Трябва ли да питаме: колко ме обичаш?

  • 9 737
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Дамм. Та, този разказ, до колкото разбирам, е писан от татко. Което не му пречи да се държи като ощипана госпо'ица.  Бабички и дядовци са задавали далеч по-безумни въпроси на мен и детето ми. Не съм длъжна да им отговарям, но отвръщам нещо криво ляво и се изпарявам. На такива хора най-вероятно им липсват собствените внуци.  Не ми е  и хрумвало дори да си тренирам иронията и сарказма.  Наистина са досадни, но вероятно и ние ще станем като тях, когато вежливо ни навести старческата деменция.
Хубаво би било лиричния герой да възпитава отрочето си в почит и уважение към по-възрастните и то по метода на личния пример.

Иначе съм съгласна с генералните изводи.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 18:14 от пЛетящата крава

# 16
  • Мнения: 2 759
...Хубаво би било лиричния герой да възпитава отрочето си в почит и уважение към по възрастните и то по метода на личния пример...
                   Peace. И Никол много хубаво го е написала   bouquet.

# 17
  • Мнения: 3 569
Тъпо ми се вижда да питаш "Колко ме обичаш?".
Жена ми като й кажа, че я обичам ме пита "Защо?" ... "Защото си моето момиче", отговарям аз.... Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 381
Този въпрос го задавам само като се лигавя. Едно време разтварях напълно ръце - на 180% и казвах на майка ми, че я обичам тооолкова много.  Blush

# 19
  • Мнения: 306
Не ми хареса.Не съм съгласна,не е и нужно.
Това,че жената е задала въпрос::Колко го обичаш?"Не виждам нищо лошо,грубо или тъпо.И на мен са  ми задавали подобни въпроси като дете,но не мисля,че са ми повлияли и са промили мозъка ми.Кратък клиширан въпрос,от времето на нашите баби,задават го когато искат да покажат симпатия,ей така,като,че ли за да върви разговора.Да има диалог.
Бабето със сигурност не е чело доктор Спок,не е наясно с "крехката"детска психика.А и щом го задава а 2 годишно дете,едва ли очаква адекватен и смислен отговор,по скоро е очаквала разперени високо ръчички.Децата се забавляват тогава,още повече в тази възраст.Така протягат ръчички и когато искат да ни покажат колко гооооолеми ще пораснат.Този жест радва  нашите баби,те това знаят,на това са ги учили!
Искаше ми се и моята баба беше до мен и да даде ябълка на дъщеря ми,а после усмихвайки се да я попита:"Я,покажи сега,коло точно обичаш мама?"Но...уви,нея я няма...

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 18:49 от kukuruzka

# 20
  • Мнения: 5 877
Всички въпроси от тази серия са гадни.
Кого обичаш повече, мама или татко? (а вие, госпожо, кого обичате повече, дъщеря си или малкия си син?)
Слушкаш ли, слушкаш ли? (Това е основното нещо, което едно дете трябва да прави. Всеки непознат трябва да му напомня, че самостоятелно мислене не се изисква).
А мама и тати слушат ли те? (Вижте ме, колко съм оригинален! Родители да слушат детето си, колко съм свеж, хахаха!)
Ще дадеш ли на дядо/баба от тази баничка? (също много оригинално - да се правиш, че просиш храна от непознати деца).

# 21
  • Мнения: 824
Като бях дете обичах майка колкото един сладолед,а сега мъж ми го обичам от тук,до там и обратно. Grinning
Само като сме много разлигавени си го задаваме този въпрос.
Ако оставим шегата на страна мисля,че е много обсебващо да питаш някой колко те обича.

# 22
  • Мнения: 503
Към колекцията приятни въпроси на Анда, ще добавя:
"Да взема ли бебето (сестричката ти) с мен?"- За едно 4-5 годишно дете си е реална заплаха, така че не реагира с чувство за хумор, уважаема госпожо.
"Щом плачеш, ще те взема у нас."- Също много свежа идея.

# 23
  • Мнения: 183
знам,че ме обичат страшно много не само милото ,а и семейството ми колкото и глупаво да звучи и не ми е нужно да питам


иначе на този въпрос бих отговорила : обичам те колкото от тук до Луната и още толкова с разперени ръце Hug Hug Hug Hug Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 407
дрън дрън,е понякога питам ей така,да си начешам крастата.

# 25
  • Мнения: 2 018
Явно баща ми преди време ме е питал колко го обичам, защото си спомням това което съм  му отговаряла - от земята до небето, проби земята проби небето / обичтта ми е пробивала и земята и небето  Crazy/.

А за взаимоотношенията между жена и мъж:
Съгласна съм, че не трябва да се пита изобщо дали и колко  е любовтта.  Peace

Но мен винаги ме е измъчвал един въпрос - Какво обича в мен?
Питали ли сте, някога мъжа до себе си - Какво обича във вас?

# 26
  • Мнения: 17 546
Не, не трябва. Някой може да се изненада неприятно от отговора, пък да очаква съвсем, съвсем друго.
Не прочетох разказа, твърде е дълъг.

# 27
  • София
  • Мнения: 416
Мисля,че е достатъчно да знаеш,че те обичат!

# 28
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Според скромното ми мнение, човек или обича, или не. Следователно въпроси от сорта на "колко ме обичаш" са маааалко несъстоятелни.
А за да се отговори на въпроса "Какво обичаш в мен" трябва да е минал един стабилен период от време, в който си осъзнал не само качествата, а и недостатъците на половинката, които харесваш  Wink.

# 29
  • Мнения: 2 491
Колко, това в какво се измерва-кг, литри... newsm78
Не, за такова нещо не се пита. Глупав, ненужен въпрос.

Синът ми е на три години, като го питам колко ще слушка, казва осем(числото), не знам откъде му е хрумнало newsm78, но винаги така отговаря и много добре затапва на мама тъпите въпросчета Grinning... Браво, на мама гордостта Grinning

Общи условия

Активация на акаунт