Я след месец, я след два, АПРИЛче аз ще си родя!

  • 11 179
  • 318
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Здравейте  и от мен в новата темичка.

Дари е вече 1580 гр.Качила е 80 гр. за един ден  newsm44 newsm44 newsm44
Дано да продължава така и да започне да папка от шише и да си я вземем за 8-ми март.
Иначе днес не ходих да я видя зашото с баткото сме болни.

Това е в понеделник още.ЧАО
БРАВО smile3501 smile3521!!!

# 46
  • Мнения: 319
Верчо количката ви е ...  love001 Много ми хареса!!!

Честито и на Lara1 за покупката....отказа се от модела на Дибо!Те пък защо така чак след 3 седмици newsm78 Аз чаках 1 седмица,но моят модел го имаха на склад PeaceВие сте купили нещо подобно!!!

Отивам на първа страничка да видя аз какво сте направили със списъка Wink

# 47
  • Мнения: 70
Привет и от мен,

Верчо, честита количка. Страхотна е.

Браво на малката Дари, миличката и тя няма търпение за осми март да е най-хубавия подарък за мама. Пу пу, все така да наддава.

За креватчетата, и ние май се отказахме от това на Дибо. Във фирмения им магазин ни казаха, че може да чакаме 1 месец  Sad А в Пигис Хаус ни казаха че може и за 1 седмица да го доставят. От там се колебаем между 2 модела, този който си е взела Лара (в този ред на мисли Лара честита покупка) и още един. Само остава пак да премерим мястото и капарираме.

А като спомена Лурдес за обрив, моя корем е целия в малко червени пъпчици. И си мисля че или е от зелената салата която ядох преди 2 дни или от новото мазило което използвам от една седмица. Обаче как сърби не е истина, снощи даже почти не съм спала, всичко ме дразнеше. А доки ми забрани да ям салата заради нитратите  Sad а аз толкова много обичам

# 48
  • Мнения: 2 531
Относно питането за упойка при шиене- вижте какво пишат от ЗК , а и въобще за процедурите при раждане/ има и още за любопитни в този линк/ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255707.0

Раждането е физиологичен процес и в голям процент завършва през естествените родови пътища. При постъпване в приемното отделение бременната се посреща от специализиран екип, който извършва преглед с цел да се установят етапът на предстоящото раждане, както и изпразването на тазовите резервоари (клизма).
В предродилна зала се извършват влагалищни прегледи през 2 часа за проследяване динамиката на родовия процес (напредването на раждането). При определено разкритие се извършва изкуствено отваряне на околоплодния мехур (пукане на мехура), което е безболезнена манипулация. Детските сърдечни тонове се проследяват както с акушерска слушалка, така и със специален апарат (акушерски монитор). С цел обезболяване и скъсяване периода на раждането на бременната се прилагат определени лекарства. При недостатъчно ефективни контракции може да се приложат лекарства за засилване на родовата дейност при задължително апаратно проследяване сърдечните тонове на плода.
Раждащата се превежда в родилна зала при пълно разкритие и чувство за напъни, които наподобяват позивите при “голяма нужда”. В този етап жената получава подробни обяснения относно активното й поведение в периода на раждането. Проследяват се сърдечните тонове на плода след всеки напън. По преценка на лекаря се прави местна упойка за отпускане и обезболяване на тазовата мускулатура. При нужда може да се направи малък разрез на кожата и подкожието за разширяване на естествения отвор на родовия канал (епизиотомия или перинеотомия) или да се приложат оперативни методи за бързо завършване на раждането – форцепс или вакуумекстрактор. След раждането на плода се отделят плацентата и плодните ципи. За намаляване на кръвозагубата в този период венозно се прилагат медикаменти. След отделяне на плацентата се извършва инструментален преглед на меките тъкани на родовия канал. Разрезът на естествения отвор на родовия канал (ако е извършен такъв), както и спонтанни разкъсвания (ако има такива), се възстановяват по хирургичен начин след прилагане на местна упойка. Преди превеждане в послеродов сектор, родилката престоява два часа за наблюдение на общото състояние, тонуса на матката и кървенето.
В малък процент раждането може да завърши чрез цезарово сечение – по спешност или предварително планувано. Цезаровото сечение е операция, при която чрез разрез на корема се изважда бебето. Видът и мястото на разреза се определя от оператора в зависимост от конкретните условия. За начина на обезболяване по време на операцията, бременната/раждащата получава информация от анестезиолога. След операцията родилката се настанява за 12-24 часа в отделение/сектор за интензивни грижи.
В послеродовия сектор родилката и новороденото остават няколко дни, където ежедневно се извършва лекарски преглед (визитация) от акушер-гинеколог и неонатолог (педиатър). Проследява се общото състояние на родилката, обратното развитие на матката, състоянието на гърдите и оперативните шевове (ако има такива). Двукратно в денонощието се извършва тоалет на родилката. Тя получава съвети за извършване на тоалета, за грижи за гърдите, за техниката на кърмене, за редовно изхождане по малка и голяма нужда. По преценка се извършват лабораторни, ехографски и други изследвания. Ако родилката е Rh – отрицателна и няма антитела, а съпругът и бебето са Rh-положителни, до 72 часа след раждането се извършва профилактика с анти-Д гама глобулин. Новороденото (доносеното) се повива през 3 часа. Тоалет се извършва двукратно в денонощието (къпане, тоалет на пъпа и очите). Ваксиниране на доносено новородено срещу хепатит Б се извършва след 12-ия час от раждането, а след 48-ия час от раждането - ваксиниране с БЦЖ ваксина. Задължителното изследване за фенилкетонурия и хипотиреоидизъм се прави след 72-ия час от раждането. При изписване родилката и новороденото се преглеждат и се оформя съответната документация.
Всяка родилка и нейният съпруг (партньор) предоставят необходимите документи във връзка с издаването на удостоверение за раждане на новороденото.


РЕГИСТРИРАНЕ НА ПРОЦЕДУРИ ПО КЛИНИЧНА ПЪТЕКА № 141 «РАЖДАНЕ, НЕЗАВИСИМО ОТ СРОКА НА БРЕМЕНОСТТА, ПРЕДЛЕЖАНИЕТО НА ПЛОДА И НАЧИНА НА РОДОРАЗРЕШЕНИЕ»
ДОКУМЕНТ №1
Извършените процедури, се вписват от изпълнителя им и се отразяват в Документ №1 в деня на извършване.
Задължителното им вписване подлежи на непосредствен и последващ контрол от експерти на РЗОК/НЗОК.
При неизвършването им съгласно заложения алгоритъм на КП, лечебното заведение изпълнител на болнична помощ подлежи на налагане на санкции, включително удържане в следващия отчетен период на средствата, платени за клиничната пътека.
І. ІІ.

# 49
  • Мнения: 410
ето ме Shocked.аз съм се събудила от 1.30ч. и няма спане-пусти притеснения.лурдес мила знам че е само административно,но пак си е мислене де.браво на малката Дари  bouquet.верчо количката е страхотна Peace

# 50
  • Мнения: 547
Здравейте,след коя седмица и колко трябва да тежи бебето за да се смята при раждането че е доносено.Знам,че непосредствено след раждането губи от теглото си до 10%. PraynigНадявам се и стискам да понося повече бебоците за да не седим в болница и те да са в кувиози.

# 51
  • Мнения: 2 531
zaki  , мисля че по принцип след 36 г.с. е доносено, но мисля че зависи и от теглото. Обаче това няма никаква връзка със седеното в кувьоз. Сина ми се роди на термин и пак беше в кувьоз! Ти не го мисли много, стискай колкото можеш !

# 52
  • Мнения: 23
veni-b страшно полезна информация!
Благодаря ти много!  Hug  newsm51  Hug

vercho количката ти наистина е много хай тек  Wink , изглежда много яко! Честито, със здраве да си я ползвате!  Peace

# 53
  • Мнения: 96
Здравейте, не можах да смогна да ви прочета. Още съм на предишната тема #Crazy
Минавам само да ви пожелая хубав уикенд и отпрашвам към вилата. Това май ще ми е последно или предпоследното пътуване Rolling Eyes Не остана, момичетаааа..... Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 6 713
veni-b, много мерси за инфото!  bouquet Hug

# 55
  • варна
  • Мнения: 147
Сладка мама,много се радвам за Дари!Дано все така наддава и скоро е вкъщи! Peace
Верчо,,количката е страхотна,поздравявам ви!Със здраве да си я ползвате!
Вени,информацията е много полезна,но явно някои доктори не са я чели Simple Smile
Пожелавам на всички още един прекрасен слънчев ден!Аз отивам на детската площадка да се заровя с малката в пясъка Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте и от мен Simple Smile

Аз днес реших да се поразходя и на връщане така ме сряза корема от ляво, че едвам се прибрах Sad Незнам какво беше това, ама на всеки три крачки съм спирала... голяма гадост, пък и се притесних, ама сега откакто се прибрах не ме боли, дано не е нищо.....

Верчо честита ти количка, страхотна е Simple Smile

БРАВО НА ДАРИНА Simple Smile  Hug Само така да върви и на 8-ми марта да зарадва мама, тати и бати вкъщи Simple Smile Сладка Мама нямате ли нови снимки? Ако не е много нахално де, ама много иска да я видим сега, как е закръглила бузки .... Simple Smile

# 57
  • Мнения: 6 713
Доли, почивай си!

И аз искам да видя нови снимки на Дари, стига да не е нахално Embarassed

Момичета, кога мислите да започнете с прането на дрешките? newsm78 Също така вие мислите ли да гладите?  newsm78 Всъщност се глади за дезинфекция, но нали пък пералнята преди това ги е изпрала дрешките?

# 58
  • Мнения: 134
Доли, почивай си!

И аз искам да видя нови снимки на Дари, стига да не е нахално Embarassed

Момичета, кога мислите да започнете с прането на дрешките? newsm78 Също така вие мислите ли да гладите?  newsm78 Всъщност се глади за дезинфекция, но нали пък пералнята преди това ги е изпрала дрешките?
за прането мисля едното да е тая седмица а другото към края на март ,смятам ,че две пранета е добре все пак един месец и нещо ще седят неизползваеми дрехите поне да минат пак през праха .За гладенето и преди не съм гладила и сега не смятам да гладя
Браво на малката Дари както върви найстина може да си е в къщи за 8 март  Hug

# 59
  • Мнения: 2 751
За гладенето и преди не съм гладила и сега не смятам да гладя
Лелеее, мислех, че съм единствената, която не глади  Laughing Crazy
Вече ме е срам да си го признавам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт