Френска селска торта?

  • 178 845
  • 616
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 312
Kato  на кремовете опаковка ,само че синя на цвят и пише сметана на прах/има ягоди на сметаната отгоре/-80ст

# 46
  • Мнения: 506
благодаря Hugще я намеряи ще пиша за резултата

/м/у другото утре ще пробвам твоя козунак/

# 47
  • София
  • Мнения: 1 312
t=16367&postdays=0&postorder=asc&start=270
Вих тук има тема за медовик

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:21 от мм

# 48
  • Мнения: 99
Йода,
хубаво е, че знаеш рецептата, но не разбирам защо се включваш в темата, щом не искаш да я споделиш с нас. Не забравяй,че това е форум, който се посещава предимно от бременни или наскоро родили момичета, огромна част от които по една или друга причина вероятно нямат възможност да си купят тортата и се постави на тяхно място. Уверявам те, че предвид търговската си политика, фирмата няма да пострада финансово, а ти ще доставиш огромна радост на всички нас ако ни кажеш как да си я приготвим. Предварително ти благодаря от името на всички заинтересовани.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 10:25 от mammma

# 49
# 50
Здравейте на всички! Ще се включа и аз  в тази дискусия, защото много обичам торти, а тази е определено много вкусна. Когато шефката ни донесе една такава за нейния Рожден ден ние се поинетересувахме повече за нея. До колкото знам крема на тортата се прави с някакво топено или крем сирене, от тези вносните, като Филаделфия или някакво от този род. Надявам се с това да ви помогна с намирането на рецептата. Затова и цената й е високичка, но е напълно оправдана според мен. Аз също много бих се зарадвала на рецептата й, тъй като я търся в интернет от близо година и следя форумите за нея.  Grinning Flutter Peace

# 51
  • Мнения: 39
Лети, сигурна ли си за това сирене? Щото не го връзвам на вкус  ooooh!
Между другото, както се бях заканила, направих тортата на ММ. Стана страхотна, но не и френска селска  Sad Имаме обаче  напредък- това са блатовете! Аз ги разточих мноооого тънички, станаха като вафлени кори. Напоиха се прекрасно, но според мен Доктор Йоткер развали работата. Внесе изкуствен, пластмасов вкус...един такъв, досаден, срещан във всяка втора торта. Обаче, замисляйки се над думите на ММ, ако пък е само заквасена сметана със захар, наистина е възможно да заприлича на кисело мляко. Оффф, има още нещо в крема, но заквасената сметана е сигурна. Както и липсата на Йоткеровата сметана ! Липсва ни една съставка, момичета, давайте идеи...Това крем сирене  newsm78 ще стане като тирамису с него...май  Thinking

# 52
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
А ако се пробва да се направи със заквасена сметана смесена с маскарпоне(аз поне го предпо4итам пред сирене тип Филаделфия) newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 1 312
 В сладкарница България правят торта Теа и прилича на желаната от нас торта ,но не казват какъв е крема....естествено
Аз ходих няколко пъти и си поръчвах и какви ли не ги измислях,че съм алергична от масло,дали има масло в крема и те ми казват ,не сметанен е крема-от заквасена сметана и лимон.Това ми каза сервитъора,който ходи в кухнята да пита.  Самата торта е с много тънки блатове, в който има мед  и са много сладки ,а сметановия крем е със лимон- и така се получаеа сладко,кисело ...нещо такова Но, какво има и дали има  още нещо...колкото и торти да изям,не мога да установя newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 541
Когато я купувах от цеха /който я прави за р-т Ниагара/, също питах за крема - жената каза, че това е заквасена сметана, но подробности не каза.
Ми освен да я пробваме само със сметана  newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 1 312
Пробвах,много бие на кисело мляко.....
Сякаш има нещо съвсем нещо малко масленно...ама какво?

# 56
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Тук при нас в Севлиево, в едно кафе правят по поръчка такива торти. Даже за на мъжа ми юбилея поръчахме две. Едната стува 14 лева. Много смешно се получи в заведението, където празнувахме, когато сервитьорката поднесе тортата и идва при мен с лист и химикалка и казва: "Може ли рецептата?". Голям смях падна.
Мога да попитам за рецептата, но чрез една позната, която е близка на собствениците.

# 57
  • Мнения: 39
Дали пък в крайна сметка не е някакво крем сирене от рода на маскарпоне  newsm78 Летииииии, ела кажи колко надеждна е тази информация  Praynig

Майчето, нещо не е читава тази работа  ooooh! Тук струва около 45 лева...много е разликата...или при вас наблягат на по- евтин материал, или ние сме големи баламурници  hahaha Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 541
От цеха я взех за 26 или 28лв Не помня точно  Embarassed
Води се 12 парчета

майчето
, питай плииийййз Praynig

# 59
  • Мнения: 7 418
В сладкарница България правят торта Теа и прилича на желаната от нас торта ,но не казват какъв е крема....естествено
Аз ходих няколко пъти и си поръчвах и какви ли не ги измислях,че съм алергична от масло,дали има масло в крема и те ми казват ,не сметанен е крема-от заквасена сметана и лимон.Това ми каза сервитъора,който ходи в кухнята да пита.  Самата торта е с много тънки блатове, в който има мед  и са много сладки ,а сметановия крем е със лимон- и така се получаеа сладко,кисело ...нещо такова Но, какво има и дали има  още нещо...колкото и торти да изям,не мога да установя newsm78
   Това много прилича  на Медовик. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт