Крусти по скалпа

  • 46 257
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 390
И Борис имаше в бебешка възраст - доста са гаднички наистина. Много добре му подейства един специален за целта cold cream на Клоран - сякаш това най-вече - обилно и внимателно изплакване на главичката, така че да не остава никакъв шампоан по косата и кожата.  Peace
Cold cream е крем за студ  Thinking
с него го мажеш по главичката ли, или има друг специален крем против крусти не разбрах ...
В темата няколко пъти хвалят Клоран, но така и никой друг не каза как се казва техния крем който ползват...
за това питам...
http://www.framar.bg/product.php?s=kloran
ей тук има списък на продуктите на клоран, ще може ли да покажете кой какво ползва - мерси

# 76
  • Мнения: 179
Аз сам много доволна от Мустела и точно за 1 седмица изчезнаxа ,не знам може би при всяко дете е различно newsm78

# 77
  • Мнения: 399
И бебка имаше. Точно два пъти я намазах с бебешко олио, и след всяко мазане я сресвах, и изчезнаха.
Така беше и при нас! След второто намазване ,разресване и измиване-изчезнаха! Peace

# 78
  • в белята
  • Мнения: 536
Като "модерна" майка взех кремчето на Мустела от,което нямаше никакъв ефект.Това ,което ни помогна беше мазане с преварен зехтин 30 мин. преди къпане и после разресване със ситно гребенче и пак мазане.

# 79
  • Мнения: 410
аз мазах в бебешко олио преди баня,и с гребенчето като вчеша и паднаха.

# 80
  • Мнения: 651
Баткото никога не е имал,
но за малката е голям проблем. Като беше на 1,5 г. я остригахме (2 см) и се захванах сериозно с мазилата. (не че и като бебе несъм я мазала и ресала)
Изчисти се, но сега на 9!!! проблема се повтаря.  #Crazy много и е гъста косата  Thinking май ще се ходи на дерматолог  ooooh!

# 81
  • Мнения: 2 960
И бебка имаше. Точно два пъти я намазах с бебешко олио, и след всяко мазане я сресвах, и изчезнаха.
Така беше и при нас! След второто намазване ,разресване и измиване-изчезнаха! Peace
и при синът ми беше така.дъщеря ми не е имала!!!!

# 82
  • София
  • Мнения: 413
 Embarassed Embarassed Embarassed Един малко глупав въпрос, но Може ли някой да обясни как изглеждат крустите?  Embarassed Embarassed Embarassed Имаме някакви корички но незнам дали са крусти или секрет от пъпчиците които ни излязоха в следствие на свръх стимулацията на масните и потните жлези.  Rolling Eyes Предварително благодаря, че се чудя да го водя ли на доктор или не.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 18:57 от little_sweet_didka

# 83
  • Мнения: 177
Аз ползвам шампоан на СЕБА МЕД. Нямаме нито една крустичка.

# 84
  • Мнения: 1 103
Ние не сме имали такъв проблем с малката .Баткото ни имаше и съм го мазала с бебешко олио и след това изчезнаха тогава нямаше Мустела или Себа мед.

# 85
  • Мнения: 472
Embarassed Embarassed Embarassed Един малко глупав въпрос, но Може ли някой да обясни как изглеждат крустите?  Embarassed Embarassed Embarassed Имаме някакви корички но незнам дали са крусти или секрет от пъпчиците които ни излязоха в следствие на свръх стимулацията на масните и потните жлези.  Rolling Eyes Предварително благодаря, че се чудя да го водя ли на доктор или не.
И аз това искам да питам

# 86
  • София
  • Мнения: 44 284
то крустите са си секрет....
или са като пърхутни...или като при нас едни кафяви петна....
Цитат
При много бебета се получават така наречените млечни кори, нещо като мазен пърхот, понякога придружен от червени петна по кожата на главата и лицето.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 20:43 от Angel_Dust

# 87
# 88
  • Мнения: 129
А този шампоан на Себамед специално за бебета ли е?
 

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние сме нямали , но знам , че се маже с олио и се разресват.

Общи условия

Активация на акаунт