До жените, които карат големи коли в София

  • 4 126
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 058
Винаги съм карала големи коли и съм свикнала. Сега съм с комби и като че ли с него паркирането е по-лесно. Връщам назад до задния прозорец. Лесно а Laughing. В центъра няма място нито за големи, нито за малки коли. Когато паркирам до някой Смарт, който е голям колкото предния ми капак се чудя винаги какво е. Протягаш ръка назад и си отваряш багажника. Сигурно е удобно Laughing.

# 16
  • Мнения: 606
  Е... лимузина 5,5 метра не е за всеки и по пряките на центъра може и да се заклещиш на някое завойче. Ориентирай се към среден клас или комби. Иначе с практика и кораб може да се научиш да паркираш.

# 17
  • Мнения: 1 172
Не мога да се откажа от комфорта на голямата кола. Местата на абсолютно всички паркинги  са предвидени за големи коли. Не си оставям колите по уличките в центъра, предпочитам да са на платен паркинг.
Относно минаването през центъра моите коли далеч не са най-големите автомобили, които минават оттам. Има и камиони и бусове, които зареждат магазините по малките еднопосочни улички.  Щом те минават, значи и аз ще се събера Wink
Отделно, центърът на София не е единственото място, където може да ти се наложи да минаваш на по няколко сантиметра от 2те страни. Просто там това се налага по-често.

Ако знаеш достатъчно добре размерите на колата си, няма голямо значение дали е малка или голяма.

# 18
  • Мнения: 3 479
Проблеми с паркирането на сегашната ми кола нямам. Мога да я паркирам и на една кърпичка място дето се казва, но тя е много маневрена и съм свикнала с габаритите й (хечбек е и се ориентирам по стъклото на задната врата). Истината е, че малко бавно се научих (за страничния гараж става дума Embarassed), обаче то е защото не шофирам всекидневно и ми трябваше време, за да добия увереност, че мога. Най-много ме плаши ходенето в центъра. Мъжът ми кара по-голяма кола и понякога му се налага да завива по уличките с две маневри, защото с една просто няма как - толкова нагъсто е неудобно са паркирани колите.
Освен от габаритите се притеснявам и от мощността на колата. Понякога съм доста нервен шофьор и карам газ-спирачка, та се чудя дали мощния двигател няма да ме увлича в скоростта.
Уф, до понеделник трябва да вземем някакво решение.

# 19
  • Мнения: 606
  Големите са по-мощни, но и по тежки. Не е задължително да ускорява кой знае колко като е голяма. Ама и ти дай жокерче. Каква точно кола искаш.

# 20
  • Мнения: 13
Аз карам опел астра комби. ...
Сега остава да кажеш, че астрата е голяма кола  Grinning
Към авторката - комби и хечбек се паркира по-лесно от седан.

# 21
  • Мнения: 3 479
  Големите са по-мощни, но и по тежки. Не е задължително да ускорява кой знае колко като е голяма. Ама и ти дай жокерче. Каква точно кола искаш.

За един джип става дума, ама не от най-големите. А пък в първия пост съм написала, че размерите и са ок. 2м ширина и 4.50 дължина, даже с огледалата ширината става 2.16м ooooh!
Няма да обсъждаме марките, защото в този форум става страшно, като стане дума за това кой каква кола кара Wink

Най-смешното е, че усещам, че мъжът ми леко иска да ме `прекара` аз да се мъча.  hahaha Защото като ми купи сега по-голяма кола, като дойде негов ред да си я сменя и ще каже: Виж сега, вече имаме една голяма кола, за какво са ни две?(аз не съм от разточителните и като ми излезе с номера, че малката му кола ще струва и по-малко и знае, че аз ще се предам пред този аргумент)  Я аз да си купя една по-малка, а пък твоята ще ползваме като семейна, защото е достатъчно голяма Crazy
А сега не можем да си ги разменим, защото неговата е с ръчни скорости, а пък моята с автоматични и аз вече категорично отказвам да карам кола с ръчни скорости Mr. Green
Кой ли не обича на работата лекото и на баницата мекото Party

# 22
  • Мнения: 1 427
Смених 8 коли за последните 4 години-всякакви размери. Всичко е въпрос на навик,няма значение колко е голяма колата,а колко е маневрена. Веднъж се опитах да паркирам Корсичката на една приятелка,нямаше хидравлика и ми беше адски трудно да я пъхна в едно сравнително голямо място. А едно голямо старо Пежо го паркирах на какви ли не невероятни места-много леко се "приплъзваше".Но за голям град като че най-удобни са средните по размери коли-просторни отвътре,а малки като габарити отвън.

# 23
  • Мнения: 55
Карам джип с подобни размери, автоматик и по отношение на управлението проблем няма - лесно се паркира. Но когато пространствата са ограничени размерът определено има значение. За увличане със скоростта пък въпрос въобще не може да става - това е най-тромавата от колите които да момента съм карала. А защо я карам ли - ами защото съпругът ми я избра с доводите че е по-сигурно, че може да се ползва и за семейна кола и т.н.
Ако има възможност опитай да покараш такава на каквато сте спряли като тест драйв.

# 24
  • Мнения: 421
откакто карам jeep вече две годинои се "родих"много комфортно и ти дава една такава сигурност на пътя.нямам проблем с паркирането след малко практиа съм свикнала с габаритите,децата се чувстват много добре на особено дълъг път има място за всичко...но как харчи само - като ламя е ,като чели само това му е късъра.иначе други забележки нямям

# 25
  • Мнения: 2 723
Аз карам опел астра комби. Много ми е удобна както в градски така и в извънградски условия. Свиква се с паркирането  - за мен е едно и също дали ще паркирам малка или голяма кола-въпрос на тренинг е. Тази кола ми е удобна,защото събира много багаж и децата. Нямала съм проблеми досега.

И аз така.
Мислех да я сменя с по-малка, но се оказах бременна, затова сега пак свиквам да си я обичам.

# 26
  • София
  • Мнения: 771
Като започнах да карам активно, карах малка кола. Тогава се учех с паркирането и малките габарити са ми били от полза. От около година карам голяма кола, но сега пък се справям по-добре с паркирането и не намирам разлика. Много бързо свикнах с габаритите на колата. Тя има и друго предимство, защото е по-висока и съответно успявам да се кача на тротоар, ако се налага. Когато отивам в центъра, задължително паркирам на платен паркинг в близост до мястото, на където съм тръгнала. Случва се да пракирам и в синя зона без проблеми, просто си търся подходящо място.

# 27
  • Мнения: 10 758
Карам джип, който е с тези размери(2 на 4,55).Страшно удобна кола ми е.За нищо на света не я сменям за по-малка.За по-голяма да, но не и по-малка.Винаги съм карала големи коли.И почти винаги съм си намирала място за паркиране.

# 28
  • Мнения: 5 103
Карам и малка и голяма кола, все ми е едно паркирам си без пролем в центъра.

# 29
  • София
  • Мнения: 128
Преди карах малка кола сега съм с комби и да ти кажа разлика никаква паркирам си навсякъде където бих паркирала и преди , сегашната харчи колкото малката  може би разликата идва в годините на самата кола !! Thinking  Мисля , че няма да имаш проблеми !

Общи условия

Активация на акаунт