването на документи за издаване на акт за раждане на бебо?

# 19
  • Мнения: 25 610
Аз сега за първи път чувам, че в болницата искат свидетелството за брак. Има ли наистина такова нещо?

Не, разбира се. За първи път чувам, че някоя тръгва да ражда със свидетелството си за брак, вместо с личната си карта.

# 20
  • Мнения: X
Иначе, по темата. И аз съм с тире. Смених си личната карта, шофьорската книжка. Ходих в общината да им кажа за промяната. Извадих си някакъв документ за идентичност на имената ( в случай, че ми потрябва някъде). Дадох си копие от новата лична карта в работата, за да ме актуализират в НОИ, това е важно за болничните. Също при личния лекар - да те оправят в тяхната система, и в книжката. Хм..доколкото помня нямаше друго. А, сетих се..и където имаш банкови сметки, и там отиваш да те актуализират. Абе тъпня, общо взето Wink

# 21
  • Мнения: 6 713
С 2 думи въпросът ми е следният: Когато съм с тире - задължителна ли е промяната на документите, или мога да се водя и с едното, и с другото име?

Щом си си променила името в акта за граждански брак, значи оттук нататък това е новата ти фамилия и трябва да си смениш документите.

лято!, аз първо ходих до общината за адресната регистрация, после в районното - там ми искаха акт за раждане и акта за граждански брак #Crazy Разкарвах се два пъти!

# 22
  • Мнения: 1 058
Може и да има срок за смяна на документите, но аз си ги смених 4г. след промяна на фамилията. И то защото ме притиснаха от НОИ, че няма да ми изплащат болничните.  Сега пък една разправия по банки, телефони и т.н.

# 23
  • Мнения: 521
ха!ами аз като съм студентка и ми предстои сватба?!дипломата на чия фамилия ще е?а там как ще ги оправям....да не говорим че книжката ми е вадена в друг град и май и до там ще трябва да се разкарвам  Tired .много ме дразнят с тия документации  #2gunfire

# 24
  • София
  • Мнения: 6 077
Ох, благодаря, ЛУРДЕС, явно ще падне голямо обикаляне, ама... какво да се прави, щом трябва.

# 25
  • Мнения: 155
Здравейте, малко ще отклоня въпроса, за което се извинявам.
Ще сключвам брак на 1-ви март и трябва да попълвам декларация, та ми стана любопитно как ти проверяват данните?
Това ли се прави в тази стаичка преди церемонията, където се влиза на четири очи?
Или те си имат система с досиета и си правят проверките предваритрелно?
Просто ми стана любопитно, та ако някой е наясно...

# 26
  • София
  • Мнения: 6 077
За коя декларация питаш, за тази, в която казваш какво име ще носиш след церемонията ли? Тя май се попълва по-рано, не са ни искали никакви доказателства за данните и т.н. Но може да се изкаже и някой друг, че ние бяхме в по-свойска обстановка, когато полълвахме...

# 27
  • Мнения: 155
Да точно за нея.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 077
Ами аз съм позабравила малко ('щото беше много отдавна  ooooh!), но тази декларация не се ли попълва един месец преди датата? Или това отпадна? Ние ги писахме няколко дни преди сватбата, но служителката гледа календара и сложи стара дата - именно заради този един месец...

# 29
  • Мнения: 155
Да попълва се по-рано с една седмица от датата на тържеството.
Но ми е любопитно точно какво се прави след това, нали привикват младоженците в една отделна стая, там те разпитват за данните, които си предоставил или...? Малко ме хваща предстартова треска и искам всичко да знам. Ако ме просветите, ще съм много благодарна!
Извинете ме още веднъж, че сменям темата!
За да не пускам нова, ако искате ми пишете на лични!
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт