Помощ Ларингит

  • 29 182
  • 46
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
А как точно се проявява ларингитът, какви са симптомите?
Болки в гърлото, дразнене, пресипнал глас, болка при говор....

Мерси.
А кашлица има ли и каква е?
Типично ларингитната кашлица е суха. Наричат я още лаеща.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Първо започва обикновена суха кашлица не много на често.Последната докторката в спешното ми беше казала,че ако съм се светнала тогава да дам нещо противоалергично и Калциев глюконат съм щяла да предотвратя кризата.След това започва силна лаеща кашлица.

# 17
  • Мнения: 3 200
Ларингитът винаги е с някакъв пристъп на трудно, почти невъзможно дишане.
Много е страшно, особено при малко дете.
Първото, което трябва да направиш е да вкараш детето в банята, пускаш вряла вода и стоите там, докато почне да диша нормално.
Дъщеря ми правеше ларингити като малка и когато имаше и висока температура към затрудненото дишане, направо я изкарвах на терасата, увита в одеяло или включвах до леглото й да ври вода на едно малко котлонче докато дойде лекарката.
Антихистаминовите препарати са задължителни. Аз давах калциев глюконат, а като порасна - перитол.
При много силни пристъпи викаш лекар, понякога се налага инжекция урбазон. Дано не ви се налага.



# 18
  • Мнения: 6 164
Misty , ти как даваш Калциевия глюконат, зщото на мен ми каза алерголожката да давам половин ампула при пристъп!? Thinking

Съжалявам за късния отговор. Аз давам Калциевия глюконат превантивно. И давам сироп, не ампули. 3 пъти на ден по 5 мл. За 1-годишно дете, после не знам как е дозата.

Обаче сега последния път отказваше да го поглъща, дори се напъваше нарочно да го повръща и тогава ми препоръча педиатърката Aerius, защото той се пие веднъж на ден и само по 2.5 мл, което е доста по-поносимо за деца, склонни да плюят лекарства. Tired

# 19
  • Мнения: 49
 Момичета имам питане знаете ли дали в България се продават кортизонови свещички.Това май е доста подходящо при бебета.Но не видях да сте писали като възможно лекарство за ларингит.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Ще ви опиша кашлицата на дъщеря ми и моля запознатите да кажете прилича ли ви на ларингиална - започва да кашля задължително при излизане навън. Тъй като заради увеличената трета сливица диша с отворена уста, явно от вятъра и въздуха навън, гърлото й се раздразва и започва да кашля на пристъпи. Като се приберем се успокоява моментално и се закашля /също на пристъпи/ само ако пее или вика по-силно или пък ако беснее и се задъха. Така е от няколко дни, но вече се подобрява. Кашлицата не е мокра , а по-скоро суха и лаеща, особено първият ден. Нощем изобщо не кашля, може би защото спи основно със затворена уста. Иначе гласът й не е променен.

# 21
  • Мнения: 6 164
Н а т и, ларингиалната, т.нар. "лаеща кашлица" е супер специфична, ако питаш мен, направо тръпки да те побият... При мен поне е така, настръхвам като го чуя така, ужасно е. Точно като лай на прегракнало куче, дори няма нищо общо с "кашлица", то дори не е изкашляне, а някакъв неуспешен опит за такова, съпроводен със страховит звук. Едно магарешко такова... не знам как да го опиша с думи, няма как по-образно. Няма как да не си чувала, уникална е. Отделно от това, първия път, когато Крис имаше такава, дишаше и като Дарт Вейдър... Смешно е малко, но сравнението е много точно.
За това кога дъщеря ти кашля, трябва да попиташ специалист. Аз доколкото знам от личен опит, този тип кашлица не се проявява при определени ситуации, или е зле и кашля така, или не е... Може и да греша, поне при Крис и по спомени в моето детство е така. Появява се еднократно, след лечение се заменя с нормална...

# 22
  • Мнения: 49
  Нати а ти не можеш ли да разбереш откъде кашля от гърдите или от гърлото?
 Не че винаги се познава де.Но пък навън ларингита би трябвало да се повлиява добре. newsm78

# 23
  • Мнения: 3 200
Нати, определено не е ларингиална. По-скоро алергична.

Момичета имам питане знаете ли дали в България се продават кортизонови свещички.Това май е доста подходящо при бебета.Но не видях да сте писали като възможно лекарство за ларингит.

И да има, не ми се вярва да помагат кой знае колко.
При ларингит ти трябва мигновена реакция, кога ще чакаш свещичките да подействат?
Друг е въпросът колко е вреден кортизонът и колко рискуваш с него, ако го даваш профилактично.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Добрата новина при ларингита е че се израства Peace

# 25
  • Мнения: 3 200
 
Добрата новина при ларингита е че се израства Peace
newsm10

Но не очаквайте певческа кариера!

# 26
  • Мнения: 3 456
Ще ви опиша кашлицата на дъщеря ми и моля запознатите да кажете прилича ли ви на ларингиална - започва да кашля задължително при излизане навън. Тъй като заради увеличената трета сливица диша с отворена уста, явно от вятъра и въздуха навън, гърлото й се раздразва и започва да кашля на пристъпи. Като се приберем се успокоява моментално и се закашля /също на пристъпи/ само ако пее или вика по-силно или пък ако беснее и се задъха. Така е от няколко дни, но вече се подобрява. Кашлицата не е мокра , а по-скоро суха и лаеща, особено първият ден. Нощем изобщо не кашля, може би защото спи основно със затворена уста. Иначе гласът й не е променен.
По-скоро на фарингит ми прилича.

# 27
  • Мнения: 1 032
Н а т и, ларингиалната, т.нар. "лаеща кашлица" е супер специфична, ако питаш мен, направо тръпки да те побият... При мен поне е така, настръхвам като го чуя така, ужасно е. Точно като лай на прегракнало куче, дори няма нищо общо с "кашлица", то дори не е изкашляне, а някакъв неуспешен опит за такова, съпроводен със страховит звук. ...
...Отделно от това, първия път, когато Крис имаше такава, дишаше и като Дарт Вейдър... Смешно е малко, но сравнението е много точно.

Точно така беше и при нас първия път. Дишаше като Дарт Вейдър (като го казах на педиатърката падна от смях, ама на мен ми се плачеше). Аз давам калциев глюконат и фенистил капки. По съвет на педиатъра давам и Проспан, за да се втечни кашлицата, пак по неин съвет имаме и ампули с урбазон ако се наложи да викаме бърза помощ. Номерът с горещата баня е безотказен. Наскоро една майка ме посъветва да давам и чай от бял бъз. Действал много добре въобще на дихателните пътища. И пак по съвет от препатили, а и от личен опит. Детето не трябва да спи на радиатор ако има подобни проблеми. По- добре е на климатик.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, благодаря ви    bouquet

Все още не можем да разберем от какво е кашлицата на Калина  Rolling Eyes Тя е някаква много странна смесица, но хубавото е, че лека-полека отзвучава.

Желая здраве на всички дечица  Hug

# 29
  • Мнения: 46
о боже,и ние сме с ларингит моми4ете,ще се побъркам направо.и дишането и кашлянето всичко ще полудея.и тя горката е толкова крива само плаче милото и казва че много я боли.на нас ни изписаха антибиотик-аглументин ЕС,еириус сироп,калциев глюконат smile3511 smile3511 smile3511 smile3515

Общи условия

Активация на акаунт