бебета родени със вроден сърдечен порок

  • 32 251
  • 193
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Плами ,права си че знаем много неща  за следваща бременност ,но питаш ли се как ще я изкараш .
Ренка, питам се и тази мисъл още от сега не ми дава мира, страх ме е и то много, а и не съм първа младост  Confused и други неща ме тромозят, но .... има и други мами минали през нашите изпитания и сега се радват на слънцата си, ето както Снежи, защо да се отказваме?
А за Калчева ... думи нямам и аз съм я чувала, май е една от най-добрите в града  newsm78.

Красе, абе как така ги вадиш конците Shocked, не трябва ли пак да те прегледат  .

# 16
  • Мнения: 510
Не ми се връща въобще в болницата,еи така дръпнах с пинцета за вежди,отрязах възелчето и дръпнах.Мястото си сълзи и седи зачервено от както съм изписана.

# 17
  • Мнения: 498
Краси, много мъчно ми става като гледам аватара ти. Имам много снимки на моето починало бебе, правени през няколкото дни, в които си беше вкъщи. Имам и видеозапис как горди, щастливи и усмихнати ни изписват от болницата. Нямам сили да го гледам и него. Като родих Андреа ги сравних двете - имах чуството че е едно и също дете. Отиди в друга болница да те прегледат, че не е добре така да сълзи. Моята рана от операцията никога не е сълзяла. Иначе те разбирам и аз обикалям отдалеч болницата, в която раждах. В Трета градска не ми се ходеше също, та за това във Фемина ми направиха феталната ехокардиография.

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 17:12 от Snejana_G

# 18
  • Мнения: 1 369
Краси, много време е минало от операцията- повече от месец. За лекар си си, според мен. Моята рана сълзеше до момента, в който ми махнаха конците. Докторката отряза "опашките" и ми каза да си купя спрей Бацитрацин от аптеката и да пръскам раната, докато спре да сълзи. Но при мен спря почти веднага след това, само леко ме приболяваше от ляво...

Момичета, колкото и глупаво да ви звучи в момента- бъдете силни!!! Ще изгрее слънце и при вас, вярвайте! Наистина няма такъв страх, какъвто се изживява при следваща бременност, но желанието да бъдем майки е по-силно от всичко! Знам колко ви е трудно да четете за сходни на вашите случаи, но с благоприятен завършек. И аз бях като вас. Колко съм плакала, когато прочитах за поредното оцеляло бебе на майка с  проблем като моя, че и къде къде по-тежки случаи, но живи и здрави бебета... Но и от тези случаи си направих много изводи- за това какво трябваше да направят лекарите, какво пропуснаха, и какво да следя аз лично при следваща бременност, на какво трябва да ми обърнат специално внимание лекарите...

  Flowers Rose  Flowers Rose  Flowers Rose за всичките ни ангелчета...които вярвам, са на по-хубаво място и ни пазят и нас, и ще пазят бъдещите си братчета и сестрички

 Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 3 016
Краси ,и аз като гледам аватара ти  и ми става много кофти. Аз нямам снимка на моето ангелче. Не успях да го снимам в цялата суматоха .Мисля си обаче, че ако имах такава щеше да е по -лошо .Постоянно щях да я гледам и да плача още повече.Всъщност той бе копие на брат си  .Абсолютно еднакви .Съдба.r]

# 20
  • Мнения: 510
аз не мога да му се нагледам затова му сложих снимчицата,аи така ми се иска да знае и да усети колко много ни липсва и колко много го обичаме Cry          А за операцията ще се консултирам с един познат хирург.                   

# 21
  • Мнения: 36
Здравейте мили майки, ще разкажа набързо моята история, защото я има вече на много места.
След втора нормално протекла бременност родих прекрасното ми  момиче Бетинка на 17.10.2007, на втория ден и откриха шум в сърцето и я закараха в 3-та градска, където и поставиха диагноза липса на клапа на и ствол на белодробната артерия, голям междукамарен дефект. Д-р Зердева ни посрещна с думите, бебето няма да живее много мислете за друго! Когато стана на 3 месеца и направиха помощна операция - поставяне на анастомоза. За съжаление бебето разви пневмония, бронхит, хепато-ренален синдром и след две седмици болба за живот почина. Последните дни, когато отивах за информация пред реанимация и лекарите ми казваха че нещата не вървят добре, честно ви казвам, сама се молех на Господ да я прибере да не се мъчи повече.

Искам да попитам Снежа кой направи изследването за Ди Джорж, защото и моето бебе беше с такъв синдром, но изследването сама на мерих къде да направя, от болницата никой нищо не ми каза. А когато им предоставих резултата непрекъснато ми казваха, че синдрома е виновен, освен за малформацията, също и за усложненията след операцията. Питам защото знам, че и сега никой не изследва децата, а доказването или отхвърлянето на генетичен проблем е важно.

Желая на всички много сили, на тези, които като мен се готвят за нова бременност - много смелост и вяра, че всичко този път ще е наред.  Hug Hug

# 22
  • Мнения: 152

roxsana   много съжалявам, пожелавам ти скоро да се радваш на две чертички и да имаш сили да износиш и родиш малко щастиливо бебче.

Момичета, много бих искала да публикувам, какво е добре да направим при следваща бременност. Аз за съжаление, ако знаех за всичките тези неща, може би щях да открия проблема още по-рано. Списъка е от spidi, за което горещо и благодаря и й пожелавам да е щастлива с бебчето си. Честно казано доста от изредените неща си нямам на идея какво представляват, но живот и здраве ако се стигне до там, всичко ще бъде проучено. Може би нещата ги има писани и на други места, за което ме извинете.

1.УЗИ в 5-6 седмица за установяване на сърдечна дейност на плода
2.Стандартните кръв,урина,Васерман,Спин,Хепатит
3.В 10-11 г.с. първо изследване на плода за големи малформации - УЗИ.
4.Имунологични изследвания за Антифосфолипиден синдром в Клиниката по Имунология към Медицинска академия.
5.Генетично изследване за вродени тромбофилии в Националната генетична лаборатория
6.В 16 г.с. Биохимичен скрининг
7.В 20-21г.с. Феталната морфология
8.Ако е наложително амниоцентеза с генетичното изследване.
9.От 27 г.с. ежеседмично запис на тонове
10.През цялото това време-всяка седмица ехография на плода,всеки месец - 3D ехография и Доплер.

roxsana za изследването за Ди Джорж нищо не съм чувала, дано някоя мама даде инфо.
Момичета, ако знаете други изследвания, които е добре да се направят моля да допълним списъка.

# 23
  • Мнения: 3 016
Роксана ,съчувствам ти най искренно .И аз като тебе съм написала моя та история на много места и може би си я прочела някъде. Твоето бебе остана завинаги на 3 месеца а моето на 5 дни .Роди се със сърдечна малформация и също имаше междукамерен дефект .При нас липсваше стената която разделя камерите от предсърдията .Фактически имаше една дупка. При мен също беше втора бременност ,от първата имам едно прекрасно момченце и въобще не съм допускала ,че може да ме сполети такова нещастие .По скоро се страхувах и затова ходих на триизмерен дали си има всички пръстчета на ръчичките и крачета, но то излезе страшно накрая за съжаление, защото лекарката е некомпетентна в работата с този апарат.Аз също ти желая много сили  да преодолееш страха и да си имаш едно здраво бебче скоро. Успех!

# 24
  • Мнения: 498
Здравей roxsana диагнозата синдром на Ди Джордж поставиха на бебето ми след операцията в Трета градска. В последствие потвърдиха с аутопсия.
Като забременях първо исках да направя всички изсследвания за да имам здраво бебе. След това реших, че това е моето бебе, аз го обичам и искам него.  На прегледи ходех за да знам навреме ако има проблем.
Ако имаш повече информация  за синдрома може да я споделиш. Това, което на мен ми обясниха беше, че се свързва със сърдечна малформация и липса на тимус. Преглед на сърцето може да се направи в 16 - 19 седмица. Тимусът ми казаха, че не може да се види предварително. Имало и хромозомно изменение, за което се изследват специални маркери при амниоцентезата. От бременноста с Александра имах амнио, от което не се предполагаше нищо такова.

Аз и по-горе писах, не правих специални прегледи освен ехокардиографията. Не си представях, че ще ми кажат "има проблем, обмислете решение за прекъсване на бременноста". Исках си това бебе и толкова.

# 25
  • Мнения: 3 016
Снежи ,извинявай че те връщам назад но не разбрах  точно .Ти си правила амиоцинтеза със това дете ,което е починало и не се разбра, че има проблем .Така ли ? Ако е така как да се подложим за в бъдеще като процента не е 100 както казват.

# 26
  • Мнения: 152
Снежи и аз не рабрах много за амницентезата  newsm78. Знам, че тя дава инфо на 100%. Дори на мен когато за първи път се видя проблема, ме посъветваха, да ида на втори лекар и ако той не е сигурен за малформацията, то да си направя амнио ... като последен вариант с най-голяма точност.

# 27
  • Мнения: 510
Мили маичета радвам се много че разисквате темата за изследванията които ще трябва да направимепри следваща бременност,това ми беше целта,затова пуснах темата.Сега разбирам колко сме неинформирани повечето.Аз има доста да почакам за следващото забременяване затова повече ще чета и ще събирам информация от вас.Благодаря ви Hug

# 28
  • Мнения: 152
Краси заедно ще си чакаме  Hug, ами поне да понаучим нещо, явно има куп изследвания, които може да се направят, но трябва ние да си проучим нещата. Добре, че докато бях бременна четях и уж пак се интересувах, а иначе д-ра който ми водеше консултациите твърдеше, че той виждал всичко и само ако съм искала да ида накрая на 4D .... сега разбирам че и 4D-то не вижда проблемите.

# 29
  • Мнения: 498
Съвсем правилно сте ме разбрали момичета: Аз правих азниоцентеза, когато бях бременна с бебето, което почина. Амниоцентезата поставя диагноза за хромозомни изменения и болестите свързани с тях. В Трета градска, когато споделях, че изследванията от амниото са добри ми казаха, че сърдечните малформации не са свързани с това и е трябвало на ехограф да се види. Когато доста по-къно разбрах, че точно този синдром го свързват и с хромозомно изменение и аз реагирах. Имам амниоцентеза, тя не показва нищо такова, тогава ми обясниха че околоплодните води не се изследват за всички заболявания, а само за най-разпространените. Най-вече за синдром на Даун се прави. Вероятно няма изследване, което да дава 100% сигурност, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт