Закриват училища във Варна

  • 8 699
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
Кривондело, не си постъпила правилно и ще ти кажа защо.

1. ОУ "Захари Стоянов" е квартално училище - децата са от кварталите "Чайка", Бриз", кк "Златни пясъци" и кк "Св.Константин и Елена". Сградата си е точно където трябва от 40 години - в квартала.

2. Защо едно 7-8 годишно дете от "Чайка" трябва да ходи  на училище в Цветния квартал?

3. Учениците на МГ прииждат от квартали от целия град - пътуват от "Владиславото", от "Аспарухово" и т.н. - защо да не са в Цветния квартал - пак същите автобусни линии ще ползват - както се казва : по път им е.

4. Г-н Павлин Петков е "върховен директор", защото фирми изливат пари в училището му /перат пари и на общината и на разни "фирми"/ и едновременно с това Общината отпуска огромен бюджет на нещо, което вече не е училище /за МГ-то говоря - аз съм го завършила по средата на 90-те/. То е фирма - учителите водят частни уроци на децата от същите класове, в които преподават. Има купища нередности, които се извършват под ръководството на кандилкащия се Петков. Директорката на "Захари" го беше дала на Икономическа полиция, но от Общината им се обади един човек и спряха проверките. Висящи са - не са приключени.

5. Г-н Базитов "оптимизира" варненската училищна мрежа единствено с оглед на г-н Петков да се осигури самостоятелна сграда, за да си върши безобразията далеч от очите на хора, на които не плаща заплати.

Ако решиш да ми отговаряш, първо ми кажи в кое училище учи детето ти.

Д-р Mишон ще ти задам един въпрос: Ти през живота си поне къщичка за птиченца направила ли си??  Направила ли си нещо запомнящо се и нещо което ще остане за поколенията - НЕ  
А учениците от математическата гимназия са печелили стотици награди от олимпиади турнири и световни първенства по математика именно под ръководството на г-н Петков. И това в продължение на над 10-15 години. Също ако не ти е известно г-н Петков е един от най добрите математици в България с публикации в международни издания и алманаси по математика има и решени доста от така наречените "египетски казуси" също и формули измислени от самия него.
За Базитов немога да кажа нищо но общо взето съм доволна и от училищата и от детските градини- така че си върши работата човека.
Тъй че Д-р Mишон не се излагай с глупости и не плюй доказали се хора!! Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 2 161
Марианка,стига глупости,бе.И този патос...С прискърбие искам да обявя,че Мишон е до болка права.

# 17
  • Мнения: 4 300
Шанел, сигурно е така ( за славата на Пета). Сещам се, че две изключени бамбини от нашето училище завършиха в Пета, изобщо изключеха ли някой за една година караше я в Пета и се връщаше при нас. Както и да е, все пак съм завършила преди 10 години, нещата се променят.
Според мен принципно идеята да има в една сграда гимназия + СОУ е глупава. Двете изискват различна материална база.
И ако някой трябва да "страда" и да се мести е редно това да бъде преценено по обективни критерии- брой ученици, постигнати резултати, евентуални разходи и т.н. Може би най добре би било да сложат в едната сграда Захари + Лилиев ( нали така се казваше СОУ-то в една сграда с Пета), а в друга гимназиите ( това са си някакви мои размисли, щото не знам дали е възможно)?

П.С. А относно езиковата подготовка съществува ли още практиката на т.нар. приравнителни изпити с английската? Аз се явявах на такива между другото.

# 18
  • Мнения: 984
РОкси, моето уважение - завършили сме една гимназия. Но не си наясно нито със сградите, нито с училищата. Страдаш от гордостта /болестта, от която аз се излекувах, навлизайки в мръсотията около МГ преди известно време/, че си завършила една 120 годишна гимназия. Моята майка също я е завършила. Но тогава от 120 приети ученици са завършвали едва 40. Нека бъдем честни - софийската математическа гимназия, Националната природо-математическа гимназия, пловдивската математическа гимназия имат къде къде по-големи резултати от обучението на децата. Има си национална класация на гимназиите и професионалните училища - МГ-то не е даже в 20-та. Срамота.

Великият математик е велик на думи - била ли си му в часовете? Преподавал ли ти е? За мен класик в математиката е Лазарин Чакъров, но и той се отдал на алкохола повече токолкото преди 15 години.

МГ-то трябва да отиде в сградата на Лилиев в Цветния квартал и с това проблемът ще се реши - тамън от Общината ще изперат още някой лев за реконструкция на сградата.

Подчертавам - г-н Петков е с висящо дело за злоупотреби, а е общински съветник и директор на училище - това за МАРИАНКАА, г-н Базитов - също, а е зам.кмет. Мила си ми Марианке, но няма да ти отговоря друго.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вижте, дами, нека темата не се превръща в спор между двете гимназии. Защото и на двете мястото им е там.
За V-а мога да кажа само хубави неща - учителите и директорката /по мое време/ направиха много, за да стане тя елитно у-ще.
Знам и за славата на МГ, и за паралелките на напредналите.
Но не може само една гимназия да се обяви за №1 /както бяха езиковите едно време/ и останалите да ходят по селата.
Варианти има /ето Рокси се е досетила за два/ и сигурно има и още.
Захари може да се сгъсти със Спортното, и места има за строеж на училища в Чайка.
Шанел, ти V-гимназия ли си завършила или само си учила в Г.С.Раковски?

# 20
  • Мнения: 4 300
Мишоне, да не го обръщаме на диалог, ама не се имам за много горда, пък да страдам заради това- хептен.
Ако искаш да си турим тука по един фиш за заплата със изтрито име на работодателя и да видим кой колко се е реализирал:) Мен не ме е срам по принцип, ако кажеш и кандидатстудентските оценки да си сложа, и дипломата ако требе. Ето таква статистика би била реална, а не някакви абстрактни класации на МОН ( моите уважения към Д.Вълчев).
Би ми било интересно да видя класацията, за която говориш. Иначе не споря къде е МГ в момента, но все си мисля че нещата не са баш така както ги казваш. Апропо сестра ми завърши МГ преди 3 години.

# 21
  • Мнения: 2 161
В Раковски съм учила,но имам приятелка,която преподава в гимназията.Племенниците ми учат в тази гимназия,имам впечатления.

# 22
  • Мнения: 4 300
Спортното още от време оно не искат да го сместят с друго училище, понеже имат специален график заради трнировките- учат само 1ва смяна от 8 00 май newsm78

# 23
  • Мнения: 984
VG, права си. Има решение на проблемите на МГ - то е да са в самостоятелна сграда. Но не в сградата на основното училище. Спортното учи на двусменен режим - обучение и тренировки - няма как та да учат малки деца /1-4 клас примерно/.

Не е възможно и кварталното училище да се премести в друг квартал - нелогично е.

Г.С. Раковски едно от любимине на Базитов училища - директорът Цветков е много кротък и разбран човек. Laughing

Ей, РОкси, искаш да си ги мерим  Laughing- не е етично Hug. Ако искаш на ЛС ще ти пратя и договор. Знаеш, че във форума има хора, които злоупотребяват с лична информация. Казвам ти - завършила съм я тази гимназия и съм се реализирала въпреки това, а не благодарение на това. Wink

# 24
  • Мнения: 4 300
Мишоне, нищо нема да си меря Hug
Исках да допиша относно "училище за богати"- за съжаление вече качественото образование ще е за богатите, или поне не и за бедните. Защото учебниците по езици и компютърните технологии са скъпи. МОН не ги поема, в подготвителните класове учениците сами си купуват учебниците по език, а те стигат и по 500-600лв за годината.

# 25
  • Мнения: 461
Кривондела, я си кажи сега кой ти плаща за агитацията?

"Най-добрите учители по математика" са в І, V и ІV гимназии - за твое сведение.

Тези от МГ-то са ми ясни - една част от тях са ми преподавали. Г-жа Момчилова, примерно, дойде от с. Калипетрово директно в гимназията - още беше със мустаци и буфан ръкавче. Родителите ни бяха възмутени, защото преди нея имахме учителка Мария Николаева, настояща съжитестваща на г-н Петков - също от с.Дребношарково. Извинявай калкото и да се култивират за 15 години си остават не-от-най-добрите-учителки.
 Stop

Няма нужда някой да ми плаща - споделям лични впечатления.
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито - добре, че беше тя, за да я научи да си подрежда задачите, а не да се чудя кое е дадено по условие и кое се търси, решението на задачата да лети някъде между редовете, а неравенството да е равно на отговора на задачата. Защото по това време в Захарито явно преподаваха нов вид математика.
Мен не ме интересува кой с кого съжителства от преподавателите - интересуваме колко научават учениците като цяло.
А резултатите на възпитаниците на МГ-то са очавАдни, стига да не гледам от твоята камбанария.
Даскалите, идващи от село може да не са супер математици, но това си е наследство от времето на Т.Живков и ще се преживее с годините.
Според мен, по-жизненоважно е да не попадаш на  доктор "от село"!


# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836

"Най-добрите учители по математика" са в І, V и ІV гимназии - за твое сведение.


малко офф: тук може малко да поспорим за компетентността на учителите по математика от 4ЕГ ooooh!

всяко училище в собствена сграда Peace а как се пулят разни хора като им разказвам за съжителството на две ЕГ в една сграда  Crazy



# 27
  • Мнения: 4 300
Още малко офф- за учител и изобщо за човек, който работи с ума си, външният вид не е от особено значение. Естествено, децата в 1ви клас искат да имат красива госпожа. Добре е това да се преодолее към четвърти- пети.
За връзката между математическото мислене и мъжките хормони може много да се говори.

# 28
  • Мнения: 984
Кривондела, като не ти харесва "Захарито" запиши си детето в Раковски или в друго училище. Що търпиш неграмотни учители да ти мъчат детето? Само не ми казвай, че се възползваш от "кварталното" училище, защото ти е в квартала. Ако се премести тогава какво - направо в МГ-то. Плащаш и си вътре.

прасунчо - права си това в света никъде го няма две училища в сграда, но пусто това е наследство някакво от онези мътни времена. Вместо да се строят училища се строят изчислителни центрове и се правят "офиси" в ибез това тесните сгради на някои училища. Като пример мог да посоча сградата на МГ-то и "Захари" - 1000 ученици на гимназията и 650 на основното училище. Но нали по лесно е да рушиш, а не да съграждаш. Peace

Ааа Рокси, като си в 8-9 клас всичко ти прави впечатление Laughing - и прическата, и грима, и облеклото, и космите под чорапогащника и мустаците под нослето. Wink

# 29
  • Мнения: 461
Кривондела, като не ти харесва "Захарито" запиши си детето в Раковски или в друго училище. Що търпиш неграмотни учители да ти мъчат детето? Само не ми казвай, че се възползваш от "кварталното" училище, защото ти е в квартала. Ако се премести тогава какво - направо в МГ-то. Плащаш и си вътре.

прасунчо - права си това в света никъде го няма две училища в сграда, но пусто това е наследство някакво от онези мътни времена. Вместо да се строят училища се строят изчислителни центрове и се правят "офиси" в ибез това тесните сгради на някои училища. Като пример мог да посоча сградата на МГ-то и "Захари" - 1000 ученици на гимназията и 650 на основното училище. Но нали по лесно е да рушиш, а не да съграждаш. Peace
................

Мерси за идеите. Mr. Green
Отдавна нямам грижи със "Захарито" - вече сме в 9 кл.
Добре, че не ми се налага и да живея в този квартал, но всеки ден  пътувам по магистралата покрай него и затова си бях записала детето там - от мързел, да не шофирам до центъра. Laughing
Основни училища трябва да има във всеки квартал, но не и в една сграда с гимназия, независимо коя.
По-удачно е, родителите да настояват за нова сграда в квартала и да се премести основното училище, отколкото да се правят кръпки на 40-годишна сграда с ограничен бюджет и да се мести толкова техника, с каквато разполага МГ-то.
Това беше смисъла на мнението ми по темата, която не е от вчера, а от преди 3 и повече години, и явно скоро няма да има адекватно решение, ако всеки продължава да дърпа чергата към себе си.
Съвременни хора сте, не си губете времето с интриги - директорът на МГ-то няма да позволи да се разруши макар и 40 годишна сграда и толкова пари за техника да отидат по дяволите, ако е заинтересован да стопанисва сградата с неговия екип. А той, явно Е!
Настоявайте за разрешаването на Вашия проблем, а не само да плащате увеличени данъци и насреща нищо.

 Със сигурност и в другите училища положението е подобно, та затова не си направих труда да местя детето си в друго основно училище.
Почти всяка седмица - дай 5 лв. за консумативи, дай 10 лв за ксерокс, дай 78 лв. за счупен чин, "счупихме и саксията на госпожата". Малчовците скъсаха щорите на МГ-то в стая на дванадесетокласниците няколко дни преди абитуриентскака им. Хайде, пари за пердета и то хем втора употреба. Класната сама уши пердетата, за да ни спести парите за шева. Скандали, упреци - луда работа. Стол хвърча от четвъртия етаж на Захарито - добре, че не пострада някой долу на игрището.

А с тези делегирани бюджети, няма нужда да познаваме колко основни училища ще са на ръба на фалита и пред логично закриване.
По време на стачката в началото на учебната година беше изнесена информация в пресата, че около 80% от делегирания бюджет на едно училище ще се изразходва само за увеличените учителски заплати. А с какво ще плащат ток, вода, ремонти ...
Явно, бъдещето е на училищата с възможности за собствена самоиздръжка и само те ще могат да си позволят да подбират паралелки още от 5 клас или направо от първи.
 Идеята на директора на МГ-то, в един момент ще се окаже масово възприета и от други негови колеги след няколко години.
Тогава, и на тях ще трябва да лепнем обвинението разрушители Grinning








Общи условия

Активация на акаунт