Истеричен плач при къпане

  • 7 641
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
Искам да ти кажа че е нормално да плаче. Моят бебок едва преди месец започна да се кефи във водата и да не плаче. А при обличане все още се мръщи

# 16
Имай търпение!!Ще се оправи с времето!Успех!

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Още е мъничко  Flutter (като гледам линийката ти ) ще свикне имай търпение   bouquet

# 18
  • Мнения: 941
с първото бебче имахме тоя проблем, оказа се че иска водата да е по топличка, махнах термометъра и почнах да я правя на око, като я тествах аз, с лакът, да ми е приятна, топличка, и беба спря да плаче като я къпя, и до сега така процедирам при второто не е имало проблем.
друго което се сещам е един път когато беба се беше подсекла подмишничките аз не знаех така пищеще във водата и аз я извадих веднага, може и вашето бебче някъде да е подсечено и за това да пищи от водата,
Дано съм помогнала малко

# 19
  • Мнения: 417
Ние спряхме да пищим преди два-три месеца докато се къпем иначе с обличането още си поплакваме.Детето ми е на година и половина,като гледам много си се разбързала да спре всичко. Wink Свекърва ми казва,че като го обличаш все едно пак се раждало бебето (ако е норамално родено не секцио),било някакъв стрес ли не знам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
ами и моята дъщеря първите месеци беше така, докато не и облечех бодито не млъкваше. Явно се чувстваше по-сигурна с едно боди отгоре Wink Сега пък не иска да излиза от ваната и да я обличам. Това с уплаха от водата си го обяснявам с агресивния метод на къпане в родилните домове. Направо съм потресена от нечовешките им методи ooooh! Лека-полека ще свикне, но трябва много да си внимателна и спокойна, за да не засилиш страха и от водата.

# 21
  • Мнения: 873
нашето бебе врещеше така,докато не установихме,че просто е прегладняло.пробвай да къпеш бебето не непосредствено преди вечеря,а между храненията. Peace

# 22
  • Мнения: 1 049
Просто не я кьпи всяка вечер, няма нужда - нито се завира в пяськ, нито лази или ходи да пипа всичко с рьце.  Wink

# 23
  • Мнения: 1 691
Първо пробвай къпане на 2-3 дни, а дупето разбира се по-честичко на чешмата - дано така посвикне. Моят звяр пищеше истерично при всяко къпане в коритото първите 2-3 месеца. Слава богу, на чешмата траеше и дори започна да му харесва. После постепенно свикна в коритото (помогна ми поставка в коритото - като шезлонг) до степен да не иска да излиза. Но ревът при обличане си остава... сега вече се случва да бяга и да се крие от мен, когато ме види да посягам към дрехите.

# 24
  • Мнения: 135
И ние бяхме така, въпреки това съм го къпала всяка вечер ама едно бързане падаше. Постепенно увеличихме времето за баня и сега само като види коритото и не спира да се радва. Не се притеснявай ще отмине. Peace

# 25
  • Мнения: 724
И моята дъщеря ревеше така до към 7 месец.После изведнъж почна да и харесва да се къпе.Когато ревеше от водата я къпех през вечер и много внимавах/м да не и влеза вода в очите.Ще отниме-търпение.

# 26
  • Мнения: 6
И ние бяхме така до 4 месец. Може да пробваш да му пееш

# 27
  • Мнения: 2 000
Моят Пламен е почти на 2 години, а още пищи и не дава да го къпем  ooooh!

# 28
  • Мнения: 750
На 30 дни е твърде мъничко, все още се адаптира към външната непозната среда   bouquet
Ще свикне, ще му е хубаво и моето малко момиченце, Елица, докъм 2-3 месеца пищеше все едно я коля. Сега не мога да я изкарам от банята, това и е едно от любимите занимания, както и на сестра и Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 668
Моят син много обичаше да се къпе , но откакто стана на година и 5-6 мес. е някакъв ад , докато му измием косата . Такъв рев и тръшкане и пищене е , че не знам какво ще правим ...

Общи условия

Активация на акаунт