В немско инатът е качество наследствено - тема 63

  • 12 336
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Лале, моите бяха така - никакво мазило не помага. Кажи на лекаря/ката да ти изпише чорапи - те са специални, много стегнати и се взимат от Санитетхаус. И се носят от сутрин до вечер, само като си лягаш ги махаш. Какви тънки ми станаха крачетата, но само за 1 ден - на другия родих  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 610
да ти изпише чорапи - те са специални, много стегнати
Peace, чай от коприва и много вода. и яж солено. Ако не ядеш сол, организма още повече складира вода..

# 32
  • Мнения: 4 138
доклада от югентамта ще трябва да го обработя, защото е с имена. не става така да го сложа някъде.
ами заминаха за бг. днес в 16.00. ОНЯ беше там. даде цели 100 евро за детето. правеше се на любящ баща, опаковал му беше багажа в 6 куфара. обаче каза че ако станело де............инак пак щял да си го вземе и да търси други начини. ще си го вземе на кукуво лято, югентамтката каза, че повече това дете няма да се върне при него.
той искал детето да е добре. предупреди мария да не му звъни, че жена му е мноооооооооооого строга.
кво ли разправям. драйфа ми се. нейсе, ще му скроя капа, нека само да му отнемат родителските права и да ги дадат на мария, пък ще види той кон боб яде ли. щото може да няма родителски права, ама задължението издръжка не отпада Mr. Green детето е имало спестовна книжка. сега естествено няма такава. акт за раждане също нямал бил.  малоумник.
абе как е закона тук. ако има детето пари в книжка може ли родителите му да ги теглят. щото в бг не може просто хей така да гепиш парите на детето.
важното е че сладура е вече в добри ръце. изял бил за 2 часа 4 огромни сандвича. все бил гладен. предупредих мария да внимава, че да не стане детето плондир от пусто наваксване. подарих му един гелдбойтел да си прибира паричките, днеска се беше научил да го отваря. показа ми как си ги е сортирал. единственото му яке не е виждало пералня сигурно поне няколко месеца.
благодарна съм, че са били в малко селце. ако живееха в голям град, надали детето щеше да го забележи някой и да сигнализира на югентамта и щяхме да имаме още едно улично дете. понякога съм доволна, че тук съседите дебнат и петцват на югенамта. може и да е полицейска държавата, ама в случая е за добро.

# 33
  • Мнения: 30
Мате пак ми се напълниха очите.Бива ли да има такива хора бе #2gunfire За спестовната книжка мисля че родителите имат право да теглят парички нали те го отварят това конто,но мъж ми каза че само ако е sperrkonto не могат да го пипат. това че в бг родителите не могат да пипат спестовната книжка също не бях го чувала.
съдери му кожичката на тоя

# 34
  • Мнения: 122
добро неделно утро мамчета Hug

искам да потвърдя чя специалните стегнати чорапи които и на мен лекарката ми предписа по време на бременността наистина помагаха.моите крака се бяха надули и станали двойни,като слон бях,и тези чорапки ми смъкнаха отоците.аз чак кръвоизливчета получавах по глезените(то не че имаше глезени  Rolling Eyes).та препоръчвам ги също,поръчах ги с рецепта в една аптека,там ми измериха слонските крачета и  изработиха чорапите ,с дължина до коленете,специално за мерките ми. Joyможе и дълги да си поръчаш.а ако нямаш рецепта да предупредя че струват около 50 евро...

мата ужасни неща разказваш,настръхнах...дано има правосъдие и не страда милото детенце.

може ли някой да ми обясни как да си вкарам данните и снимка в картата на немските мами?

да се оплача че за пореден път посещавайки праксиса на детския лекар пипваме жирусче.аман вече.този път много голяма хрема плюс кашлица.и при вас ли е така ,че винаги след консултацията децата ви боледуват? Thinking



# 35
  • Мнения: 3 521
абе как е закона тук. ако има детето пари в книжка може ли родителите му да ги теглят. щото в бг не може просто хей така да гепиш парите на детето.

Ако е Шпарбух могат да теглят двамата родители, ако е някакво по-специално конто е малко по-оплетено...за другото е*аси мам*та ooooh!

Моите другарки в другия форум вече са май около месец-два на Дюкян. При някои има ефект при други не, но определено всички са единодушни, че без плодове трудно се кара. Маат шунка с яйца и хубавеят. Ако някой иска основите на диетата да ми метне едно ЛС, ще му копна "програмата", но ако не се лъжа и в "Красива мама" имаше доста фенки на диетата.

Ели, моята не боледува, но преди посещение при педьо и правя едноседмична подготовка с много пресни плодове и фрешове Crazy
За картата - натискаш Join, Add yourself и следваш инструкциите, снимката се слага с Upload photo, а за местопложение пишеш най-добре пощенският код на квартала ти Wink

За киселото мляко съм писла амай в доста теми - има го в Реал и в Реве. С него няма проблем да се закваси "ръчно" прясно мляко, което ми е достатъчно да го призная за "истинско" Peace.

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 11:48 от surfline

# 36
  • Мнения: 508
3дравейте,
не мога да успея всичко да прочета, много сте активни Wink
Мато, господ 3драве да ти дава. Много се радвам 3а детето. 3а бащата нямам думи Twisted Evil
Нямам идея как е с детско конто, но при нас на село няма такъв строг контрол, както примерно в БГ. Там не ми ка3ват, колко пари има съпруга ми в сметката, а тук ра3полагам с преводи и др.подобни от контото на мъжа ми бе3 проблеми.
Лале, много рано са ти се подули краката? Моите са от два дена така и се чудех какво да правя, добре, че попита та и а3 да науча нещо Peace
Риен, наистина ли 3а подуването се набляга на солта newsm78
Приятен слънчев, неделен ден Hug

# 37
  • Мнения: 3 880
Ако не ядеш сол, организма още повече складира вода..
В греШка си Риен (или е греШка в писането)
Точно солта е таzи, която zадържа водата.....

# 38
  • Мнения: 7 605
Риен  Joy  много ме раzсмя  Laughing

Аz не ям плодове  Blush ...правилно ли раzбирам, 4е Дюкан е идеално zа мен?  newsm78

Сагата на МиШка нали е приклю4ила, нали се иzнесли от там, или греШа?  newsm78

Живот и zдраве, мога да се присъедния към МиШка в сагата Хаусбау  Crazy  В4ера си харесахме един парцел и го zапаzихме, до 10.3. трябва да реШим дали Ще го купим или не, но 85% сме сигурни 4е Ще го купим.  Blush

# 39
  • Мнения: 4 138
не ме подкукуросвайте с парцели, че толкова ми трябва. аз и без това като хиена оглеждам разни къщета по селата около мюнхен.

ние с другарката ГЕЯ започваме диета. няма да ви казваме ква, ама лятото ще видите вие Mr. Greenще познавате откъде сме минали по съобщенията за тела на припаднали мъже, намирани на купища Mr. Green

хехе. хлапето за първи път каза нещо повече от това че му харесва. питах го как му харесва България. каза-харесва ми. даже много, много ми харесва. прибрали са се успешно. киндерпаса без снимка си важи. естествено, познайте кой само е задавал тъпи върпоси. пак полицаите на нашата граница, като че ли сме от оня ден в еу и не са запознати с основните документи за самоличност.

# 40
  • Мнения: 7 605
не ме подкукуросвайте с парцели, че толкова ми трябва. аз и без това като хиена оглеждам разни къщета по селата около мюнхен.

Моя приятелка сега Ще си купят Райхенхаус в Олхинг, ако ти трябват подобности, свиркай  Wink

# 41
  • Мнения: 508
не ме подкукуросвайте с парцели, че толкова ми трябва. аз и без това като хиена оглеждам разни къщета по селата около мюнхен.

Хайде де... ние продаваме. Само на 1 час път с кола от Мюнхен Sunglasses В нашия двор. Ще сме съседки Mr. Green 620 к.м.????

# 42
  • Мнения: 4 138
много сте гадни Mr. Green
майтапа настрана, перле, с най голямо удоволствие. обаче като съм гледала кво чудо е да се строи ми настръхва косъма. от друга страна обаче имам приятел с баш строителна фирма-един немец, дето е перфекционист. скъпо взима, ама прави дойче арбайт и знам, че мога да се доверя. тук колко излиза строежа на квадратен метър впрочем. говорим без довършителни работи.

# 43
  • Мнения: 7 605
Мате, ни в момента сме в ръцете на Таун & Кантри. Иzбрала сме си къЩа на 2 етажа, като 2рия етаж е пълен, демек не се губи от квадратурата от таван, таванът е само 16° май, с маzа, масивно строителство. 160м² ж. плоЩ, отделно маzата, отделно гараж. ЕнергиШпархаус Е60, утоплява се с Ердверме, т.е. не ти трябва гаz  Grinning  КъЩата я искаме бецугсфертиг, Ще ни сложат и подовете, и тапетите или там каквото Ще сложим. Цената вклю4ва целия ИнненаусЩаттунг, 2 бани с вси4ките там глеzотии, подово навсякъде (и в маzата), камина, сигурно zабравям неЩо, та цената е 245.000? zа таzи къЩа. Те плаЩат дори гутахтера от Тюф.

# 44
  • Мнения: 4 138
тва без пари бе, ние тук в мюнхен някакви цени имаме като за милионери.
татянке, нали говориш за къща в напълно готов вид, колко и е грундщюка.

Общи условия

Активация на акаунт