не иска каша - какво да правя?

  • 871
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR,
Аз мисля, че за 7,5 месеца е нормално да имат две заместени хранения. Поне с моя син беше така. Ние започнахме захранване около седмица след като навърши 6 месеца (което се води късно захранване). Всеки месец замествах по едно хранене като за около седмица достигахме пълната "доза", т.е. около едно бурканче от 190мл или съответното количество каша. Не съм спирала да го кърма на поискване и до сега. В началото в храната по настояване на педиатрите слагах и АМ, но за около месец се оказа, че е напълно излишно при кърменето на поискване. Сега слагам АМ само в кашата.
Мен ми се струва доста бързичко. 190 гр Кати почна сама/в смисъл никога не съм я насилвала/ да яде на 10 месеца, когато мога да кажа, че заместих кърмене. Винаги съм се водила по бебето. Като не иска да яде пюрета има цица. След 190 гр пюре колко мислиш, че ти цока/говоря за качествено кърмене, а не поцоцкване/ защото сега имаме само3 4 кърмения, ама чак сега/. Всъщност в крайна с/ка зависи какво цели мамата...ако ще тръгва на работа оки, или пък ако й е омръзнало кърменето пак...ама за 7,5 не мисля, че е нормално да омита по 190 гр, ама това пък си е мое мнение. Кашите които правех тогава на Кати бяха с 2 супени лъжици каша, не искаше повече и това си е...после пък сама почна да си иска и така. Бебоците си знаят най-добре, трябва да ги слушаме и разбираме. До 10 месеца не сме имали заместено хранене, жълтък почти не съм давала, папаме основно пюрета които аз правя/т.е не са допълнително обогатени/ хемоглобина на 1 годинка ни беше 120, а на 6 месеца 117.

# 16
  • Мнения: 966
Аз взимах елда на зърна(има я големите магазини),която се вари  и се слага сирене вътре.Ядеше я винаги

# 17
  • Мнения: 103
момичета, имаме 2 заместени хранения, но не стигаме 180-190 гр. колкото е за месеците му, максимум изяждаме 150-160 от каша или пюре.
днес забелязах, че като е ял по-малко пюре на обяд яде повече каша и то като е по-редичка.
утре предстои да му взема нова и ще избирам по-добре може би (на милупа не са евтини и затова не съм взела досега не ми е до парите, но ако още в началото не я яде няма какво да я правя няма да кое бебе да я дам). както мисля, че  писах сме яли градински плодове, ябълкова и бананова на хумана, оризово-млечна и ябълкова на хип, взех и зърнана с 4 плода на фризо но нещо не ми се разтваря добре и той твърдо я отказа.
а иначе бързам с въвеждането и искам да си хапва, не само заради хемоглобина ,но наистина ми е бледичък и се чудя дали не от липсата на витамини или желязо (отделно свекитата и мами ми се карат че нищо не съм му давала на това дете и ето сега като му е нисък хемоглобина едва ли не аз съм му навредила с късното захранване).
п.с. извинявам с еако има правописни грешки

# 18
  • Мнения: 1 089
Постепенно ще почне да яде повече, не се безпокой, явно му е достатъчно. Наистина няма сила, която да накара едно толкова малко дете да яде, ако не иска.
Кашите на Фризо можеш да минаваш с пасатор. По съвети на майчета тук сега разтварям кашите, като слагам лъжица по лъжица във водата/млякото (хладки, а не горещи) и се получава много по-добре, без бучици.

# 19
  • Мнения: 2 837
Кашата как ще му вдигне хемоглобина? Въведи храни, богати на желязо. Румен обожаваше пюре от спанак (ние с мъж ми спанак не ядем), затова и сега му готвя. Скоро излиза копривата, тя също е удачна. Като захраниш с месни пюрета, също ще се поправи положението. Жълтъкът също помага, макар че аз доста късно го въведох. Не се подвеждай по баби и лели. Румен не можеше на вашата възраст на изяде и половин пюре, сега не мога да го нахраня. А ако стойностите на хемоглобина са такива, каквито казваш, не виждам защо се плашиш. Посети, ако искаш, и лекар, но не юркай детето. Всичко става постепенно. Ще видиш, че няма да съжаляваш за късното захранване. И аз имах моменти на колебание, още повече, че не познавам лично нито една майка, захранила късно, освен зълва ми, която е доста далече и не съм я виждала повече от две години. Така че реално бях пионер в това захранване. Детето свикна бавно, но сега си мисля, че не е било трудно.

Общи условия

Активация на акаунт