Френска селска торта?

  • 178 839
  • 616
  •   1
Отговори
# 15
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Имам снимка на тортата ама трябва да я намеря и ще я кача - иначе е божествена така че се надявам да се сдобием с рецептата.

# 16
  • София
  • Мнения: 491
Привет момичета, някъде от форума взех рецепта за тортата и мисля,че е подобно на това което търсите. Поне в сладкарницата до нас е с почти същият вкус.

За блата!

150гр масло
8 с.л захар
4яйца
1 ч.л сода
500гр брашно

Меси се меко тесто, дели се на 8 топки, всяка се разточва на много тънка кора, изрязва се кръг според тавата и се пече на 200С до порозовяване. Доста бързо става печенето.

Крем - може домашен с яйца,брашно и т.н ,но ние не го харесваме и правя готов

2л мляко + 4л мед /може и захар на вкус/+ 2 крем нишесте ШОКОЛАД. След като е готов - слагам настъргана кора на 1 лимон.

Реди се кора + 3-4сл. вода с захар  и после крем. Най отгоре крем и поръсвам с едро смлени орехи.

След като престои поне една нощ става разкошна.

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ето и моята рецепта за тази торта.

торта ЮЛИЯ

за тестото:

1 яйце
1 ч.ч. захар
1/2 пак. масло
3 с.л. мед
3.с.л. пр. мляко
1 с.л. хлебна сода /загасена с 2 с.л. оцет/
3 ч.ч брашно

за крема:
3 суп. л. пш. грис се варят с 1/2 литър прясно мляко. След като изстине се прибавят 1 ч.ч. захар, 1 пак. масло и разбита сладкарска сметана. Количеството сметана е по ваш вкус.

Замесва се тесто от посочените продукти за тесто. Разточват се на много тънки кори, изрязват се по шаблон правоъгълни или кръгли /с капак от тенджера/. Пекат се на умерена фурна много малко, колкото съвсем леко да порозовеят. Добре е да се изпекат 4-5 дни преди поднасянето. А тортата  да се "сглоби" поне 24 часа преди поднасяне.

За 15 март ще я правя и ще я снимам. Ако моята торта не е тази, за която говорите, поне ще имате рецепта за още един много вкусен десерт. В рецептурника ми тя се казва "Юлия", но май ще си я кръстя Френска торта. Laughing

# 18
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тези рецепти звучат много апетитно, но мисля, че тортата, за която говорим е с крем от изцедено кисело мляко или заквасена сметана.

# 19
  • Мнения: 39
Тези рецепти звучат много апетитно, но мисля, че тортата, за която говорим е с крем от изцедено кисело мляко или заквасена сметана.

Абсолютно вярно! Ако в нещо съм сигурна, то това е, че крема е от заквасена сметана! Прясно мляко няма никакво.

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ето и снимката, която имам

# 21
  • София
  • Мнения: 312
Много интересна дискусия се заформи. Значи, в "Хасиенда" това го водят "френска селска торта". Интересно френските селяни как я знаят, ако я знаят въобще.
Например, всеки знае какво е "френски ключ". Французите обаче му казват "Clé anglaise" (т.е. "английски ключ"), а англичаните на свой ред - "French-type adjustable spanner".
Та и с тортата може да е така  newsm78

# 22
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Та и с тортата може да е така  newsm78
Аз затова исках да пусна снимка защото някой може да знае рецептата под друго име Simple Smile

# 23
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ето и снимката, която имам


Оуу, шемет невероятен,  може ли рецептата за тортата  !   Blush

# 24
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Оуу, шемет невероятен,  може ли рецептата за тортата  !   Blush
Ели всички това търсим - рецептата на тортата.

# 25
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Оуу, шемет невероятен,  може ли рецептата за тортата  !   Blush
Ели всички това търсим - рецептата на тортата.


 Не можеш ли да питаш този, от който имаш снимката  Rolling Eyes

# 26
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Оуу, шемет невероятен,  може ли рецептата за тортата  !   Blush
Ели всички това търсим - рецептата на тортата.


 Не можеш ли да питаш този, от който имаш снимката  Rolling Eyes
Снимката я правих аз лятото в ресторант Ниагара в София.

# 27
Хе, хе аз знам рецептата, но понеже работя във фирмата която я прави, не мога да я кажа  Sad Във всеки случай можете да си я поръчате и за вкъщи (0899 936 640). (бтв: сайта в нета е стар и не са валидни телефоните оттам)

# 28
  • Мнения: 39
Йода, моля те, горещо, горещо те моля  Praynig Praynig Praynig
Едва ли фирмата ще понесе кой знае какви загуби, ако 5-10 човека си я направят у дома.  Rolling Eyes
Бъди добър/ добра и не ни измъчвай повече...знаеш ли, че поне от две години се пускат теми за тази торта и няма никакъв пробив. Или поне кажи рецептата за блатовете, пък крема ще си го нагласяме на вкус  Wink Това си е вид лоялност, нали? И вълкът сит, и агнето цяло  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 541
Хе, хе аз знам рецептата, но понеже работя във фирмата която я прави, не мога да я кажа  Sad
Аааа, и аз искаааам рецептата. Praynig Защо да не ни кажеш, пък и кой ще разбере че си ти?
Аз  лично си я поръчах за рождения ден в един цех в Горна баня, казаха ми, че там я правят за Ниагара и Хасиендата. Ако има желаещи ще пусна телефона тук  Wink
А аз бях поръчала две.... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт