искат да им подарим пари за сватбата

  • 34 351
  • 467
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 943
|и аз съм на мнение,че е по-добре да си кажат хората от какво имат нужда.А и каква е разликата,нали така или иначе ще ги дадете тези пари за подарък,но така даже е по-лесно.Те като си съберат съответната сума,да си купят каквото им душа иска!

# 91
  • София
  • Мнения: 10 473
Да дойда тогава, пък и знам с какъв подарък ще те зарадвам.  married

Майтапа настрана, канили са ме на такава сватба, много трудно ми беше да реша каква сума е приемливо да подаря, а като реших ми беше трудно да я събера... Confused
Ако те питат какво искаш - супер, но да си е написано директно в поканата? Аз мога да си поискам подарък, съответно пари, само от много близки хора.

# 92
  • Мнения: 4 753
Майтапа настрана, канили са ме на такава сватба, много трудно ми беше да реша каква сума е приемливо да подаря, а като реших ми беше трудно да я събера... Confused

Е тука ме отрепа....  newsm78 никой не е искал да се разориш, все пак едва ли са щели да се сърдят, ако си решила да отделиш по-малко парички....  newsm78

# 93
  • Мнения: 3 423
Чета си аз тука и си мисля разни неща. Първо, към авторката на темата: споделям твоето мнение, защото и аз смятам, че подаръкът изразява отношение. Сватбата е специално събитие, то е вид духовно преживяване или поне аз така приех моята сватба. Искала съм най-близките ми и обичани хора да споделят с мен този различен ден и през ум не ми е минавало да им поставям изисквания какво да ми подарят. Най-ценният подарък си остана една тетрадка с пожелания.
Четейки обаче отговорите тук се замислих: хората правят сватба, за да си обзаведат дома или за да си направят пътешествие? Защото това са неща, които би трябвало сами да си подсигурят или поне аз така разсъждавам. Странно ми е как се очакват от гостите  такива неща. Когато аз се омъжвах, нямахме дом, имахме наши си събрани пари, които за нищо не стигаха, но и през ум не ми е минавало, че ако всички гости ми дадат пари, сумата значително ще набъбне. Разбира се подкрепям сватбените листи или уточняване на подаръка, но много пошло ми седи това да кажеш директно, че искаш пари.
Споделих моето мнение, моля да не се приема като заяждане, уважавам и другите гледни точки.
И последно: когато сме ходили на сватба на приятели, обикновено се събираме повече хора и купуваме общ подарък: екскурзия в чужбина беше един от наи-страхотните подаръци.
И още нещо: на нашата сватба дойде чужденец, не беше потвърдил до последно, но успял да хване късен полет и пристигна. Понеже не беше подготвен с подарък, попита съвсем спокойно колко  е куверта и остави двойно пари, това е.
Добър пост.Явно наистина доста хора си правят такива сметки.
Оказа се ,че нашите хора целят да си направят пътешествие.Съгласна съм,че за това по принцип човек сам трябва да си подсигури а не да разчита на сватбата и приятелите си да му направят кухнята или да му платят пътешествието.
Но в бг доста хора смятат,че някой им е длъжен,че някой друг трябва да се погрижи за тях-
я държавата,я приятелите ,я родителите(пина това което писа ме изуми нима и от възрастните хора се очаква да заделят пари от мизерните си пенсии-адски гнусно е това)
Невъзпитано е...за улеснение на гостите направо да посочат и исканата сума, к`во ще се чудят колко пари да дадат.Crossing Arms
... само с тези които, ни питат как ще е по-добре подарък или пари.
   Това е правилиният начин според мен.    bouquet
Да ще ги питам колко искат Winkдобра идея,вместо да се чудя.
stelt77, разбирам те, ама пък приеми, че и на гостите не им трябва да ходят на сватба  Wink

В крайна сметка никой не е задължен да присъства, всеки е поканен  Wink така че ако на някой не му изнася или се чувства обиден може просто да откаже да отиде, а не да пуска теми във форумите, опитвайки се да опетни тъй наречените си приятели.... не е много приятелско, нали....
Ти ли ще ми кажеш за какво да пускам тема newsm78Аз никой не петня,преразказвам техните искания,които за някои са опетняващи за други не.
Още нещо поканили са още едни близки ни приятели,те притеснени също ме питаха, какви пари ще дадем да приготвят и те а за разлика от нас те са много притеснени финансово и на тях ще им е доста трудно да заделят тази сума.

# 94
  • Мнения: 4 753
Да, а подаръците се купуват с боб и леща, които сами си произвеждате, а не с пари... дали ще купиш някой ненужен боклук за 50 лв или ще им ги дадеш те да си купят нещо за теб едва ли има значение...

# 95
  • Мнения: 3 423
Да, а подаръците се купуват с боб и леща, които сами си произвеждате, а не с пари... дали ще купиш някой ненужен боклук за 50 лв или ще им ги дадеш те да си купят нещо за теб едва ли има значение...
Абе кой ти говори за боклук за 50 лв  newsm78
Нещо неадекватни ми се виждат постингите ти Crossing Arms

# 96
  • Мнения: 4 753
Неадекватни ти се струват, защото неадекватно ги четеш... сама каза, че имате приятели, които са материално затруднени и не знаят колко пари да отделят, логично е, че за подарък пак няма да отделят много...

# 97
  • Мнения: 3 423
Неадекватни ти се струват, защото неадекватно ги четеш... сама каза, че имате приятели, които са материално затруднени и не знаят колко пари да отделят, логично е, че за подарък пак няма да отделят много...
А от нас, каква сума очакват според теб по тая логика(ние се водим доста добре материално)
Да не им объркам сметките Joy

# 98
  • Мнения: 682
Мисля, че ако не знам какво точно искат като подарък младоженците, най-удачния вариант е плик с парички.

# 99
  • Мнения: 943
Ако живеехме в прелест и разкош,сигурно би било по-приемливо да очакваме подаръци с по-специално отношение,предназначение и т.н.(като по филмите) .Моето лично мнение е,че в България повечето хора не са вързали и цъвнали и няма нищо лошо  в това да си помагаме да изграждаме домове и т.н.,а не да си подаряваме вази,картини и подобни!Аз няма да има хладилник ,пък ще си кична една прелест на стената bowuu

# 100
  • София
  • Мнения: 344
Я по-добре не ходи на тази сватба, щом си толкова възмутена.

# 101
  • Мнения: 3 423
Ако живеехме в прелест и разкош,сигурно би било по-приемливо да очакваме подаръци с по-специално отношение,предназначение и т.н.(като по филмите) .Моето лично мнение е,че в България повечето хора не са вързали и цъвнали и няма нищо лошо  в това да си помагаме да изграждаме домове и т.н.,а не да си подаряваме вази,картини и подобни!Аз няма да има хладилник ,пък ще си кична една прелест на стената bowuu
Това да си изгради човек дома е негово лично задължение.Според теб това ли е смисъла на сватбата-да посъбереш пари за да цъФнеш  newsm78

# 102
  • Мнения: 1 477
Ако живеехме в прелест и разкош,сигурно би било по-приемливо да очакваме подаръци с по-специално отношение,предназначение и т.н.(като по филмите) .Моето лично мнение е,че в България повечето хора не са вързали и цъвнали и няма нищо лошо  в това да си помагаме да изграждаме домове и т.н.,а не да си подаряваме вази,картини и подобни!Аз няма да има хладилник ,пък ще си кична една прелест на стената bowuu
Ние нашата сватба не я направихме ,за да съберем за хладилник ,а за бъдем с близките си.Явно достатъчно бяхме вързали ,за да си позволим да я отпразнуваме, както сме искали.Не сме очаквали гостите да си платят заради честта да бъдат на нашата сватба.

# 103
  • Мнения: 3 423
Ако живеехме в прелест и разкош,сигурно би било по-приемливо да очакваме подаръци с по-специално отношение,предназначение и т.н.(като по филмите) .Моето лично мнение е,че в България повечето хора не са вързали и цъвнали и няма нищо лошо  в това да си помагаме да изграждаме домове и т.н.,а не да си подаряваме вази,картини и подобни!Аз няма да има хладилник ,пък ще си кична една прелест на стената bowuu
Ние нашата сватба не я направихме ,за да съберем за хладилник ,а за бъдем с близките си.Явно достатъчно бяхме вързали ,за да си позволим да я отпразнуваме, както сме искали.Не сме очаквали гостите да си платят заради честта да бъдат на нашата сватба.
ето такива хора уважавам Peace

# 104
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Хех  Shocked

За моята сватба исках подаръците да са в пари! Просто прецених, че не искам къщата ми да се превръща в склад на китеници, дантелени покривчици или 100-годишни сервизи за кафе...

Изобщо не ми е хрумвало, че може да се тълкува като простотия или нахалство.  Shocked Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт