Бебе родено в коя г.с. най-рано може да бъде спасено?

  • 20 794
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
До 23 г.с нямат никакви шансове за оцеляване. Между 24-26 г.с оцеляват около 20%, но шанса да са с уврежедания е почти 90% (говорим за БГ, защото в други страни статистиката е по- различна).  След 26 г.с оцеляват почти 95%, но риска от увреждания си остава висок кажи речи до 30 г.с

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами началото на шести и средата на шести - знам две бебета и зживи и здрави вървят напред.
Уви не знам точно коя седмица! Мога да питам - и двете в МД отгледани!
Когато аз бях там имаше бебче май под 900г родено - чух в "Света София" че майката и бебето ходят при тях и са добре!

Най-важното е че децата не само оцеляват, а и са физически добре!

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
24 седмица, до колкото зная аз

# 18
  • Мнения: 639
Цитат на: Шани
Arrow края на 6-ти месец, с тегло=600гр.(почти колкото кофичка кис. мляко). Оцеля(1997г.) в неонатологията на МА.

И пак по сведения на персонала във въпросното отделение, женските индивиди, са по-приспособими и при тях %-та на оцелели, при преждевременни раждания е доста по-голям в сравнение с мъжките такива. Факти  Thinking

 Е ти ме разби !! #Shocked Супер точна информация!!
А случайно да знаеш имената на водили раждането? Wink Аз го сравнявам с малко повече от половин пакет захар..

# 19
  • Мнения: 4 414
мисля, че 26 седмица се води за "оцеляваща"...въпросът е не само дали оцеляват, а и на каква цена...защото често нито добрата техника, нито супер професионалистите могат да компенсират една незряла нервна система...и именно тя обърква много неща  Sad

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Цитат на: setony
Цитат на: Ybag
Ами ние Юнските мами си имаме бебе Лора , което трябваше да се роди в средата на Юни , а се роди на 15 март!
Можем да се похвалим, че се чувства много добре, наддава, папка и е вън от опасност!
Да ни е живо и здраво!


Аз съм майката на Лора, родих я втори ден на 28 г.с.-980гр., на третия ден падна на 850гр., днес е 2,080кг. Grinning

В МД в неонатологията има прекрасни табла със снимки на бебоци, които са били в интензивнато родени доста преждевременно, например има истории и снимки на дечица родени в 25 г.с. които вече са  по-големи здрави дечица!
Бог да пази децата ни Praynig !



ДА ВИ И ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА.
Стискаме палци всичко с нея да е добре и да има блестящо бъдеще.

# 21
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Явно не всички сте си купили последния брой на списание "9 месеца"  Grinning  Grinning  Grinning . Там на 52 страница има много по въпрасната тема. ЗА непрочелите - цитирам:
 "* До 23 г.с. бебетата се нуждаят от майчината утроба, за да оцелеят. Извън нея те просто нямат шанс;
 * Днес до 60% от родените в 24 г.с. оцеляват, но около 60% остават с трайни увреждания;
 * След 26 г.с. оцеляват 95% от децата, но 40% от тях са с увреждания;
 * От децата, родени в 28 г.с. оцеляват 96% като делът на увредените  спада до 25%
 * През 30 г.с. шансовете за оцеляване са 97%, а увреждания се очакват при около 15% от бебетата;
 * През 32 г.с. шансовете при преждевременно родените почти се изравняват с тези при доносените новородени - 98% от децатаоцеляват, а само 3% остават увредени."
Д-р Илияна Стева (акушер-гинеколог)

# 22
  • Мнения: 781
Цитат на: setony
Цитат на: Ybag
Ами ние Юнските мами си имаме бебе Лора , което трябваше да се роди в средата на Юни , а се роди на 15 март!
Можем да се похвалим, че се чувства много добре, наддава, папка и е вън от опасност!
Да ни е живо и здраво!


Аз съм майката на Лора, родих я втори ден на 28 г.с.-980гр., на третия ден падна на 850гр., днес е 2,080кг. Grinning

В МД в неонатологията има прекрасни табла със снимки на бебоци, които са били в интензивнато родени доста преждевременно, например има истории и снимки на дечица родени в 25 г.с. които вече са  по-големи здрави дечица!
Бог да пази децата ни Praynig !

Мъничката принцеса...просълзих се като гледах снимките ви...много е красива и сладка и нежна и в същото време очевидно изключително жилава!!!! Grinning Браво, изключително съм щастлива, че историята ви е със щастлив край-много, много здраве и щастие ви желая и все така да се бори Лоричка, защото тя е едно изключително  дете Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 822
Имах колежка в Канада,която след катастрофа ражда преждевременно дъщеричката си в 22 г.с.До края на 7-ми месец от зачеването са държали бебчето в кувъоз.Но мисля,че детенцето имаше здравословни проблеми...Наистина техниката е от изключително значение...

# 24
  • София
  • Мнения: 344
setony целувки и от мен.Гледам снимчиците и много се развълнувах. Аз съм майка на прекрасно момиченце,което тежеше 1,480 кг.,родено 31 г.с. Изписаха месец и половина по-късно 2,300 кг.Сега е на 7 месеца, 7,500 кг.И вие сте съвсем близо до изписването.Много здраве и късмет ви желая. Grinning

# 25
  • Мнения: 3 550
Наскоро тук във форума някой писа за бебе с тегло 285 гр., родено от една индийка в САЩ, което било спасено. Аз на това не бих му казала раждане, а направо спонтанен аборт. Но пък в САЩ може би ги владеят тия работи - спасяване на преждевременно родени деца.
Тук, в Б-я - нямам информация.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Аз родих 2 бебета в 28 г.с. по 1.200 кг , спасиха само едното, но имаме двигателни проблеми.
В клиниката идва една мама, родила 3-знаци(инвитро) в 24г.с. май, само едничко останало, било около 600г., сега е сладко миниатюрно момченце вече 3 кила. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 4 412
От 24-25 седмица се счита, че бебето е жизнеспособно. Най-добрата неонатология за ранно раждане е в Майчин дом и ако не дай боже имате нужда само там отивайте. Там си има отъпкана пътека за такива деца. Първите 20 дни според мен е нещо като невероятен естествен подбор за тези бебоци и ако оцелее с опита, които имат в неонатологията и също родителите, ако спазват всички препоръки в началото мисля ,че шансовете са много добри.
Дъщеря ми е родена 26 г.с., 820 грама - още я гледаме под лупа, но си мисля, че всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт