Имахте ли кървене през бременноста и в коя седмица?

  • 35 954
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 292
няма преграда има изкривяване отгоре- тъкмо да ме оперират да махнат полипите и да видят какво да правят с това изкривяване (отвън ли нещо опира отвътре ли е само) и излезна положителен теста за бременност - е лекарката щеше да ме набие но каза сега ще стискаме палци и т.н. после лекарката на ултразвука ми каза нищо няма всичко е наред - няма проблем, но ако си мисли тя че много ме е успокоила ... непрестанно съм на тръни сякаш всеки момент може нещо да стане ... а ако стане направо не знам как ще го преживея.
Дано всичко е наред. може прекалено да се впрягам, може би има много майки с подобни проблеми които не са ги знаели предварително и всичко е минало добре.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Имах кървене 2 пъти-в 8 г.с. и в 10 г.с.Причината беше отлепване на хориона.Лежах 3 месеца,за да задържа бебето,но то си беше по-скоро от предпазливост от страна на лексрката и от моя страна.
Пих 2 месеца и полвина Дуфастон,Папаверин и Но-шпа

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Прокървих точно по време на първата ми липсваща менструация - в 3 г. с. съм била. Затова и не можех да повярвам, че съм бременна, въпреки положителните тестове. Wink

# 33
  • Мнения: 3 591
Цитат на: chockolina
Прокървих точно по време на първата ми липсваща менструация - в 3 г. с. съм била. Затова и не можех да повярвам, че съм бременна, въпреки положителните тестове. Wink

искаш да кажеш 5та г.с.  Stuck Out Tongue
освен ако не ти идва на всеки 2 седмици де  #Silly

# 34
  • Мнения: 3 200
в 8 г.с.

# 35
  • Мнения: 5 250
В началото прокървих към 5-6 г.с. и след това в началото на 8 месец.

# 36
  • Мнения: 5 468
Аз прокървих в 7 г.с. едно кафяво течение. Тече слабо, но имаше около 5 дена. Пих Нош-Па и Утрогестан, и уж си почивах повече. После кървенето спря и до 9-ти месец нямах проблеми.

# 37
  • Мнения: 400
И аз прокървих - в 11 седмица.
Оказа се, че е плацента превия - ниска плацента залепена от двете страни на шийката. в този случай нищо не може да се направи.
Аз гледах много много да не се движа, а да лежа повече и се оправи (плацентата се премести нагоре, както и самия доктор каза, че ставало в повечето случаи).

Може да се прокърви и след секс, ако партньора се е изпразнил вътре или си е играл със зърната на гърдите, защото и в трите случая се получава контракции на матката >>> кървене (ако има ниска плацента).

# 38
  • Мнения: 2 723
Аз прокървих в 8 седмица, то не беше кървене де, а кафеникаво зацапване, щях да получа инфаркт. Продължи 1 седмица, през която ме натъпкаха с но-шпа и утрогестан. Слава Богу от тогава не съм имала проблеми, ама при всяко отиване до тоалетната се разтрепервам Sad

# 39
  • на езерото
  • Мнения: 263
Прокървих в 10г.с. но беше без последствия  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 344
В 13-та и 15-та.Кървене е силно казано-просто имах следи от кръв върху бельото.Правиха ми инжекции НО-ШПА,после минах на таблетки.Полежах у дома няколко дни.

# 41
  • София
  • Мнения: 203
Аз не съм кървила (да не чуе дявола), но от самото начало съм с болки подобни на силни менструални и с контракции и болки в кръста. Бях в болнични 3 месеца, лежах, пих Нош-па, Дуфастон и Магнезий с витамин В6. От 09.05 съм на работа.  Заболява ме след обяд и се чудя какво да правя. Колегите мрънкат, че имало много работа, а аз се притеснявам за бебето. На моменти си мисля, че вече сигурно прекалено се вглеждам в себе си. Но пък не вярвам да си измислям болката.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 976
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?


имах кървене в 9-та седмица, за сега съм ОК, но доста се пазя, т.к. имам ниска плацента и риска е голям...

# 43
  • sofia
  • Мнения: 1 185
аз прокървих 4 пъти между 14 и 17 гс Причината беше отлепване на плацентата и образуване на плацентарен хематомб Лежах 1 месец в болница  и от страх почти цяла бременност в къщи Кръвта беше ярка и имаше и съсиреци, аз си помислих,че изхвълям бебето,но слава богу не беше така Отначало бях на системи- магнезий и инжекции-папаварин После минах на таблетки но-шпа и магнерот,които пих почти до края на 6 месец Но психически бях много зле Винаги си мислех,че нещо ми тече Когато почнах да раждам се паникьосах, защото не знаех, че при разширяване на шийката се получава кървене Добре, че имаше свястна акушерка да ми обясни, че е нормално За щастие всичко мина вече и сина ми е на 2 г и2 м

# 44
Аз същс прокървих в 5 седмица,и това продължи докрая на 3 месец. Междувременно пиех Утрогестан и витамин С, защото ми казаха че е на хормонална основа. Еднократно получих и силен кръвоизлив, но слава богу всичко беше наред

Общи условия

Активация на акаунт