Раждането. Трудно? Лесно?

  • 5 774
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 991
Здравейте! Интересно ми е как определяте раждането си по признака "лесно-трудно" в зависимост от начина, по който сте родили. Предлагам в понятието "раждане" да включим и възстановяването след раждането, защото за жените, раждали със секцио, обикновено именно то е трудната част. Дала съм по 3 възможности за отговор на потребител за тези, които са раждали повече от веднъж.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз родих естествено и доста бързо, което учуди всички, защото ми беше първо раждане, за упойка време нямаше!

# 2
  • Мнения: 523
Първото си дете родих за 12 часа нормално , но след това отдолу бях като гоблен .Много трудно раждане беше .Второтоси дете родих за 10 минути след 1г и 10 месеца . Такова раждане пожелавам на всики . Приятен ипълотворен ден . Grinning Grinning Grinning

# 3
  • Мнения: 919
Бях планово секцио, заради тесен вътрешен таз. Една седмица преди определената дата просто ми изтекоха водите, спокойно се натоварих на колата и отидох да ме оперират. Всичко мина чудесно Simple Smile До третия ден след раждането, когато дойде депресията...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Родих секцио по желание и определено беше леко раждане.Нищо не ме болеше,но раздвижването беше доста гадничко,но минава бързо.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Лесно Grinning

Вагинално, без анестезия.

Под 'лесно' не казвам, че не е боляло. Но болката е по-силна само от един момент насетне и не трае дълго. Отделно от това, е търпима. Неприятна, гадна, но се трае. Няма драми като по филмите Laughing Само трябва човек да знае предварително какво го чака, тогава всичко е много по-лесно. Практикувах техники за дишане. Помогнаха.

Възстановяването също ми беше лесно. Имах два шева (или един ли беше?), лекарката ми натисна корема за по-бързо (защото съм с -4,5 диоптъра; правих заздравяване на ретината с лазер, за да мога да родя нормално, но все пак предпазни мерки), откъдето и малко разкъсване. Същия ден си ходех, вдигах си бебето и се къпех.

Много съм доволна, другия път пак така, живот и здраве.

# 6
  • Мнения: 2 131
Родих нормално, първо дете. Много лесно, за два часа, без анестезия. Болката определено не ме стресна.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двете раждания бяха вагинално и без анестезия. Първото с един шев, а второто с два. Според мен беше лесно. Възстановяването - първото беше малко по-трудно от второто.
Но и при двете същия ден ставах и се грижех за бебчо.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
вагинално, без анестезия, лесно и бързо

# 9
  • Мнения: 1 898
Родих естествено, първо раждане, без упойка.Време за такава просто нямаше, защото пристигнах в болницата в последния момент с пълно разкритие.'Свърших работата' за 10-на минути и въпреки,че родих бързо в никакъв случай не смятам,че раждането ми е било лесно. Леко и бързо-да, но ме болеше доста, но пъкв интерес на истината  и аз трудно търпя на болка...
Относно възтановяването-имах само 2 върешни шева и се възтанових бързо и лесно. Беше ми некомфортно само през първите 1-2 дни след раждането.

# 10
  • Мнения: 2 818
Първия път трудно, заради паника и неусещане на напъни - с епидурална.
Втория път без никакво обезболяващо (освен водата) - много лесно.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лесно, с епидурална упойка. Имах два шева, защото се наложи епизиотомия, които бяха направени доста стегнато, та доста ме поизмъчиха после Confused Като цяло, обаче, се възстанових много бързо Peace

# 12
  • Мнения: 11 018
Последната опция - планово секцио. Беше лесно, бързо и без усложнения. Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Родих чрез планово секцио.Мина добре,както операцията,така и възстановяването Peace

# 14
  • Мнения: 5 940
Вагинално, без упойки, без обезболяващи. Определно май ми беше доста трудно, но вече забравих. Пак бих родила така, ако нямам медицински показания за секцио.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 578
Вагинално, без анестезия, лесно и 2-та пъти, 1-я се възстанових по-трудно. Общо взето предпочитам да родя още 2 пъти, отколкото...да ми правят зъб. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 999
Първият път беше трудно с упойка, а вторият път беше лесно без упойка. Laughing

# 17
  • Мнения: 137
Планово секцио с много леко и бързо възстановяване

# 18
  • Мнения: 327
Ами беше много бързо и затова го определих като леко(като по филмите-докато кажа А и готово Grinning)Три часа след раждането бях вече на крак.Но пък ми е трето-за предишите две това не важи Sick

# 19
  • Мнения: 3 092
Трудно , без упойка , доста си се поизмъчих , даже и си поплаках , но пък  за около седмица се възстанових .
Само първите 2-3 дни не можех нито да ходя , нито права да стоя ....ама болката се забравя . Simple Smile

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Трудно и лесно. И двете вагинални.

# 21
  • Мнения: 6 029
Лесно. И двата пъти. Вагинално, без анестезия.

# 22
  • Мнения: 1 197
Много,много трудно,но се забравя

# 23
  • Мнения: 14 133
Лесно, вагинално, без анестезия.

# 24
  • Мнения: 4 621
Лесно - планово секцио Peace

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Първото-лесно,вагинално без анестезия
 Второто-супер лесно,направо смешно  Joy Joy Joy,вагинално без анестезия.

# 26
  • Мнения: 1 931
И двата пъти родих трудно за мен. Повече от 12 часа с контракции и после шевове. Второто очаквах да мине по- бързо, но напротив въпреки, че са през 1 год. и 7 месеца, само шевовете бяха по- малко. На никой не пожелавам да има като моите раждания.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Планово секцио-лесно и бързо. Laughing

# 28
  • Мнения: 5 401
Моето раждане беше леко с епидурална упойка, но пък доста продължително. Възстановяването ми беше бързо, макар че от ниско кръвно в следствие на обилна кръвозагуба, не можех да стана.

# 29
  • Мнения: 645
Трудно. Накрая се наложи секцио по спешност. За сметка на това се възстанових изключително бързо, за учудване на всички, дори и на лекарката ми. Всичко е много индивидуално. И си мисля, че щастието след това те кара да забравиш всяка болка.

# 30
  • Мнения: 2 663
И двата пъти родих вагинално,много лесно и без анестезия.Дъщеря ми е на 6 месеца и вече искам трето

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Горе-долу лесно без анестезия.Раждането ми беше 6 часа, и сега си го спомням само с хубаво.Беше страхотна емоция!  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 27 524
Лесно, нормално и без анестезия  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 784
Секцио, с епидурална упойка, лесно, непланирано, но пък мина страхотно и винаги, когато се връщам към този момент се просълзявам от добри чувства и спомени.

# 34
  • Мнения: X
Раждането ми беше прекрасно - планово секцио. Особено сравнено с първите три месеца от живота на дъщеря ми  Twisted Evil.
Искрено се надявам и второто секцио да мине така, както първото, не казвам по-леко, защото не вярвам да има по-леко от това, което беше първото.

# 35
  • Мнения: 617
Лесно родих  - нормално без упойка, като се първи път доста добре Mr. Green

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Сега,след толкова време гласувах лесно/секцио по спешност/,но всъщност като се замисля доста трудно беше възстановяването ми.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Лесно, вагинално с анестезия  Peace

# 38
  • Мнения: 111
Лесно, вагинално с анестезия  Peace
Hug и аз така  Laughing

# 39
  • Мнения: 728
При положение че спах по време на раждането не мога да кажа че е било трудно. Но след събуждането.. тогава ве4е ми беше трудно

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Нормално родих, гласувах лесно, защото от приемането в болницата за 5 часа родих, не мога да кажа, че е било тежко раждане, но хич не ми беше леко през това време. Без анестезия. Възстановяването не мога да нарека трудно. Два - три часа след раждането станах да се мия и отидох на обяд. Две седмици трудно сядах, но това беше.
Интересно ми е, че посочилите "леко с анестезия" и "трудно с анестезия" са почти еднакъв брой.

# 41
  • Мнения: 1 183
И аз и аз  Laughing

# 42
  • Мнения: 287
Родих много лесно без анестезия.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 590
Ами мога да кажа Лесно (планово секцио), планувано от предишния ден. Е, в началото беше болезнено, но бързо минава и се забравя. Сега съм изпълнена само с хубави спомени. Heart Eyes

# 44
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз родих лесно, защото след като направих разкритие родих с 3 напъна и безброй шевове. Трудното според мен са болките от контракциите до получаване на разкритие. Родила съм без упойка.

# 45
  • Мнения: 247
по скоро трудничко 22 часа вагинално с анестезия, която не усетих по никакъв начин, но нямаше и час след раждането и вече припках и помагах на мацката със секцио до мен,която беше родила 2 дни преди това newsm78

# 46
  • Мнения: 2 960
Първи път-часове наред- вагинално-трудно без анестезия- и накрая с епизоотомия Shocked
Втори път-лесно- планово секцио Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 3 688
първия път трудно-секцио по спешност
втория път лесно-планово секцио Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 202
Бих казала , че въобще не беше лесно . Sad
Преди 13 год. епидуралната упойка беше мит и затова родих нормално без анестезия .
А за отношението към родилките  не искам да си спомням . Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 8 999
Лесно. И двата пъти - секцио по спешност. Най-голяма болка и страх изпитах докато ми слагаха упойката.

# 50
  • София
  • Мнения: 570
Аз родих лесно, защото след като направих разкритие родих с 3 напъна и безброй шевове. Трудното според мен са болките от контракциите до получаване на разкритие. Родила съм без упойка.
Peace
И аз по същия начин - след няколко напъна бебето излезе. Имах само няколко вътрешни шева. Наистина най-болезненото от цялата работа са контракциите, от които вече всичко ти е изтръпнало и при същинското раждане почти няма болка. Дори като ме шиеха почти нищо не усещах, без да са ме обезболявали.
 

# 51
  • Мнения: 7 201
Лесно Grinning

Вагинално, без анестезия.

Под 'лесно' не казвам, че не е боляло. Но болката е по-силна само от един момент насетне и не трае дълго. Отделно от това, е търпима. Неприятна, гадна, но се трае.
PeaceПо същия начин!...и изчерпва и моя отговор.

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Лесно (вагинално без анестезия) Peace

# 53
  • Мнения: 6 164
Бързо, лесно, нормално с епидурална.

# 54
  • Мнения: 1 701
Последната опция.

# 55
  • Мнения: 3 478
5та опция и двата пъти

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Лесно (планово секцио), възстанових се до края на престоя си в болницата, т.е. до 5-ти ден. На 7-мия ми махнаха конеца и забравих за раждането  Peace

# 57
  • Мнения: 9 814
Макар че, отговорих трудно за мен това не беше точният отговор. Просто при мен имаше един два трудни момента, останалото беше о.к.

# 58
  • Мнения: 750
Отговорих лесно, имайки предвид момента на постъпване в болницата без контракциите. Първото родих за 30 мин., второто- точно за 10  Hug Без упойки, без други медикаменти и двата пъти без нито един шев. Времето преди раждането и усложненията няма да споменавам  Peace

# 59
  • Мнения: 1 586
Ами бих казала,трудно или по-точно болезнено и в крайна сметка се наложи секцио по спешност, след това всичко мина нормално, възстанових се сравнително бързо!

# 60
  • Мнения: 1 763
Лесно, с анестезия.

# 61
  • Мнения: 3 157
Много бавно и трудно-23часа контракции и почти никакво разкритие,2упойки в гърба+но-шпа,бусколизин и спазмалгон през час.Накрая бях като дрогирана и не можех да напъвам,та го извадиха с форцепс,но пак ме болеше,не искам да си спомням CryСЛед това цяла седмица не можех да си седна на дупето...хубавото е че се забравя.

# 62
  • Мнения: 514
Родих за 2 часа !Пристигнах с изтекли води в 19 часа и в 21 вече се беше появила бебка!Общо взето беше лесно и без каквито и да е опойки!На мен повече ми тежаха шевовете продължили 1 час отколкото самото раждане!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Трудно.10 часа ужасни болки, след това секцио по спешност

# 64
  • София
  • Мнения: 44 226
средна работа...повече лесно и леко - нормално без упойка.

# 65
  • Мнения: 3 500
Мисля, че това е най-полезната анкета пускана в този форум.
Така някои жени могат да се ориентират в избора си, в очакванията си или пък да я ползват за успокоение.
Браво! 
Родих за 12 часа, нормално, последния един час ми сложиха анестезия, което затрудни раждането - напъвах повече от половин час. Интересното е, че нямах нито един шев.

# 66
  • по света
  • Мнения: 1 587
Първият път беше трудно без анестезия доста продължително,втория път родих пак трудничко с епидурална болка не е имало,но пък други проблемите бяха.

# 67
  • Мнения: 596
Трета опция; за сметка на това много бързо се възстанових  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
Изключително лесно и бързо, без никаква анестезия и за норматив! Laughing

# 69
  • Мнения: 479
Лесно и бързо, вагинално с анестезия  Peace

# 70
  • Мнения: 2 908
Трудно и бавно,вагинално без анестезия.

# 71
  • Мнения: 537
Ами моето раждане беше за 40 мин., нормално без упойка. След това се възстанових много бързо, не съм имала усложнения, само с 3 шева, след като ми махнаха конците сядах без проблем. Все едно не беше първо раждане Laughing Пожелавам на всички, които са избрали нормалното раждане да протече бързо и не много болезнено.  Hug

# 72
  • Мнения: 103
Лесно - планово секцио  Peace
Така бях решила и съответно се бях подготвила психически!
Ако трябва да раждам пак, със сигурност пак така бих избрала  Simple Smile 

# 73
  • Мнения: 229
Гласувах с лесно,без анестезия.  Лесно, защото родих за 5часа /първо раждане/. Но пък си болеше доста, следващия път мисля да е с упойка Wink

# 74
  • Мнения: 2 567
Секцио по спешност=трудно.
Нормално с анастезия=лесно.

# 75
  • Мнения: 257
Аз родих естествено и доста бързо, което учуди всички, защото ми беше първо раждане, за упойка време нямаше!
и аз така но получих кръвоизлив и за това го определям като трудно.после 2 дни не можех да стана а за болките да не говорим че само като се сетя настръхвам. Embarassed

# 76
  • Мнения: 610
Много тръдно без анестезия.Бях с преносване и ми включваха 2 пъти системи.При 2та вече родих.От сутринта до вечерта се мъчих.След това имаше много шевове. newsm45

# 77
  • София
  • Мнения: 1 320
Лесно, с планово секцио!

# 78
  • Мнения: 487
Лесно, без анестезия. От влизането ми в болницата до раждането минаха 2 часа. Болките не бяха непоносими.  Peace

# 79
  • Мнения: 1 477
Много лесно.Планово секцио.

# 80
  • Мнения: 3 456
Първа опция.

# 81
  • Мнения: 4 038
Лесно, с епидурална. Но докато я поставят - изпитвах голяма болка от контракциите. Възсатноввих се много бързо, нямах търпение да минат двата часа след раждането, за да се размърдам и най-вече да пия вода. Е, тогава не знаех как ще ми се отрази всичко - на за щастие нямах проблеми

# 82
  • София
  • Мнения: 4 397
И двата пъти родих лесно вагинално без анестезия, даже втория път отидох с 10см. замалко да си родя в коридора докато чакам лекаря  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 1 121
Лесно (вагинално с анестезия)

# 84
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз родих доста бързо и без анестезия. Болеше доста, но за кратко.  Peace

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Беше много лесно!
Дано един ден и при следващо раждане да е така  Wink

ПП. Лесно (вагинално)

# 86
  • София
  • Мнения: 2 348
без анестезия, според лекарите лесно, а според мен - много болезнено. Все пак гласувах с опция ЛЕСНО БЕЗ АНЕСТЕЗИЯ

# 87
  • София
  • Мнения: 1 603
Лесно - вагинално с епидурална.

# 88
  • Мнения: 1 900
Лесно  Peace
Вагинално раждане във вода.

# 89
  • Мнения: 6 274
1.Трудно  .Без анестезия .(С болки от 27.12. , родих на 30.12.)
2.Трудно . Без анестезия . ( По-лесно от първото)
3.Лесно . Без анестезия . (В сравнение с предишните по-лесно)

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
След месец и половина вече си мисля, че родих лесно , забравих как ме болеше.
Раждах нормално с упойка от началото почти до каря , имам един шев и една седмица след раждането вече нямах корем.Но си мисля, че  тук е момента да кажа , че доктора ми ми помогна много, много, много и без него едва ли щеше да ми бъде толкова лесно. Обичам го тоя Човек, ей !

# 91
  • Мнения: 3 376
Лесно и много болезнено Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 5 738
Вагинално раждане- лесно за 2 часа им няма Mr. Green

# 93
  • Мнения: 256
Лесно за 3 часа първо дете вагинално без анестезия  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 655
Ами лесно беше-близначки, естествено, без упойка...

# 95
  • Мнения: 959
И двата пъти родих трудно,нормално без анестезия.

Възстанових се приблизително бързо,като се има предвид че, имах много и вътрешни и външни шевове.

# 96
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Мислех да пиша дълбокомислен отговор , ама се отказах  Crazy

Лесно. Без упойка

# 97
  • Канада
  • Мнения: 494
Родих планово секцио,по медицински показания-едното от които  беше много голямо бебе.Освен,че наистина  се оказа много голямо( за мен) ,оказа се  и че е още много високо горе.Имаше около половин часова борба,скачане по ребрата ми,уплаха и от моя и от на доктора страната,а накрая се наложи да го издърпат с вакум.Така че,не мога да кажа че е било особено трудно,но определено беше стресиращо за всички ни.Но всичко се  забравя....

# 98
  • София
  • Мнения: 7 097
Раждах нормално, без упойка - абсолютно натюр. Беше трудно, направо мъчително и продължително. Възстановяването ми също. Имах проблеми с епизиотомията. Бяха нужни 40 дни, за да заздравее напълно.

# 99
# 100
  • Мнения: 2 910
Родих трудно, без анестезия, а възстановяването ми беше кошмарно.

# 101
  • Мнения: 238
 Вагинално, без упойка. Според мен средно лесно, нямам никакви разкъсвания, според лекарите тежко заради бебето, което се запъваше и не му се излизаше. Но всичко се оправи.

# 102
  • Мнения: 3 932
Кофти спомен като цяло...и раждането, и визстановяването!

# 103
  • Монтана
  • Мнения: 220
Първото ми раждане беше трудно,вагинално без упойка,близо 12 часа болки с минимално разкритие,водите ми изтекоха,сложиха ме на система,рязаха ме,щото юнака беше голям-3650гр.,имах доста шевове и няколко дни не можех да сядям и да ходя.Второто беше пак вагинално и без упойка,но мина по-бързо и малко по-леко,за 5 часа от приемането в болницата до излизането на бебка.И тя се роди голяма-3900гр.,имах няколко шева и с нея,но като че ли не ме боля толкова много.

# 104
  • Мнения: 229
Лесно.
Планово секцио, с епидурална упойка.
Възстанових се много бързо, две седмици след като родих, вече бях ок.

# 105
  • София
  • Мнения: 6 011
Лесно раждане с планово секцио, бързо възстановяване.

# 106
  • Мнения: 857
Чак лесно не ми е било,но не е било и трудно. Иначе бях с епидорална упойка и въстановяването ми беше по-трудно от колкото самото раждане Simple Smile

# 107
  • Мнения: 9 973
Аз родих естествено и доста бързо, което учуди всички, защото ми беше първо раждане, за упойка време нямаше!
и аз така,но с няколко шева и пълна упойка

# 108
  • София
  • Мнения: 2 227
3-та опция.

# 109
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Родих секцио по спешност.Дори болка от контракции не съм изпитала(просто не ги усещах, в МД ми казаха, че имам на 3 минути).Общо взето си беше раждане песен за мен и спасен живот на детето ми

# 110
  • Мнения: 1 029
родих нормално, без анестезия.Ако трябва да оценя болката по шестобалната система- мпри мен беше 3.Не беше трудно, стана бързо и всичко мина нормално Peace

# 111
  • Мнения: 132
Родих лесно-нормално без упойка.Мислех,че ще е доста по-трудно,защото имах проблемна бременност и през по голямата част лежах а ми беше и първо раждане.Изтекоха ми водите,нямах контракции.В болницата ме сложиха на системи за да ги предизвикат.Когато започнаха контракциите си беше доста гадничко продължиха около 2 часа,а самото раждане 15 мин.Имах вътрешни и външни шевове ,но смятам че се възстанових сравнително бързо Simple Smile

# 112
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първия път трудно,  не усещах напъни, с много шевове.
Втория път без никакво обезболяващо  - много лесно.

# 113
  • Мнения: 86
И двата пъти родих лесно вагинално,без анасрезия!Мисля и за трети път! Embarassed

# 114
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Определено не мисля, че беше леко раждане Rolling Eyes
Контракциите бяха адски болезнени, но очудващо самото раждане мина бързо, но с много разкъсвания.

# 115
  • Мнения: 83
Трудно, вагинално и без анестезия. Но пък се въстанових изключително бързо, след два часа вече се разхождах из болницата.

# 116
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
То лесно няма Mr. Green и в живота е така Rolling Eyes
По темата - нормално раждане с епидурална, болка имаше, но екипът беше страхотен и наистина направиха момента незабравим  bouquet

# 117
  • Мнения: 653
ами така поставен въпроса - лесно, макар че наистина лесно няма, вагинално, без упойка
следващият път може да си поискам епидурална, просто вече знам какво ме очаква и как да напъвам Simple Smile

# 118
Аз родих лесно-вагинално с анестезия!
От раждането ми остана един прекрасен спомен!

# 119
  • Мнения: 3 695
Аз родих лесно-вагинално с анестезия!
От раждането ми остана един прекрасен спомен!
Peace

# 120
  • софия
  • Мнения: 25 636
Аз родих лесно-вагинално с анестезия!
От раждането ми остана един прекрасен спомен!
Peace
И аз. Приеха ме около 4 следобяд и в 7.40 имах вече малка кукла.
Бих родила още 5 пъти така (друг е въпросът дали ще го направя  Wink).

# 121
  • Мнения: 98
Много трудно-вагинално без анестезия. 20 часа контракции през 3 мин, много болка, системи,след това ме цепиха, не можех да ходя(но бебето си го взех при мен), шиха ме, като се прибрах се разтвори конеца и един месец на легло. Още наболява... но бих родила отново още днес:)

# 122
Нормално раждане, без упойка.Писах, че е лесно, но не знам болката брои ли се?
Родих за 3часа, епизотомия и шевове - бебо беше мн.голям......

# 123
  • Мнения: 228
и двете ми раждания бяха с планово секцио и протекоха изключително трудно, с усложнения и голяма кръвозагуба.. Но пък имам две прекрасни деца и всъщност болката се забравя, когато видиш техните усмивки...

# 124
  • Мнения: 393
ПОстъпих с контракции в болницата. Около 5 часа ги имах на 3 минути, след като нямаше и изгледи да се получи някакво разкритие ми спукаха водите. Видяха, че беба е голяма , а аз не съм от най-едрите и ми подготвиха секцо. И така зора свърши. Болеше първия ден и следващите два все още го усещах. Това беше. Бебинка се роди здрава и красива!

# 125
  • Мнения: 115
Родих с планово секцио, защото бебето беше седалищно разположено. Всичко мина много добре. Не съм имала силни болки, възстанових се много бързо. Въпреки това мисля, че ако няма причини, които да налагат секцио - най-добрия вариант е естествено раждане с епидурална анестезия. Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 271
Водите ми изтекоха сутринта в 8 часа, час по-късно започнаха контракциите и така до 16 часа. Поставиха ми епидурална упойка при пълно рзкритие и тогава вместо болката от контракциите, започнаха ужасни болки на костите на таза ми-все едно ме бяха вързали за някоя от ония машини за мъчение дето те разпъват...така и не разбрах защо стана така, но през целия ден така и не усетих никакво желание за напън...явно бебчо не искаше да слезе надолу....Направиха ми секцио, болката след това беше като силна мускулна треска на корема. Възстанових се много бързо, предполагам благодарение на това че постоянно се движех...

# 127
  • София
  • Мнения: 2 296
Първия път- трудно,без анестезия,с епизиотомия-2 шева,
голяма паника беше!
Втория път-лесно,за 2 часа,без упойка,пак с 2 шева,но с
перинеотомия(така ли се пише?),след задължителните 2 часа реанимация,вече си ходех
и се изкъпах,много ро-добре се чувствах от първия път.

# 128
  • Мнения: 28
здравейте мами ,темата е страхотна поне за мен ,предстои ми раждане съвсем на скоро в 38 седмица съм и темата ми е стра6но полезна ,мога да кажа дори че се чувствам и малко по спокойна гледам статистиката ...
поздравления

# 129
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Родих вагинално без анестезия за 2,5ч. Бих го нарекла що-годе лесно!

# 130
  • Мнения: 673
  И двете ми раждания са били планово секцио - лесно. При секциото зорът идва след това. След второто секцио направих кръвоизлив и се наложи да ме включат на Окситоцин на бърза капка, за да ми предизвикат контракции на матката, така че ... Абе ,лесно няма...javascript:void(0);
newsm78

# 131
  • Мнения: 5 140
за мен беше лесно вагинално без анастезия.

# 132
  • Мнения: 295
Вагинално с анестезия.Лесно родих..

# 133
  • София
  • Мнения: 1 522
Родих секцио пожелание. Определено беше лесно като се има впредвид, че все пак раждамеи не може да е като да си лежиш на плажа. После при раздвижването боли, но го предпочитам при неизвестността при нормалното раждане. Бързо се възстанових, тъй като не се застоявах на едно място и почти не лягах освен нощем между храненията. Даже предпочитах почти да не лягам, че много болеше при ставането.

# 134
  • Мнения: 172
И двете ми раждания бяха леки-вагинални,без анестезия.

# 135
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Раждането при на смина много лесно, защото бях планово секцио по медицински показатели. Възтановяването обаче беше доста продължително и трудно...раната секретираше доста време, имаше и оток...Болките не бяха големи, но другите еудобства го компенсираха.

# 136
  • Мнения: 770
Лесно, въпреки че беше секцио по спешност! (е за часовете в реанимация няма да споменавам #Crazy)

# 137
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
И двете си деца родих нормално с епидурална упойка. Беше много леко, а възстановяването после - още по-леко. Peace

# 138
  • Мнения: 2 677
Сравнително трудно.
Родих естествено, без упойка. Проблемът дойде, че два дни бях в предродилна зала, а накрая малкият така ме разкъса, че час и половина ме шиха.

# 139
  • Мнения: 1 031
Родих нормално, без анестезия - лесно.
 

# 140
  • Мнения: 2 567
При мен за жалост беше първа опция  Confused

# 141
  • Мнения: 872
Нормално, без анестезия, лесно.

# 142
  • София
  • Мнения: 308
Родих лесно, естествено, с епидурална упойка.
Имах два външни шева, които ме поизмъчиха мъничко, че доста ме поопъваха.

# 143
  • Мнения: 423
Родих нормално и в родилното навсякъде се говореше, че раждането ми било тежко. Е, поизмъчих се малко, но това което ме накара да отбележа че съм родила трудно, беше възстановяването ми,което беше много тежко и продължително.

# 144
  • Мнения: 4 447
Лесно. Вагинално. За 15 мин. след спинална анестезия. Без никакви шевове.

Общи условия

Активация на акаунт