Френска селска торта?

  • 179 046
  • 616
  •   1
Отговори
# 315
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз я правих с 1 литър сметана и си пое крема и слегна - но и Лабрекс е сложила 6 кори както и аз така че е нормално да иска още малко крем Simple Smile

# 316
  • Мнения: 7 424
  Не знам....Самата снимка ми подсказа,че може би има нужда от допълнителна доза крем. Simple Smile

# 317
  • Мнения: 22 867
Моите 6 блатчета се получиха от дадените в рецептата продукти - просто ги рязах кръгли преди да ги пека и само последния блат беше от колкото беше останало тесто и изрязах кръга след изпичането му. На практика имах малко останки (четири ъгълчета)за ръсене.

# 318
  • Мнения: 592

и пак


Ето я и моята торта. Мисля че се получи. Излезнаха 6 блата + една половинка. Направих крема от 2 кофички сметана по 400гр., т.е малко по-малко, но мисля че беше достатъчно. Това което не може да се види, че не е с орехи а с бадеми, които имах под ръка. Някои ден като дойда в София непременно ще опитам прословутата торта, че да мога да се изкажа колко близо или далеч съм била от истината. Това което забелязах, че и без лимон имаше кисел вкус, така че никакъв лимон не е необходим. Вероятно е от медът, но вкусът му не се усещаше въобще. Аз необичам мед и така с удоволствие си я хапнах.

Лабрекс - мерси за бързата препратка към рецептата на Канея.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 14:48 от Sissa

# 319
  • Мнения: 22 867

Още вкусна тортичка: Heart Eyes

# 320
  • Монреал
  • Мнения: 631
Момичета, какъв е диаметъра на корите? Много малки торти се получават, ми се струва.... Thinking

# 321
  • Мнения: 22 867
Момичета, какъв е диаметъра на корите? Много малки торти се получават, ми се струва.... Thinking

dima, аз режа корите с капак на тенджера, диаметърът  му е 23.5 см. Но можеш да си увеличиш продуктите и да направиш по-голяма торта, щом тази ти се струва малка. Може и повече блатове да изпечеш, ще стане по-висока.

# 322
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз рязах корите с ринга на тортената форма - те леко се свиха но пак остават около 25 см диаметър. От тортата вадя 12 парчета размера на парчето е почти като при гараша.

labrex много вкусно изглежда - аз и без това пак се глася да правя - май ще спретна 2 дози блатове та да имам за 3 тортички с едно точене/печене да се заредя то и поводи се задават та ще си улесня живота.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 21
Ето идвам с моята торта направена по рецептата на КАНЕЯ, с леки изменения : В крема вместо захар сложих мед, както и в тестото сложих повече мед за сметка на захарта, но тестото стана по лепкаво и се наложи да сложа повече брашно.... на мен също ми излязоха 8 блата като някои мами от форума, но ги сложих всичките, разбира се трябваше и крема да увелича но не съобразих. Иначе много ни  хареса вкъщи, пак ще я правя. Съвета на КАНЕЯ за фолиото е добър , защото на мен ми се напука отвън тъй като не я обвих във фолио от страх да не разваля фасона  smile3506 , определено ще има подобрения следващия път.

# 324
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Момичета, включвам се отново с последни новини. В петък я правих отново тортата по рецептата на Канея. Истината е в тънките кори  Peace, а и трябва да са по-препечени, това го установих още миналия път. От тази доза направих 14 кори с диаметър 20 см., със 7 от тях направих разкошна торта с крем от две големи кофички сметана, а между тях поръсих с орехи. Ами да ви кажа същата беше, всички фенове го признаха, а те са много запалени  Peace. Снимка не направих, защото не остана  Embarassed, но със следващите 7 кори, които седят и чакат ред тези дни (мерси Ванче   bouquet) ще направя още веднъж тортата и ще снимам, да видите, че е едно към едно. Фолиото с което завиват тортата в цеха в Горна баня е алуминиево, и аз използвам винаги такова.

# 325
  • София
  • Мнения: 6 232
Да се включа и аз най-накрая  Embarassed,от години си търся рецептата, от предишната тема само преглъщам и не мога да се реша да я пробвам тази торта,заради тънките блатове,които не мога да докарам, а умирам за нея. Кюбит, Савина, как се пекат на тефлонов тиган newsm78 като палачинки ли ?

# 326
  • Мнения: 1 726
Да, обръщат се със шпатула, понеже са меки, после се втвърдяват. Внимавай да не ги загориш, много бързо стават.

# 327
  • Мнения: 22 867
И във фурната много лесно се пекат, моите станаха за около 5 мин.(искам да кажа, че единия се изпича за това време). Само изглежда връткава тая торта, но според мен хич не е. А резултата си заслужава.  bouquet

# 328
  • София
  • Мнения: 6 232
Супер  newsm44 Много благодаря   bouquet,вече нещата изглеждат осъществими и ще взема да се пробвам към другата седмица

# 329
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И във фурната много лесно се пекат, моите станаха за около 5 мин.(искам да кажа, че единия се изпича за това време).

При всички случаи трябва да се разточат и на мен ми е по-лесно във фурната аз слагам по 2 едновременно да пека щото нямам тава която да изпълва цялата фурна - ако имах щях да слагам по 3-4 но сега съм ограничена малко.

Общи условия

Активация на акаунт