Раждането. Трудно? Лесно?

  • 5 785
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 011
Лесно раждане с планово секцио, бързо възстановяване.

# 106
  • Мнения: 857
Чак лесно не ми е било,но не е било и трудно. Иначе бях с епидорална упойка и въстановяването ми беше по-трудно от колкото самото раждане Simple Smile

# 107
  • Мнения: 9 973
Аз родих естествено и доста бързо, което учуди всички, защото ми беше първо раждане, за упойка време нямаше!
и аз така,но с няколко шева и пълна упойка

# 108
  • София
  • Мнения: 2 227
3-та опция.

# 109
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Родих секцио по спешност.Дори болка от контракции не съм изпитала(просто не ги усещах, в МД ми казаха, че имам на 3 минути).Общо взето си беше раждане песен за мен и спасен живот на детето ми

# 110
  • Мнения: 1 029
родих нормално, без анестезия.Ако трябва да оценя болката по шестобалната система- мпри мен беше 3.Не беше трудно, стана бързо и всичко мина нормално Peace

# 111
  • Мнения: 132
Родих лесно-нормално без упойка.Мислех,че ще е доста по-трудно,защото имах проблемна бременност и през по голямата част лежах а ми беше и първо раждане.Изтекоха ми водите,нямах контракции.В болницата ме сложиха на системи за да ги предизвикат.Когато започнаха контракциите си беше доста гадничко продължиха около 2 часа,а самото раждане 15 мин.Имах вътрешни и външни шевове ,но смятам че се възстанових сравнително бързо Simple Smile

# 112
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първия път трудно,  не усещах напъни, с много шевове.
Втория път без никакво обезболяващо  - много лесно.

# 113
  • Мнения: 86
И двата пъти родих лесно вагинално,без анасрезия!Мисля и за трети път! Embarassed

# 114
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Определено не мисля, че беше леко раждане Rolling Eyes
Контракциите бяха адски болезнени, но очудващо самото раждане мина бързо, но с много разкъсвания.

# 115
  • Мнения: 83
Трудно, вагинално и без анестезия. Но пък се въстанових изключително бързо, след два часа вече се разхождах из болницата.

# 116
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
То лесно няма Mr. Green и в живота е така Rolling Eyes
По темата - нормално раждане с епидурална, болка имаше, но екипът беше страхотен и наистина направиха момента незабравим  bouquet

# 117
  • Мнения: 653
ами така поставен въпроса - лесно, макар че наистина лесно няма, вагинално, без упойка
следващият път може да си поискам епидурална, просто вече знам какво ме очаква и как да напъвам Simple Smile

# 118
Аз родих лесно-вагинално с анестезия!
От раждането ми остана един прекрасен спомен!

# 119
  • Мнения: 3 695
Аз родих лесно-вагинално с анестезия!
От раждането ми остана един прекрасен спомен!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт