Цигарена обстановка и бебе

  • 2 324
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Я им скръцни със зъби. Или помоли шефовете си за съдействие. Ако нищо не помогне, можеш да помолиш лекаря си за безкрайни болнични до края на бременността. В момента ти и бебокът сте най-важни. Успех! И пиши какво е станало.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Напълно те разбирам.При мен е същото.Точно винаги шефа води хорото.И забележки правих , и се сърдих ...нищо.Ама те наистина са дебили.Все повтарят ооох забравих извинявай........вече 2 месеца.Понякога така ми писва,че ми идва да си взема болничен.Лекарката ми само това чака.Но като знам какво ще заваря като се върна на работа.........

# 17
  • Мнения: 1 883
Що за колеги имаш #2gunfire  #2gunfire Постъпи както те саветват мамите.Щом колегите ти не разбират говори с шефа,ако пак нямя резултат не се замисляй(здравето на бебето е най-важно)взимай отпуск.Успех!

# 18
Според мен цигарите си пречат, независимо дали ти пушиш или някои около теб. Аз бях пушачка, но отазах цигарите от около година. Сега страшно много ме дразни миризмата на цигари и ми става лошо от нея. В къщи  се пуши само в кухнята и след това яката се проветрява Simple Smile

# 19
  • Мнения: 246
Пушачите са гадни егоисти!!! #Sniper  #2gunfire  #2gunfire Само си мислят за техния кеф и въобще не ги интересува това дали ти е гадно или не.

# 20
  • Мнения: 411
Цитат на: mama Fani
Пушачите са гадни егоисти!!! #Sniper  #2gunfire  #2gunfire Само си мислят за техния кеф и въобще не ги интересува това дали ти е гадно или не.


Е-е-е не всички пушачи са такива Wink

# 21
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Slunce
По закон ако в стаята има 1 непушач не се пуши!!!
Така пише.

Аз бях единствена непушачка, издавих закона, говорих с шефа и работата се уреди.

Друг е въпроса, че в много офиси вече е забранено пушенето, освен на определени за това места.


Е, да ама като баш шефа пуши и се разнася с цигарата из целия офис, те и другите си палят и не им пука. Дано с новия закон се оправи тази работа, че не е приятно.

Точно така!!!  202uu

# 22
  • Мнения: 410
Ама това е ужасно.

Ами при нас от както има закон, а и от преди това, има драконовски мерки. Има определени места за пушене и няма шефове и нешефове. Ела да видиш като дойде одит отук и там каква настава ако пушат наред. Аз моите колеги ги гоних като цербер! Определено изкажи претенции първо пред колегите, дано разберат. Предложи им да изливат в коридора, но задължително трябва да има проветрение. макар че по наредба е забранено общите помещения да се ползват за тази цел. А какво като шефа ти пуше. Това не значи, че ако жена му е бременна ще дими до нея. Няма да раждаме пепелници я! #2gunfire

# 23
  • Мнения: 968
Тези хормонални промени доста ми влияят, вчера без да искам се разплаках пред шефа и казах че ми пречат цигарите (той още не знае,че съм бременна) и той реши да ме махне от онази стая.  Grinning Поръча ми бюро човека и т.н. Ще се местя в малко срутена стая...но по-добре отколкото да съм на дима.
 Imp Искам да попитам колко болнични мога да взема? Колко е платеният болничен? Все пак заплатата мие доста необходима сега  Embarassed

# 24
  • Мнения: 521
Заплатата ти е същата. Аз направих така. От втория месец до края си взимах болнични и си гледах кефа. Отиди при гинеколога си и обясни ситуацията.

# 25
  • Мнения: 968
Гинекологът или личният лекар могат да ми дадат болничния?

# 26
На мен ми ги даваше гинеколога,но повече от 10 дена не може мисля без прекъсване.Говори с него,има начини много до края на бременността да си почиваш-всичко зависи от лекарят ти.

# 27
  • Мнения: 1 737
Закон било имало - голям праз!  Imp  При мен пушат шефа и шефката и не се съобразяват! Цяла зима демонстративно си отварях прозореца пред бюрото и само да ида до тоалетна, го заварвах пак затворен. И пак си го отварях и така... Студено ставаше, обличах си якето, ама трябваше да има какво да дишам! Close Пък нека и те да мръзнат или да се съобразят малко...

Болничен можеш да вземеш до 180 дни преди 45-те дни преди термин за цялата бременост (което си е към 6 месеца). Личния лекар може да издава до 10 дни болничен, моята гинеколожка каза, че само тя може да ми даде 30 дни наведнъж. Заплатата по време на болничен е 90% от заплатата, която взимаш по договор.

# 28
  • Мнения: 968
Мерци за отговорите! Ще видим как ще съм в новата стая (понеже не е първа хубост ) и ако наистина ми е тежко и нкомфортно ще видим какво може да се направи с болничните  Hands Fist

# 29
  • Мнения: 7 186
Между другото за пръв път чувам,че в офис,където са работните места се пуши.Би трябвало да има отделна стая за пушене,която да не е в пряка близост с работните помещения.В колкото офиси съм била,никъде не се пуши.Явно шефът е пушач или пък въобще не му дреме.Защото едно,че има непушачи,друго,че влизат клиенти,а пушенето определено прави лошо впечатление,трето,че самата стая се опушва-стени,тавани и изисква по-често поддържане,сигурно се сее пепел наляво и надясно и четвърто-просто въздуха е тежък и мирише неприятно в самата стая.Отново ти казвам,че никой лекар няма да ти откаже болнични,при положение,че работиш във вредна среда.

Общи условия

Активация на акаунт