съвети към начинаещи шофъори

  • 8 433
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
... и не знам какво всички се плашите с трафика в София,не е чак толкова трудно и ужасно да се кара тук....

Напълно съм съгласна - заради непрекъснатите задръствания хората са станали по толерантни, по-често отстъпват предимство, карането е по-сигурно.

# 16
  • Мнения: 1 731
От 2г имам книжка и все още се притеснявам да карам градско.Извънградско -няма проблеми ,кеф ми е даже ,но градското незнам как и кога ще се престраша. newsm78 #Crazy

# 17
  • Мнения: 606
Напълно съм съгласна - заради непрекъснатите задръствания хората са станали по толерантни, по-често отстъпват предимство, карането е по-сигурно.

  Това беше мощно иронизиране, нали?
  Аз освен с изправяща косите наглост не мога да се престроя. Изключения са хората които спират, за да мине кола или пешеходец. Не веднъж съм спирал за да мине пешеходец, той тръгва, до мен наглец профучава и на косъм не размазва пешеходеца. Това стана и с майка с количка, още ми е пред очите, как колата мина на сантиметри от количката, която се подава първа. Това по улиците си е война и жертвите са реални.

# 18
  • София
  • Мнения: 146
Имам книжка от 2 години. Стаж зад волана от тогава около 100 км. Миналата пролет реших да вкарвам колата в гаража и я ударих -естествено, никога до сега не го бях правила, а на своя глава реших сама да я вкарам без мъжа ми. От тогава до сега имам още едно каране - пак вкарване в гаража този път с мъжа ми за малко после сама без проблем. Мога да закарам колата от точка А до точка Б, но не съм сигурна още в себе си защото ми липсва практика. И не бих тръгнала сама по улиците да практикувам, защото съм отговорна не само за моя живот но и за живота на другите хора. Чакам да се запролети и почваме с мъжа ми събота и неделя в квартала, в центъра когато е по-малък трафика да карам, но пак казвам с мъжа ми.  Всеки казва, че сама е по-добре, по-бързо ще свикна, по-лесно ще се науча, но аз не съм съгласна, защото когато до мене има човек който има дълга шофьорска практика, ще ми помогне да изчистя грешките си без произшествия. 

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Напълно съм съгласна - заради непрекъснатите задръствания хората са станали по толерантни, по-често отстъпват предимство, карането е по-сигурно.

  Това беше мощно иронизиране, нали?
  Аз освен с изправяща косите наглост не мога да се престроя. Изключения са хората които спират, за да мине кола или пешеходец. Не веднъж съм спирал за да мине пешеходец, той тръгва, до мен наглец профучава и на косъм не размазва пешеходеца. Това стана и с майка с количка, още ми е пред очите, как колата мина на сантиметри от количката, която се подава първа. Това по улиците си е война и жертвите са реални.
Пробвай с комби с инакоградска регистрация да се престроиш ooooh! И наглостта не помага Close Регистрация РВ. Брадясвам всеки път като вляза в София.

# 20
  • Мнения: 606
Пробвай с комби с инакоградска регистрация да се престроиш ooooh! И наглостта не помага
  Не е и до регистрация. Тя в задръстване не се гледа. Там борбата е егоистична и епична. Хората зад маските на колите си показват своята същност и култура. Същата борба се наблюдава сред Софийския Хай-Лайф пред шведска маса. Който превари - Той!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Бъркаш, карала съм и кола със "правилната" регистрация - съвсем различно е. Laughing

# 22
  • Мнения: 4 916
Напълно съм съгласна - заради непрекъснатите задръствания хората са станали по толерантни, по-често отстъпват предимство, карането е по-сигурно.

  Това беше мощно иронизиране, нали?
  ...

Съвсем не. В София се кара много по-добре и по-лесно, отколкото в други градове в БГ, вкл. Варна откъдето съм аз.

# 23
  • Мнения: 2 018
Съвсем не. В София се кара много по-добре и по-лесно, отколкото в други градове в БГ, вкл. Варна откъдето съм аз.

Ако си идваш във Варна само лятото, няма как да не ти е по-трудно дори от София.
Знаеш как е летният сезон - никой от другите градове, дошли във Варна, не спазва правилата за движение!  #Cussing out

Но през другите сезони си е добре. Варненци знаем как да се движим по пътищата!  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 4 916
Съвсем не. В София се кара много по-добре и по-лесно, отколкото в други градове в БГ, вкл. Варна откъдето съм аз.

Ако си идваш във Варна само лятото, няма как да не ти е по-трудно дори от София.
...

В момента пътувам всяка седмица до Варна.

# 25
  • Мнения: 22
Аз пък не мога да разбера как шофьорските грешки могат да ви се виждат смешни Shocked Голяма веселба, няма що newsm78
Аз въртя, суча, но не ми става смешно като си помисля за качване на тротоара и каране в насрещното (примерно)....
Вчера в съседното градче, един с камион, при десен завой също се качил на тротоара, но там е стояло 11-годишно момиче, лека му пръст на детето. Ако на тротоара е нямало никой сигурно грешката на този също щеше да е "смешна", но сега не е. Границата между смешното и трагедията е много тънка, помислете и за това като ви досмешее следващия път Peace

Съгласна съм с теб!Моето качване слава Богу беше само на бордюра, а на самия тротоар хора нямаше Praynig а инструкторът ми реагира наистина бързо.аз също като теб мисля че това не трябва да се приемат като смешни случки - точно за това пуснах нова тема със съвети за начинаещите шофьори!

# 26
  • Мнения: 1 322
Янтра, много ме изкефи случката с майка ти. Скоро не се бях смяла така истински.

# 27
  • Мнения: 165
еииии къде отидохте всички?!?! зарязахте хубавата темичка  smile3518

Общи условия

Активация на акаунт