В немско инатът е качество наследствено - тема 63

  • 12 324
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 707
Мате, имате повод да се почерпите с приятелката за спечелената битка и да се надяваме, че на детето ще му хареса в БГ и ще иска да остане с леля си! И ти какво - спря пиенето, отказваш яденето, остава и цигарите да оставиш... Ти на това живот ли му викаш  Wink?

Чико, стискам палци  Mr. Green!

А за срещата в Берлин почвам лееекинко да завиждам - по вечерно време, без деца и мъже, питиета, изпитана кухня...

# 16
  • Мнения: 707
Зависи в кой град сте, но квартира за 4 човека можеш да я смяташ минимум 600 ?. Без здравна осигуровка е немислимо с деца.
Може би ще е по-добре да дойдеш първо ти, да видиш кое как е, дали ще ти хареса, да се ориентираш в обстановката и да прецениш какво ще правиш с децата по цял ден (ако те са малки, за да посещават градина или училище), до като мъжът ти работи.
Но преди всичко без работа с договор няма как да стане.

# 17
  • Мнения: 4 138
танче, ще наблегна на мъжете............. Mr. Green
ще кача като имам нерви доклада от югентамта някъде да му хвърлите едно око. детето би отишло мисля с удоволствие и в бангладеш, стига да не е там, където е сега.
нейсе, почнах май да досаждам с тази история, ама просто много ми е влязла под кожата. съжалявам, ако ви е писнало.

# 18
  • Мнения: 707
танче, ще наблегна на мъжете............. Mr. Green
Мате, новата ти диета е супер  Laughing!
И не досаждаш с историята за детето, всички чакаме добрият и край  Peace.

# 19
  • Мнения: 30
Мата честито и от мен и ви пожелавам успех и с българските институции,че аз като чуя за тях и направо косъмът ми настръхва.Преди две години ни откраднаха колата в София на първия ден от влизането ни в БГ и от там три дни ходене по мъките.Не стига, че без кола си останахме ами и едно отношение все едно ние сме престъпниците.За капак не искаха да пускат мъжа ми да си лети обратно, вкараха ни в една стаичка на летището в София и трима надути митничари бълват разни врели некипели.Ей до нервна криза ме докараха,разтреперах се и от яд че са толкова тъпи се разревах.Мъж ми първо мен  ме остави на български да се оправям с тях обаче като ме видя разтреперена и ги почна на английски,стой и гледай как за 2 минути им сви сърмите и ни изпратиха набързо,че да не си изтървем полета.Като се сетя и пак се разтрепервам. То като се сетя аз и други разправии съм имала по други поводи, та не искам и да чувам за оправяне на документи в БГ.
Мис Лутър за тази диета на Дюкян и аз само хубави неща чувам. Ти на български ли я имаш?Аз я търсих на немски за мъж ми, но не я намерих нещо.

# 20
  • Мнения: 1 242
Мате, първо евала за куража, нервите и успеха!
Длъжен ли е Югендамт-ът да даде доклада на осиновителя или макар и таен на добра воля ти го споделиха просто?
Александър спомня ли си нещо от българския?

Мис Лутър, виж в по-голям филиал на РЕАЛ.

Лисунке,  ако трябва да бъдем абсолютно подробни Канкун-ът се пада в бившия източен Берлин. Волю-неволю пак минаваш границата. Mr. Green
Колко двузначно звучи, а?

# 21
  • Мнения: 3 423
Дюкян-диета заглажда всякакъв косъм,
разпуска нерви, отваря погледа и много
я препоръчвам. Но мисля, че тук става
дума за Дюкан-диета, което си е глад.

Моля, дайте резюме на историята на Мата.
Говорите за разни драми, но не съм чела от
две теми и не мога да сглобя пъзела. Обяснете.

Лисунке,  ако трябва да бъдем абсолютно подробни Канкун-ът се пада в бившия източен Берлин. Волю-неволю пак минаваш границата. Mr. Green
Колко двузначно звучи, а?
Аман! Тия граници ме преследват, абонирана съм.
И все пак си мисля, че Канкунът все пак е на запад.
Объркахте ме. Ама така е, като не гледам надолу,
като ходя. Лично ще проверя паветата в сряда!

# 22
  • Мнения: 369
pazza, голям екшън е било явно. Аз затова не искам да се връщам в БГ, пък ако ще и 10 пъти по-голяма заплата да ми дават.  Confused
За Дюкянския режим прочетох във форума. Из немско хич не е популярен май. Ето ти линк към една от темите за Дюкян, в първия пост е обяснено какво как. Можеш да му преведеш на мъжо основните принципи. Няма чак толкова много правила и се спазва лесно. Лиске, глад няма, яде се колкото си искаш, дори е задължително да ядеш поне 4 пъти на ден.

Мамунке, в Реал не сме ходили от година, но ще помоля една приятелка да провери. Дано има там.

# 23
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Мате, честито за успеха Peace Не досаждаш, всички с интерес следим развитието и ни се иска малчо да е добре и да е щастлив. А на тоя топките да му отрежеш му е малко #Cussing out Ти от кога отказа пиенето бе? И ся кво? Нема да пием по срещи? Crossing Arms  Ще ти поникнат крила ако си само на диета мъже Mr. Green
Аз съм на една млечна диета, ама резултата още не съм го видяла Rolling Eyes
По въпроса за киселите млека - има едно такова със зелен етикет, продават го в Тенгелман или Маркткауф. Много наподобява нашето мляко и е също толкова вкусно. Аз само такова купувам.
Чико, ако трябва помощ, за свекито - свиркай, ще ударим едно рамо Wink

# 24
  • Мнения: 1 242
Лисунке, като се има предвид, че страдам от средностатистическия женски синдром неориентация, може заедно да преброим паветата.
Понякога е предимство да вървиш блеейки паветата. Намираш я портфейл, я златна гривна. Grinning

Пак за Лиска. Сбит, надявам се, и достоверен преразказ.
Седемгодишно дете от смесен брак. Майката е българка, но Господ си я прибира без време. Бащата-изрод си намира втора жена и три години след смъртта на майката детето много му дотежава. Изродът няма контакт нито със своето, нито със семейството на майката. Българската леля на детето е приятелка на мата, за съжаление бездетна, но с голямо сърце. Иска да осинови детето, но не се знаеше изродът как ще реагира. И друго семейство беше откликнало на обявата му за осиновяване. Другите желаещи сами се отдръпнаха, като видяха какво трябва да премитат с детето, за да се възстанови донякъде здравата детска психика.
Та лелята и детето тръгват с югендамтската благословия за Булгаристан, където тепърва трябва още административно всичко да се оправи.
Много сила и късмет им желая!

# 25
  • Мнения: 47
Лиз, не ми се отваря страницата. Напиши точен адрес, че да не се разходя в дъжда напразно. Дават го да ни е по вода срещата.

# 26
  • Мнения: 911
Много сте бърzи, девойки. Нямам к´во да кажа, ама да не търся темата все...

# 27
# 28
  • Мнения: 1 610
За Лиска - Допълнение към разказа на маймуната - Лелята се е грижила за детето, докато майката се е стопявала.Последната я е помолила на смъртния си одър  да продължи да се  грижи за Алекс .
За Биба- МАя се инати на лекарствата и родих мисъл за нова тема.  Laughing
За млякото - мляко в опаковка с този дедко има на Домплитц и на Паладин. На паладин е нищо особено,но пък е по-скъпо с няколко цента. newsm78 / тази реплика е поздрав за Татянчето  Laughing/ Това, което Майра е показала не е лошо. Мата може и паладинско да е яла. В реал има и супер сирене - Bulgarischer Schafskäse.

Мате, давай доклада. Нали знаеш, че сме по сапунките.
Апропо къде е Мишка и какво стана с нейната сага?

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 22:43 от rien

# 29
  • Мнения: 517
Мата, въЗхиштавам ти се За куража да се пребориш с обстоятелствата, но всичко е в името на едно добро дело  Praynig Успех и Занапред на теб и на лелята...

Само да докладвам, че моят момък "експлодира" в началото на 7 месец и сега тежи около 1500 гр. И девойката не е слабичка, така че сигурно накрая тумбакът сте се пръска по шевовете...
Препоръчайте някое кремче За много оттекли крака, абе направо диреци.  Stop

Лека неделя, този уикенд мъжа ми е на гости при мааама и аз си почивам след семинарен маратон.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт