Оставяте ли децата да играят в пясъка?

  • 2 492
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
Ето я и моята принцеса: признавам, по-цивилизована е от дъщеричката на Никол!!!

# 16
  • Мнения: 87
Играе само в пясъка, в двора на баба си. Има само един единствен пясъчник из градинките около нас и не съм я пускала там. По-гнусно нещо от този пясък едва ли има. Да се рови в лайната на кучетата, айде няма нужда, ще мине и без пясъчник.
Всъщност пребиваваният ни по градинки са били страшно малко, точно, защото ги намирам за отвратителни места.
Пандора,а къде се разхождате тогава?

# 17
  • Мнения: 2 829
Денито, и моя човек е от просещите ненахранени вкъщи деца Grinning Само някой да отвори бурканче с пюре, пакетче солети, да донесе баничка и моят хубостник се строява и започва да гледа гладно и да чака. Аз затова му бърша ръцете, ако не ядеше сигурно щях да го оставя така Laughing ама аз съм от мързеливите майки по принцип Дори мамите-приятелки са свикнали и като започнат да си хранят децата се оглеждат за моя Алекс дали не е наоколо Laughing

# 18
  • Мнения: 87
Денито, и моя човек е от просещите ненахранени вкъщи деца Grinning Само някой да отвори бурканче с пюре, пакетче солети, да донесе баничка и моят хубостник се строява и започва да гледа гладно и да чака. Аз затова му бърша ръцете, ако не ядеше сигурно щях да го оставя така Laughing ама аз съм от мързеливите майки по принцип Дори мамите-приятелки са свикнали и като започнат да си хранят децата се оглеждат за моя Алекс дали не е наоколо Laughing
Yanast разбираш тогава за какво говоря Wink

# 19
  • Мнения: 2 622
Мен много ме е гнус от пясък,дори на морето също се потрисам от всичкия пясък по хавлии,чанти, и т.н.(затова и рядко ходя Mr. Green)Децата миналата година не проявяваха кой знае какъв интерес към пясъчниците,може би 5-6 пъти само са се ровили.По принцип не им забранявам,но правя всичко възможно да им отвлека вниманието от тази игра.

# 20
  • Мнения: 5 393
Оставям го да играе в пясъка, да. Той вече не си лапа ръцете, но и преди ,когато го правеше пак го оставях. Пред блока има пясъчник, днес прекара в него един час, ровейки с различни пръчки.Стана на прасе, но не ми пука- беше най-щастливото дете.

# 21
  • Мнения: 3 456
Вече я оставям , защото е голяма и сама иска да се мие после, но като беше по-малка голямо следене беше.

# 22
  • Мнения: X
denito78 Вече се разхождаме основно по пътя от детската към къщи, събота и неделя излизаме някъде тримата или отиваме при свекърва ми - тя има разкошен двор и там кеф ти пясък, кеф ти трева, кеф ти басейн.
Когато Ния беше на година - две площадките, които посещавахме бяха точно две, бяха чисти, без пясък, без опасни катерушки от мое време. Основно се разхождахме из парка при БАН. Просто не сме имали програма да отидем на точно определена площадка всеки ден, за да прекараме еди колко си време там. всеки ден беше различен, според настроението ни, просто не сме имали "наша площадка" пред блока, примерно.
Друга причина да не харесвам подобни събирания по площадките са, че майките се събират да си убият времето и оставят децата си без наблюдение и някой будала, като мен, покрай своето дете се оказва, че наглежда и тяхните. Защото не мога да си затворя очите, ако дете на годинка виси с главата надолу от пързалката, точно, до която аз съм застанала. Майка му и да го вижда не реагира, но ако падне аз какво оправдание ще имам, че не съм го хванала?

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Давам му да играе само на пясъчника в двора ни.Притесняват ме разните гадости, които може да уцели в "обществения" пясък.За мое щастие, той не изпитва особено влечение към пясък и когато сме на вън предпочита люлките и пързалките...поне засега ...

# 24
  • Мнения: 1 897
Да, оставям го.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Оставям я да играе Peace

# 26
  • Мнения: 4 405
ако са толкова зле нещата и един леген на балкона с чист купешки пясък може пък да се хареса на дечко newsm78
ние ще купим пясъчник с капак като дойде момента че двора е заграден но котките са готови да се възползват Sick
бавачката на мои съседи е работила като такава и в щатите и сподели че там хората при които била имали нещо като килим от наелон но по здрав и надуваем пясъчник с истински пясък в стаята  за игра  Shocked,но тук едва ли някой има такова жилище че и стая за игри .... Tired

# 27
  • Мнения: 3 216
ОСтавям го,обикновено има пяськ даже и в памперса. ooooh! Но пьк имам спокойствие за поне 20 минути.

# 28
  • Мнения: 1 049
Оставям я, но не много често. Гледам ако не забележи пяська да го подминем...  Wink

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Оставям я, въпреки че се притеснявам от евентуалните боклуци, които би съдържал един пясъчник  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт