Френска селска торта?

  • 179 020
  • 616
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 658
   Никога не съм се осмелила да сложа сгущенка в крема за Медовик.Струва ми се,че ще е адски сладко..... Rolling Eyes
ако кремът е с цяла чаша захар, сигурно  Simple Smile Аз много сладко не обичам и затова сложих 3-4 лъжици и си стана супер. Peace

# 451
  • Мнения: 1 173
Шемет а ти тези двойни ,тройни дози с какъв крем ги прави , само от заквасена сметана ли ?

# 452
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
raya_рая по рецептите както са - на канея само със заквасена сметана и захар, а на ванчето е течна сметана и заквасена сметана почти 1:1. Въобще тези две рецепти са супер и нищо не пипам по тях Simple Smile
Ама ще пробвам и тази с кондензираното мляко и млечно-яйчения крем.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 312
Eto tova e - торти и любов да има!  Peace
 Като правих по рецепта на една бабка /последния ми опит/ стана съвсем различна тортата,а всичко спазих... Винаги има индивидуален усет и някакво собствено обаяние прехвърлено в тортата..... Simple Smile Simple Smile

# 454
  • Мнения: 1 965
............. а на ванчето е течна сметана и заквасена сметана почти 1:1. Въобще тези две рецепти са супер и нищо не пипам по тях Simple Smile
Най-често слагам 1 част течна и 2 части квасена.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 11:49 от van444eto

# 455
  • Мнения: 22 867
............. а на ванчето е течна сметана и заквасена сметана почти 1:1. Въобще тези две рецепти са супер и нищо не пипам по тях Simple Smile
Слагам 1 част течна и 2 части квасена.

van444eto, само ги смесваш ли или разбиваш?

# 456
  • Мнения: 7 424
   Какви марки течна сметана ползвате,момичета?

# 457
  • Мнения: 1 965
van444eto, само ги смесваш ли или разбиваш?
Разбивам ги. Поотделно. И ги смесвам след това с бъркалка. Моментално се сгъстяват. Но като сложа повече течна сметана, вкуса става по-сух.
Правила съм  я веднъж и със смес от 1 крем ОЛЕ на Доктор Йоткер и течна сметана. Също стана много вкусно.
Комбинация от сладкарска сметана и Крем брюле /прахообразен на VIVA/ също е страхотна, особенно с добавен алкохол вътре. Крем брюле и заквасена сметана е една от любимите комбинация на моите чудовища.
Слагала съм банан, не ми хареса. Блудкаво ми стоеше.
Имам едно желе - КРЕМ ДЕ ЛУКС ЛИМОН се води. Купувах го от Пловдив. Адски ароматно, използва се за лимонени кремове, желета и сладкиши. Като се смеси с квасена сметана стана божествено - за любителите на леко киселия вкус.
Абе, това си е бисквитен блат. Кой каквото ще да говори, според мен всичко би му вървяло. И по-дебел да стане, пак ще е вкусно. На тези ароматни и сладки блатове, съм сигурна че ягодите, малините и кайсиите ще са страхотни попадения. Особенно в комбинация с квасена сметана. Ще се получат коренно различни торти, но на кой му пука??? Важното е да стане вкусно. Име няма да слагам.
Не обичам да пека блатове, иначе тези блатове  ще ми станат запазена марка. Но винаги пека повече и с едно блатче си правя някакъв експеримент. Режа го на 4 и правя тортичка-парче.
Селма - Сладкарска - казвала съм че най-обичам Мегле. Напоследък минах на оранжевата ВИТАЛА. Харесва ми повече. По-вкусна и ароматна е. Сега предстои да пробвам една нова, но нищичко незнам още за нея. Обадиха ми се от Илчовски че имат нов продукт, който е много харесван и като ми остане време ще отида да взема и ще докладвам после.
Квасена - ако намеря Мегле, взимам нея, ако не, взимам Данон.

# 458
  • Мнения: 22 867
van444eto, благодаря, хиляди идеи даде, да не се чудя като ми се наложи.  bouquet  Сега ще търся тоя КРЕМ ДЕ ЛУКС ЛИМОН , дано го намеря, със сигурност ще ми допадне, бананите и аз не ги харесвам много, но иначе слагам в сметаната сушени сливи, сушени кайсии, харесва ми, като накиселяват леко.

Селма, на мен най-много ми харесват сметаните на Мегле - и течна, и заквасена, тях използвам засега.

# 459
  • Мнения: 1 965
 Сега ще търся тоя КРЕМ ДЕ ЛУКС ЛИМОН , дано го намеря, със сигурност ще ми допадне,
Ами... трудна работа ти предстои. Тогава го купих от ТОРНАДО ТРИП - ПЛОВДИВ. Гледам че вече им го няма в каталога. Преди го имаше. Що така??? Кофата беше 5 или 6 кила. 6-7 лв беше килото. Някъде вкъщи имам снимка. Ще я потърся и ще я покажа. Този крем го има във вариант ЯГОДА и КИВИ. На външен вид прилича на много гъст нишестен крем, но е леко желиран. Адски сладък и миризлив. Така, не можеш да го хапнеш. Направо е отровен. 2-3 лъжици, овкусяват 1-1.5 кг друг крем. За летни десерти, кремове, парфе и чийзкейк "се е утрЕпал". Може и да го предлагат в някоя друга фирма, но крема не е БГ със сигурност.

# 460
  • Мнения: 7 424
  Ванччччччччето,Лабрекс,,а процент на масленост ще ми кажете ли?
  Веднъж взех течна сметана на Меггле,но не успях да я разбия,сигурно заради нискомалсеността..... newsm78

# 461
  • Мнения: 22 867
 Сега ще търся тоя КРЕМ ДЕ ЛУКС ЛИМОН , дано го намеря, със сигурност ще ми допадне,
Ами... трудна работа ти предстои. Тогава го купих от ТОРНАДО ТРИП - ПЛОВДИВ. Гледам че вече им го няма в каталога. Преди го имаше. Що така??? Кофата беше 5 или 6 кила. 6-7 лв беше килото...........

Ох, божеее, пък аз наивна та до простотия Embarassed, щях да хукна по магазините да търся пакетченца КРЕМ ДЕ ЛУКС ЛИМОН, та таман щях да го намеря. Joy Добре, че уточняваш, ама то и аз можеше да се сетя, че като правиш толкова торти, няма да си играеш с отделни пакетчета. Хубаво, покажи го, пък не се знае, може и да го открия някъде...... Grinning

# 462
  • Мнения: 1 965
 Ванччччччччето,Лабрекс,,а процент на масленост ще ми кажете ли?
  Веднъж взех течна сметана на Меггле,но не успях да я разбия,сигурно заради нискомалсеността..... newsm78
Утрепа ме с тоя въпрос. Незнам.
Но от една от майсторките на сметаната в тортената тема, научих една фатка за течната сметана. На 1/2 литър се обавят 4-5 суп. лъжици захар кристал. Слагат се в самото начало и се разбива първо на ниска скорост, и постепенно се увеличава. Това го видях с очите си на Тортения семинар който си спретнахме миналата пролет.
Резултата е по-плътна сметана. Някак си по-пластична става и за шприцоване е разкошна.
Ако ще смесваш течната /разбита/  с квасена /разбита/, не ти трябва да е супер гъста. Получава се някакво пресичане при двете смеси и става нещо много странно. Гъсто като гипс. Мажеш, шприцоваш... не тече отникъде, Заглажда се перфектно...... И малко количество квасена да добавиш към течната, пак става същото. Ама, че го обясних......  Joy
Днес добре пописах тук, затова коригирам поста си и показвам разрез от тортата от миналата седмица, естествено с вече разглобената украса.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 23:05 от van444eto

# 463
  • Мнения: 4 275
Изчетох цялата тема! Simple Smile Стигнах до нея през "Ти какво сготви? Снимай, покажи!". Много обичам неделята да си преглеждам въпросната тема и да си избирам какво да си сготвя.  Heart Eyes

Сега към въпросите ... Решила съм да я правя тази торта - все пак толкова добри отзиви има за нея. Четох, четох и като стигнах до разбиването на сметаната, се озадачих малко. Не знаех, че заквасена сметана може да се разбива. В рецептата на Канея пише, че се разбива на ръка. Вие с миксер ли разбивате крема? Аз миксер нямам, така че се надявам на ръка също да стане.

Вторият ми въпрос е относно блатовете. Как ги точите? Като кори за баница ли? Защото, ако се точат така .. то как така става върху намаслена повърхност? Кори за баница точа набрашнявайки ...  newsm78

И трето - кремът не става ли кисел със заквасена сметана?

Това ще е първата ми торта ...  Flutter

# 464
  • Мнения: 7 424
 Заквасената сметана (българската) не е желателно да се разбива,защото има риск  да се втечни.
 Разбърква се със захарта и се оставя за малко настрани(в хладилника) ,докато захарта се разтвори напълно. Peace

  Дали,ще е кисле крема....Да,ще киселее (особено ,ако сметаната е Данон),но точно това е чудесното в тази торта -съчетанието на много сладки медени блатове и леко киселичек крем. Peace

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 15:39 от Селма

Общи условия

Активация на акаунт