Да карам ли колело през бременността?

  • 10 456
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Аз карах много колело повреме на бременността. То сега карам по-малко  Grinning
До 7ми месец карах по километри на излет. Чувствах се прекрасно!

# 16
  • Мнения: 4 076
И какво ще стане,ако не караш?
Дори и при най-здрава плацента и безпроблемна бременност,рискът да паднеш с колелото е голям.И какво правим после?За какво да се консултираш с лекар-за да ти прецени шансовете да се подхлъзнеш ли?
Умерени разходки,леки упражнения-да,но езда,колоездене,фитнес(винаги ми е чудно бременни да питат"А тежести може ли да вдигам" newsm78)аз лично съм избягвала.Това са само няколко месеца все пак,не са години,та да не издържиш и да рискуваш.

# 17
  • Мнения: 108
недей, аз карах кънки на лед във третия месец, но сега не бих го направила, ако загубиш бебето заради едно глупаво падане ще е много тъжно, после има да караш количка:)))))) свят ще ти се извие:)

# 18
  • Мнения: 368
Внимавай да не паднеш само но по добре недей

# 19
  • Мнения: 4 300
Аз карах велоергометър докъм 7 месец, но на ниска скорост и натоварване, за около 40 минути. След това коленете ми почнаха да се опират в корема Mr. Green
Колело не мисля че е подходящо, рискът от падане е голям.
Най доволна бях обаче от едно ДВД със специална гимнастика за бременни, наистина упражненията са релаксиращи и приятни.
Така или иначе ако не си спортувала достатъчно преди да забременееш не очаквай да промениш нещо сега. А ако си спортувала е достатъчно лекичко натоварване, дори ходенето пеша стига.

Общи условия

Активация на акаунт