някоя майка имала ли е...

  • 1 954
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
вашите деца имали ли са температура без симптоми на настинка или грип т.е.не кашлят нямат сополи, моето сега има 37,4 дадох му нурофен каква може да е причината и какво се е оказало при вас след такова положение
Мила, не давай Нурофен за щяло и нещяло. Такава температура при децата не е задължителен признак за заболяване.

# 16
  • Мнения: 645
Да, няколко пъти се е случвало. Свали ли температурата все едно, че нищо не е било.

# 17
  • Мнения: 4 784
Не, но съм чела, че до 38 градуса, не бива да се дават Т понижаващи лекарства. Това означава, че организмът се бори сам.

# 18
  • Мнения: 8 999
Да даже и тема пуснах за превантивни мерки пък то се оказа зъбче а изобщо не се виждаше да избива Rolling Eyes newsm78

Дори и да е само от зъбче, няма лошо, че е даден Нурофен - той, освен, че е температуропонижаващо средство, е и болкоуспокояващо.

# 19
  • Мнения: 1 900
Вдигал ми е 37,5 вечер след много игра. Изчаквам да заспи, поне половин час покой и тогава меря. Обикновенно вече е спаднала. Не давам лекарства в този случай.
Иначе варианти има, може да е и зъб. Все пак наблюдавай, в кой часове от деня вдига, колко, дали в последствие няма да се появят други симптоми. Peace

# 20
  • Мнения: 2 614
Според педиатрите до 38 (според някои до 38,5 дори) не се дава температуро-понижаващо лекарство.
Звучи като зъби, но не е изключено и вирус да е, дъщеря ми изкара вече един такъв тази зима. Без нищо друго само Т. Не искам да те плаша, просто споделям  Peace

# 21
  • Мнения: 145
вдига ми вечер и пак до 37,4, през деня днес нямаше, сега видях че венеца долен и горен са много подути и бели особено горния имаме само едно долно зъбче и остоянно е нервна и мрънка спи неспокойно яденето е кошмар възможно ли е да е така защото могат да избият на куп примерно тогава предполагам че е по голям зор

# 22
  • Мнения: 525
да, ние я карахме розеолата затова отпада тая прична

Което не означава, че не може още веднъж да се изкара.
Така казват..

Дано всичко е ок. Hug

# 23
  • Мнения: 27 524
Да, вдигал е от прекалено много плач.
За 37,4 не се дава лекарство за понижаване.

# 24
  • Мнения: 237
Може да е начало на нещо, бактериална инфекция например. По принцип вдигането на Т съвпада с деленето на бактериите, без никакви други първоначални симптоми.

# 25
  • Мнения: 959
Значи, и ние от 3 дни сме така.
Но, малката вдигна направо 39.7
Редувах Нурофен с Панадол и я сваляше до 38 - не по малко.От днес е по добре - вдигна Т но, с по ниски стойности.Няма хрема, не кашля само леко и зачервено гърлото.Днес, отнова я водих на лекар и нищо не ни предписаха освен витамини.Надявам се, утре вече да не вдига Т но, не знам и на мен ми се вижда много странно.


# 26
  • Мнения: 2 746
Да. Т на децата е по-висока от нашата, варира до 37.5.
При дъщеря ми посочената Т никога не е била сипмтом за заболяване.

След хранене ли мери температурата? Ако е така, може да се повиши дори с цял градус!

# 27
  • Мнения: 2 131
Моят син е имал Т без никакви други симптоми - нито кашлица, нито сополи. Оказа се вирус. След като лекарствата за сваляне имаха само временен ефект, решихме проблема с антибиотик.

# 28
  • Мнения: 681
Ама не бързай с тия нурофени и тем подобни.Бебетата нямат постоянна телесна температура.
...........на мен също ми се е случвало,но не и дадох нищо.Все пак се консултирай с педиатър.Не жинаги температурата е повод за притеснение или зъбки Wink

# 29
  • Мнения: 8 229
Единственият път когато е вдигал температура беше в началото на септември - 39.1. Обадих се на лекарката му и тя ми каза да му дам Панадол (това имахме в момента вкъщи). След 1 час вече нямаше температура и не е вдигал и през следващите дни. Нямаше кашлица или сополи, но му изписаха за следващите три дни отново Панадол и сироп за кашлица. Не знам от какво беше температурата - вярно, че му растяха зъби, но през следващите дни доста майки се оплакаха, че и техните деца са вдигнали висока температура. От тогава два пъти е настивал с хрема и добре запушен нос, но за щастие без температура.

Общи условия

Активация на акаунт