Разходите в по-малък град по-малки ли са?

  • 3 494
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Зависи от града-Бургас е голям град и едва ли е по-евтино.В града,в който живея е по-евтино,живях 6 години в София,и виждам разликата-взимам заплата от 330лв и си живея много добре тук,в смисъл,че вързваме спокойно двата края.Не ни трябва често кола,да харчим за бензин,не ни трябват пари за билети за транспорт-пеша ходя навсякъде,живеем в собствен апартамент-това си е стабилно намаляване на разходите.

    Понеже знам къде живееш  Flutter, а е и мой град също (днес се връщам оттам  Wink), си позволявам да коментирам. Можеш да спестиш от наем (ако живееш в собствен апартамент), от отопление (ако се топлиш на дърва) и от храна, ако идват всяка седмица продукти от някоя баба от село. Всичко друго е по-скъпо.  Sad Като почнеш - бензин, храна (в магазина, не по заведенията), дрехи  ooooh! , таксита, техника, административни такси... Нямате си и представа на колко познати съм правила услуги да им купувам части за колите, щото примерно в малкия град цената е х 2.  #Crazy А и няма как да е, при положение, че има само 2-3 магазина.
    А, сетих се и за нещо в плюс на малкия град - миналия месец си купих страхотни златни неща на 33 лв грама. Тук в София под 40 лв вече няма. Бях много щастлива.  Laughing

# 16
  • Мнения: 227
Абе искам да ви кажа, че в момента Бургас е един от най-скъпите градове в България.
Цените на храна, дрехи, обувки са направо жестоки!

Потвърждава една бургазлийка.За чистота отдавна не може да се говори и тук.За спокойствие също.Такъв ад и задръствания стават още сега,зимата,а за лятото да не говоря.

# 17
  • Мнения: 1 897
По-малки са разходите единствено за транспорт и наем.

# 18
  • Мнения: 798
Абе искам да ви кажа, че в момента Бургас е един от най-скъпите градове в България.
Цените на храна, дрехи, обувки са направо жестоки!

Абсолютно потвърждавам...Колкото  и да ми е мило , трябва да си кажем, че Бургас е един от най-скъпите градове в страната. Някой спомена , че било чисто...явно забравяте Нефтохим и Кроношпан...Няма заведения, има едно кино...Изобщооо...Вярно по-малки са разстоянията, но не знам дали това ще компенсира останалото.Бургас е един от градовете с най-голям % белодробни  и подобни заболявания сред децата... Болно ми е , но е истина...Ако имах избор бих отишла да живея във Варна. В София - не.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Зависи от града-Бургас е голям град и едва ли е по-евтино.В града,в който живея е по-евтино,живях 6 години в София,и виждам разликата-взимам заплата от 330лв и си живея много добре тук,в смисъл,че вързваме спокойно двата края.Не ни трябва често кола,да харчим за бензин,не ни трябват пари за билети за транспорт-пеша ходя навсякъде,живеем в собствен апартамент-това си е стабилно намаляване на разходите.
Я прехвърли Балкана да даеш ноу хау как ги правите тия работи. Simple Smile Честно, аз не мога. Ние също живеем в собствено жилище, но освен това не мога да си представя с какво Сопот е по-евтин от София. Според мен разходите са приблизително еднакви като изключим наемите и транспорта. Ама при нашето семейство и разходите за транспорт са големи.

# 20
  • Мнения: 24 467
По-малки са разходите единствено за транспорт и наем.

Точно така. Останалото е едно и също. Дори хранителните продукти и облеклото, поради липсата или почти никаквата конкуренция в малкия град често са по- скъпи. Но говоря за малък град, не за такъв от областен тип.

# 21
  • Мнения: 551
Според мен няма значение в малък или голям град живееш.Нуждите са едни и същи.Аз пътувам доста и не виждам,кой знае каква разлика в цените.Единственно от транспорт може да спестите

# 22
  • София
  • Мнения: 4 044
Разходите за храна може да са малко повече-по-скъпо е от София. Разходите за транспорт-много по-малки ако си с кола. За забавления- моето мнение е, че заведенията са малко по-евтини, но има всякакви.  Naughty Огромният плюс е, че всичко е наблизо- поне за стандартите в Сф. Няма го постоянното бързане, няма го пътуването по 40 мин с кола. Сигурно затова бургазлии са спокойни, среща в 8 означава ,че до около 9 ще се видите.  Laughing За децата- морската градина е голяма,поддържана, красива и пълна със заведения. Май,обаче, с детските градини не стоят много добре нещата. То не,че София е за пример!
Аз бих живяла в Бургас, но така се стекоха обстоятелствата,че съм в Сф. Пролича си,че съм бургазлийка,нали!  Hug

# 23
  • Мнения: 2 908
Зависи от града-Бургас е голям град и едва ли е по-евтино.В града,в който живея е по-евтино,живях 6 години в София,и виждам разликата-взимам заплата от 330лв и си живея много добре тук,в смисъл,че вързваме спокойно двата края.Не ни трябва често кола,да харчим за бензин,не ни трябват пари за билети за транспорт-пеша ходя навсякъде,живеем в собствен апартамент-това си е стабилно намаляване на разходите.
Я прехвърли Балкана да даеш ноу хау как ги правите тия работи. Simple Smile Честно, аз не мога. Ние също живеем в собствено жилище, но освен това не мога да си представя с какво Сопот е по-евтин от София. Според мен разходите са приблизително еднакви като изключим наемите и транспорта. Ама при нашето семейство и разходите за транспорт са големи.
Ще прехвърля,нямаш проблем Hug,ама няма какво да обяснявам-за мен най-важащата поговорка на народа е:баба знае 2 и 200-различни хора сме,това е,и да обяснявам,едва ли ще свикнеш така,както аз например,щото съм и много стисната и гледам винаги да има за утре,дори и да няма за днес. Wink

# 24
  • Мнения: 2 908
Mirena80,напълно си права за всичко-ама не говорим за това-аз разбирам,че човека пита,къде ще му излезе по-евтино.Ти сама си казала-най-големите разходи в София за наем,отопление,транспорт-няма какво да спорим-няма други най-гълтащи парите разходи.Храната тук наистина е по-скъпа,щото няма Била,Метро,Кауфланд....и т.н.но това от където и да го погледнеш няма да достигне факта,че от предните 3 работи ти остават доста парички Mr. GreenКолкото до техника,мила,аз никога не пазарувам от този град,в който съм сега-паля си колцата и си отивам в по-големият,пазарувам,ако имам нужда и се прибирам.Както правя и с дрехи,и с всичко което изброи друго скъпо.Това е единственото неудобство всъщност.Всъщност,ако става дума наистина за Бургас не виждам голямата разлика от София,освен наема и отоплението,ако са на друго,не парно,или ток...Пак не е малко...Зависи от градовете много.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 433
Запис за темата!

И аз искам да избягам от София, не издържам вече. Тук съм родена, тук съм израснала, мислех, че винаги ще я обичам, но.... по стечение на обстоятелствата на два пъти живях за кратко в 2милионни градове извън Бг..... ами то няма нищо общо. Там е чисто, спокойно, възпитано....
Сега искам така да си уредя нещата, че да отида в някое селце на около час път от София. Няма да е скоро, но вече проучвам въпроса, та темата ще ми е много полезна.

Ето няколко неща, които аз отчитам като важни. Какви са задължителните непроменливи разходи - като интерент, кабелна тв, данъци, такси.... Такса за детска градина, храна, транспорт, дрехи, книги... Абонамент за списания... Сметнете си колко са тези ви разходи в София и после направете едно проучване за Бургас. После сравнете с приходите... Като теглите чертата отдолу може да се получи разлика в която и да е от двете посоки, знае ли човек...
Успех Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 890
Mirena80,напълно си права за всичко-ама не говорим за това-аз разбирам,че човека пита,къде ще му излезе по-евтино.Ти сама си казала-най-големите разходи в София за наем,отопление,транспорт-няма какво да спорим-няма други най-гълтащи парите разходи.Храната тук наистина е по-скъпа,щото няма Била,Метро,Кауфланд....и т.н.но това от където и да го погледнеш няма да достигне факта,че от предните 3 работи ти остават доста парички Mr. GreenКолкото до техника,мила,аз никога не пазарувам от този град,в който съм сега-паля си колцата и си отивам в по-големият,пазарувам,ако имам нужда и се прибирам.Както правя и с дрехи,и с всичко което изброи друго скъпо.Това е единственото неудобство всъщност.Всъщност,ако става дума наистина за Бургас не виждам голямата разлика от София,освен наема и отоплението,ако са на друго,не парно,или ток...Пак не е малко...Зависи от градовете много.

      Така е, пестиш от наем, но само ако имаш собствено жилище. За такива като мен, които не могат да живеят с други поколения  Blush и обичат да са самостоятелни, пак опира въпросът до жилище. А цените като гледам как са се вдигнали напоследък, направо бях изумена.  Shocked
Наскоро попаднах на обява за двустаен под наем за 300 евро на месец - чудя се кой може да си го позволи в малкия град. Една приятелка, която има близнаци, ми беше казала, че там и било много лесно да си отгледа децата - спокойствие, чист въздух, помагащи баби...Да, ама едвам ги изчака да попорастнат малко и замина на работа в Англия и май няма намерение да се връща скоро. Не знам, не е лесно никъде...

# 27
  • France
  • Мнения: 726
Отбягвах темата, защото няколко пъти писах във форума, че в малкия трад е по- евтино. Ние сме от Сф, но се преместихме в Хасково. И т.к. редовно се прибирам в Сф имам наблюдения. За транспорта и наемите е ясно. Не съм съгласна, че храната е по-скъпа. Тук е с около 10-15% по-евтина. За дрехите и обувките процентът е по-висок. А относно отоплението, по-добре че няма Топлофикация тук- на месец ни излиза ток+дърва 200лв и ние топло в 3-стаен.
Така че, смело към морето, остави столицата на "софиянци". Mr. Green Ще усетиш разликата веднага и няма да ти се прибира в Сф.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Абе разходите са едно на ръка, ама спокойствието с нищо не може да се сравни!!! Да можех да се преместя на морето...утре стягам куфарите Confused

И аз така, макар да съм родена в София. Бургас е чудесен град. По-евтин - едва ли. Thinking

Пишете ме и мен в клуба Peace Бургас е любимият ми град и ако зависи само от мен, веднага бих се преместила там. Винаги, когато мога ходя там. Ама нямам впечатление да е по-евтино от София. Не знам само наемите какви са, но другите цени са си като в София. А заплатите са по-ниски, но пък има възможности да се печели повече през лятото, особено ако имаш подходящ бизнес. Намирам Бургас за чудесно място за живеене и искренно завиждам на бургазлии  Wink

# 29
  • Мнения: 71
Ние живеехме в Б-с но е галям ад поне за мен беше така.Лудница от всякъде, от известно време сме   в много по малък град/става въпрос за Карнобат/и сме си много добре.Цените тук са си направо смешни сравнение с бургас

Общи условия

Активация на акаунт