Много слуз в акото и колики от раждането

  • 7 160
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Lenyto, много ти благодаря за компетентното мнение и отделено време.   bouquet Моля те пак да се намесиш, ако ти хрумне още нещо!!! newsm10
И аз имах опасения за вторична лактазна недостатъчност. Изцеждах за известен период предното мляко, купих и Al 110 Nestle. Безлактозното мляко давах съвсем по малко, понеже се чудех и за АБКМ.  Rolling Eyes Давах за около 5 дена и Бифидус /не на Аква Сорс, а някаква бълг фирма/. Не видях разлика.

 Ще пробвам и Ентеросан основен за деца, както ти предлагаш. Разбира се ще се обърна към специалист /дано попадна наистина на специалист  Praynig/ и ще ви информирам какво сме постигнали с бебчо.

Да сте живи и здрави  всички, които се включихте, споделихте опита си и ме насърчихте!!!  Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 23:37 от Mila6ka

# 16
  • Мнения: 95
Здравей,според мен трябва да се обърнеш към специалист.Съветвам те да напишеш историята си на д-р Петър Найденов тел. (02) 9622530; GSM 0888 540442.
Skype - peternay; ICQ - 30661337 (RichNetworker)e-mail:    Според мен ще ти помогне,моля те пиши ми какво се е случило
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 95
peter@anhira.com видях,че не се е публикувал адреса  Embarassed Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
wichi, изчисти си съобщенията, че си надхвърлила лимита си

# 19
  • Мнения: 307
В моята книа за бебета си пише че акото си има слуз и едни бели малки частички,на каката си беше такова,сега и на бебо е така,но не съм се притеснявала,но ще питам за всеки случай доктора да не би да не е добре все пак

И в нащто ако има слуз и бели частици, но не се притеснявам. Наддаваме добре. Няма стафилококи. Съвсем е здраво детето.  Thinking

# 20
  • Мнения: 700
Скъпи мами, ЕВРИКА! Открих причината или една от причините за нашите проблеми - МНОГО МЛЯКО. Явно и от имане боли глава.
Имах предположения, че имам много мляко, но не бях сигурна докато не прочетох статията по този въпрос от Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
Там напълно се описва нашия случай, все едно е писана за мен и бебо.

Огромно благодаря на Хедра,[/size]   bouquet  bouquet  bouquet понеже нейни писания в друга тема ме наведоха на мисълта да поразровя по основно. Хедра какво мога да направя за теб?  newsm78 Много ми помогна и не искам да съм неблагодарна.

Ще пусна нова тема за многото мляко и там можем да обсъдим подробно казуса. Проблема със слузта все още си стои но решихме немалко други проблеми с действия във връзка с многото кърма /предлагам само едната гърда за около 4-5 часа докато се изпразни, пия чай от салвия всеки ден, ограничих още течностите /.
 Бечко се успокои, понякога ака напълно нормално, газовете вече са нормални и като количество и като качество, повръща рядко и в норма.
 Надявам се, че като тръгна  към подобрение всичко ще се оправи с времето. Grinning

Благодаря на всички майки, които се включиха!!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 089
Радвам се, че нещата са се изяснили... може би не ни е хрумнало, защото не си споменавала, че бебчо и наддава повече... успех нататък!!!

# 22
  • Мнения: 307
Аз съвсем се обърках.
И моята дъщеря има слуз и бели частички в акото. Страда от както се роди от газове, като на последък положението е  много тежко. Само се напъва и пръцка и много се мъчи. Ака по 2-3 пъти на ден, доста течно.
Гърдите ми имат много мляко и докато малката яде текче яко. Трудно успява да преглътне всичко, отваря си устата и тече доста на вън. Понякога се дави.
Наяжда се за 7-10 мин. После си стиска устата и не иска повече. Не винаги успява да се уригне.
И сега какво трябва да направя. Кое е правилно и кое е проблем? Дали да почна да се изцеждам и да и давам от шише?
Моля помогнете. baby_neutral Обърках се и не знам какво да правя. А си мислех че кърменето е толкова лесно.  Sad

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 16:25 от zaika baika

# 23
  • Мнения: 700
ето я новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277434.0 която пуснах

# 24
  • Мнения: 700
Кърменето наистина  е не само лесно, но и чудесно преживяване, когато имаш достатъчно информация по въпроса и хора с които да се консултираш. Зайка Байка, не се отчайвай! Ако си на АМ може би проблемите ще са повече.
Според това коетопрочетох от публикациите, на които съм дала линкове. Решението е просто, ако установиш че наистина проблема ви е Много мляко.
Значи  ето какво правя аз:
1 Давам от едната гърда докато стане мека, много мека - това може да е 6-7  ч само от едната. Но при теб може да не толкова сериозно положението.
2. От другата "пренебрегната" изцеждам само малко 1-2 суп лъжици,ако положението е нетърпимо
3 Пия чай отсалвия
4 Ограничих течностите

# 25
  • Мнения: 307
Нямам предвид да давам АМ, а изцедена кърма. А и как да съм сигурна че точно това ми е проблема.
Между другото писах в мовата тема. Може да минем направо там  Embarassed.
И още нещо се сетих. Пия чая на Хип за кърмачки, май трябва да го спра.
Мерси за подкрепата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт