Опасно ли е да ползвам метална лъжичка за бебето

  • 5 059
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С лъжица на Нуби изобщо не е голяма (на 2 1/2м сме)

# 16
  • Мнения: 262
Металните лъжички ако са вредни, то пък пластмасовите да не са полезни... Нали ползваш само един път дневно?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Вигантола и аз го капех направо в устата.
Металните лъжички не виждам с какво точно са опасни - сина ми яде с метална лъжичка от самото начало, с друга не е ял.
Не преварявах лъжиците, не мисля, че е нужно.

# 18
  • Мнения: 750
Не мисля, че са вредни, нито пък, че трябва да я изваряваш. А колкото до витамин Д, капех направо в устата  Peace

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 531
Винаги съм и давала вигантола с метална лъжичка,но никога не съм я изварявала Peace

# 20
  • Мнения: 257
Имаме прастмасова лъжичка на "камера"която е много малка и му давам капки с нея още от както се  родил но е много плитка и по натам ще му взема друга Mr. Green

# 21
  • Мнения: 327
Първите месеци е желателно да даваш вигантола разтворен в малко кърма или АМ,тъйкато е мастноразтворим витамин и лъжичка си трябва.Аз винаги съм ползвала само чаени лъжички и не ми е идвало наум да изварявам Peace

# 22
  • Мнения: 1 900
Вигантола  го капя направо от шишето в устата. Иначе ползвам пластмасови лъжички на Авент, чак пък да са опасни металните незнам. Peace

# 23
  • Мнения: 434
Аз капвам капките на зърното и после давам да цока. Така си ги изпива в разредено количество. Ако държиш да бъде в лъжичка в Пигис има на Бертони малка + голяма за 2 лв. Ползвам малката в момента за пюренце тъй като всички останали ми се виждат много големи. Но незнам за изваряване.. Мисля, че  са от такъв материал, който не може да се изварява.

# 24
  • Мнения: 256
Не мисля, че са вредни, нито пък, че трябва да я изваряваш. А витамин Д, капех направо в устата 1 капка повече не е фатално.
 
 

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Витамин Д капя директно в устата. Той вече се научи като ме види с шишето да си отваря широко устата и да чака "мазното".  Mr. Green Ако искаш лъжичка, купи на "Авент". В комплекта са две и са много малки - може би едни от най-малките на пазара. Много са удобни и стават и за новородено.  Peace Що се отнася до металните, след като стане на 6 месеца бебето много педиатри препоръчват да му се дава сребърна лъжички или посребрена, с която да си чеше венците. От опит мога да кажа, че върши страшна работа. Но трябва да е сребро. Peace Иначе метал също може, тъй като е хладен и успокоява венците.

# 26
  • Мнения: 8 999
Най-вероятно лъжичката ти е нещо кофти. На моята лъжичка нищо й нямаше от изваряването. Използвах малка кафена метална лъжичка.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
Специално вигантол капех и аз направо в устата...то от двете капки ще остане едната по лъжицата...няма смисъл...

Но от началото с лъжичка давах капките за колики,ползвах и метални за кафе и пласмасови, от еднодневките....изварявах ги - никакъв проблем... но пък и лъжичките не бяха алпака....малко по-др метал са...наподобяват посребрени...но не са....
колкото до големината на пласмасовите - моя си ги изпиваше без да лапа цялата лъжичка...така че проблем не ми е било...някак ги сръбваше от ръбчето...

# 28
  • София
  • Мнения: 39 766
Вигантола капех направо в устата. Хранех Дияна в началото с кафена метална лъжичка, не съм я изварявала. Имаха вид на посребрени, но само имаха вид. Не съм имала проблем с лъжичките. След това купих пластмасова.
Ако се притесняваш купи сребърна лъжичка. Мисля във форума преди време имаше такава тема.

# 29
  • Мнения: 5 940
Момичета, капенето на Вигантол, витамин Ц или каквото и да е направо в устата крие риск от попадане на капките в  белите дробове. Бъдете внимателни. Според мен металната лъжичка е по-добър вариант от предложените ти. Иначе има хубави силиконови лъжички в почти всеки детски магазин.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 21:10 от valerie

Общи условия

Активация на акаунт