Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 4 -

  • 19 073
  • 364
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 598
Да се запиша  Grinning
За килограмите - дъщеря ми в началото качваше по кило и половина на месец, вината беше в кърмата. Сега като спря, пак кърмата виновна, детето страда, държа го гладно и жадно  ooooh! . Бях посъветвана да си изследвам кърмата за хранителност, нали след годинката вече става водичка ....
Хи,и на мен ми беше подметнато за такова"изследване",та да се хванем под ръчичка....
П.С.Синът ми утрои теглото си на 6-7 м......от въздуха ще да е  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 12 231
  Репликата на онзи лекар, доказва само, че не е лекар, друго не мога да кажа.
  След единствения ни престой в болница в Добрич, заради обезводняване, лекаря който ни прие, като разбра че още кърмя - тогава малките бяха на 1,1 г, ми заяви веднага да отбивам като излезем. Сериозно се озадачи на думите ми, че това няма да стане и няма да го обсъждам.
  Затова на изписването беше заявил на таткото, явно не посмя на мен втори път - Момче, тропни с юмрук по масата като мъж и кажи на жена ти да спира да кърми  Shocked
  Е разбира се таткото е чел препоръките на СЗО за да не му се върже  Simple Smile
  Яд ме е обаче колко мами, недостатъчно уверени в инстинктите си биха отбили заради подобни съвети. Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре де, но ЗАЩО по дяволите? Какво им пречи, че ти кърмиш? Какъв им е толкова проблема... не мога да разбера наистина....

# 18
  • Мнения: 189
Поредна абсурдна реплика: Спри да кърмиш, че да стане човек!

Няма да споменавам на кой е и ще го оставя без коментар......

# 19
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ако питаш за моя лекар, обяснението му беше, че са много слаби. Бяха си точно утроили теглото на годинка, но според него дете на годинка трябва да тежи поне 10 кг, независимо от размерите на майката и пола им- те са момичета. Та моите са слаби защото ги кърмя според него. А това е така защото като лапнеш една лъжичка мед, тя е сладка както и кърмата, та после не ти се яде. Тоест като посучат малко после не ядат  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 829
Имаше преди време един много смешен случай:
Пред нашата къща седят свекърва ми, мъжа ми и Алекс, на 10-11 месеца. Минава позната от квартала и му се радва. По някое време пита дали вече сме го отбили, свекърва ми гордо казва "не, още суче" а жената не възприема и започва "ами да, той е голям вече", свеки пак "ама той си се кърми", жената "виж колко ви е близо детската кухня, те толкова хубаво готвят", свеки "ама тя Яна го кърми, още суче детето" и съседката накрая разбрала какво и казват и погледнала така Shocked И си тръгнала Mr. Green
Много се смяхме  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 081
Оф, таз мойта загубената кандидат-свеки няма да спре простотии да ръси. Вчеар бяхме у тях на гости, и тя подочула, че нощес мъжа ми ще сепробва да спи с малкия, поне нощните кърмения да поразредим(е, не стана, ама това друга тема), и ме дърпа настрани и наставнически разпорежда-"Ако не го кърмиш 24 часа, да не си посмяла пак да му дадеш-с лоши очи ще стане, ще урочасва, пък на туй ако не вярваш, нали знаеш как вкисва млякото на стайна температура, пък на твойте 37 градуса-не знам..." Седях, гледах, замълчах, че не знаех да я овикам, дето тон ми държи ли, да й обяснявам, че приказва глупости ли...Това й е първия път, когато въобще почва да ми говори, преди да съм я питала нещо, ама после обяснила поведението си на мъжа ми с това, че адски притеснена за Мартин, видите ли...Загубена работа. Че и звъни през ден през да на сина си да подпитва сучел ли още Мартин, сякаш я интересува.

# 22
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
......дърпа настрани и наставнически разпорежда-"Ако не го кърмиш 24 часа, да не си посмяла пак да му дадеш-с лоши очи ще стане, ще урочасва, пък на туй ако не вярваш, нали знаеш как вкисва млякото на стайна температура, пък на твойте 37 градуса-не знам..." ..........

Да не си посмяла да си даваш на детето от вкиснатото ти мляко Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 394
Хайде и аз да кажа колко самоуверени и цинични са ни докторите и говорят "компетентно". Това е реплика на един мой познат, лекар, във връзка с майка, упорито продължаваща да кърми. Предупреждавам, че е гадно...
"Тя еди-коя си, дето е като дъска отпред, твърди, че още кърми бебето. Е, откъде кърма в тия малки цици. Сигурно мастурбира, докато го кърми." 
Аз лично нямам думи ooooh!
това е много грозно  Sick

# 24
  • Мнения: 966
Аз кърмих до 1г. и 2м. ,а гърдите ми са малки........

# 25
Днес, прибирайки се от разходка срещам мед. сестра на мойта гинеколожка. Заприказвахме се и аз и споменах , че скоро не съм ги посещавала във връзка с мой стар проблем и ,че е време , но чакам да ми дойде цикъла. Тя ме погледна и каза учудено:"Нима още нямаш цикъл, трябва задължително да дойдеш на преглед". Аз разбира се и отговорих, че кърмя още( малкия е на 10 месеца) и вероятно затова нямам още цикъл, а тя още по възмутено ми каза , че едва ли не съм луда да кърмя още и веднага да спирам, защото и кърмата вече не била полезна за малкия, при което аз щях да падна. rotfImao

# 26
  • Мнения: 129
Спор няма, че изказването е пълна глупост и говори за човека.
Всъщност съжалявам, че го написах...

# 27
  • Мнения: 2 837
Ах, тая вредна кърма Laughing...Да се чуди човек защо някога са кърмили и по три години...Ма прости са били хората явно:)

# 28
  • Мнения: 668
Евала й правя на свекърва ми, че ме подкрепя в идеята този път да кърмя детето по-дълго. Тя е кърмила първия си син изцяло с кърма до 11 месеца, и чак тогава го е захранила. С второто й е било по-трудно, не е имало кой да й помага и го е кърмила до към 5тия месец.
А аз глупачето се подведох по приказките на педиатри и тн, и рано-рано започнах да я захранвам моята голяма принцеса, и към 7мия месец се отбихме. Сега ако имам възможност няма да повторя грешката си.
А репликите за това, че кърмата след 6-тия месец е вредна направо ми вземат акъла! Как може да са толкоз прости някои хора, все едно не мислят с главите си, а потварят като грамофони заучени глупости!?!?!

# 29
  • Мнения: 535
Напоследък и аз чувам приказката за урочасването, казва ми го почти всеки втори като спомена, че са минали вече 2-3 седмици откакто съм отбила Влади. Но аз така или иначе не го кърмя, нямам и мляко, макар, че малкият често като си лягаме ми надига блузата и пита имам ли нанико. Радва се, че имам, целува ме и ми казва, че като си вземем бебе и двамата щели да сучат  hahaha Ама хората си бяха много ужасени де, чувала съм колко извратено било да кърмиш до втората или третата годинка. Че то си е цяла педофилия Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт