Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 558
Лъвичке, стискам палци всичко да се размине бързо и леко  Peace Hug. Да ви е жива и здрава малката госпожица. Това няма да го казвам на мъжа ми, че ще вземе съвсем да се откаже от трето  Laughing.
Ели е с хемоглобин 107 и ни изписаха желязо, а доколкото видях в линка от първа страница това е долната граница на нормалното за деца на нейната възраст. В голяма чуденка съм  newsm78. Кажете при вас как е???
Маслинка, стискам палци и на теб за утре  Hug.
Вена, блока ще да е 147  Heart Eyes.
Топчица, това "Тримата мускетари" не го знам къде е пък и, ако и до затвора ни е далечко. Аз съм срещу комина.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 235
Хей, хей , хей, вече спите ааааааа?  Laughing

И днес направихме хубава разходка и съм доволна. От многото нови емоции Ели се изморява повече и вечер й се доспива по-рано.

Ани, ама този много иска бре, това е невъзможно.  Mr. Green
Тед, мерси за инфото.  Simple Smile
madame, благодаря! Пожелавам ти скоро да нямате проблеми със спането в нейното креватче и вие да може да спите спокойно.
Ди80, браво за мерките. Кой падви?
mmm_, не се притеснявай щом е спокоен. На братовчетка ми сина до 4-5г. ядеше предимно солети и хляб, плодове и зеленчуци почти никакви и изпиваше промишлени количества сок. Няма да ти казвам каква енергия има и колко пакости прави.
Лъвичке, дано наистина се окаже лека и бързо се оправите. Ти изследванията сама ли реши да ги пуснеш? Да е жива и здрава малката Неда.
Маслинке, стискам палци процедурата да мине леко и бързо да се възстановиш.  Hug

Това е от мен. Лека нощ.

# 77
  • Мнения: 213
Добро утро!   food010.Приспах малкото човече и вече съм с кафето.
Трапезица,и моят Митко първото зъбче дето падна го глътна,а второто много се клатеше и му го извадих аз.Да, ама не, човека остана много недоволен и искаше да си го върне пак на мястото в устата Mr. Green
МММ,може наистина да са зъбки.Стами беше понамалил малко храната и от време навреме проплакваше като го хранех.Ако детето се чувства добре,играе, не плаче и ака всеки ден,значи е добре.Дано да е само период и да си отмине.
Лъвичке,стискам палци бързичко да се оправят нещата PraynigДа е жива и здрава малката Неда и много да ви радва  bouquet
Аничка,моя пък се нави за трето Mr. Green,но съм му поставила задачка да е момиче WinkТози ХГБ на Ели от изледванията на 6 месец ли е?На Стами беше 118.Може да пробваш първо малко с диета да го коригираш,и ако няма подобрение тогава да пие желязо.
Гери,ами кой надви...оставих го да си реве,но в този момент си дойде Калоян от работа и познай WinkКато го види вечер веднага почва да реве да го вземе,сакън тати да не избяга Joy
Маслинка, Peace Hug

# 78
  • Мнения: 546
Здравейте, юнчета и юнски мами!
Влизам само да ви почерпя. Ванина днес става на цели 4 годинки. Хайде да пийнем заедно за нейно здраве по едно кафе и да хапнем по парче


ПП: Сори за големите картинки, но не мога да ги смаля  Embarassed

# 79
  • Мнения: 98
Добро утро!
Ние сме май най-ранобудните, на крак сме от 6,45 часа #CrazyЯдахме, срахме и сега пак се приспиваме Mr. GreenВчера направихме яка разходка - от 11,30 до 19,30, още ме болят краката. Радо си хапва много добре навън, но млякото нещо много го намалява, пие окол 150мл newsm78, нещо малко ми се струва, ама щом толкова иска, к,во да го правя.
Лъвичке, явно е трябвало да учиш медицина. Дано поне да е нещо, което бързо да отмине. Ти имаш ли проблеми с хемоглобина, защото нали още кърмиш и сигурно ще е хубаво и ти нещо да приемаш. Браво на кръстницата ти! Бързо да се възстановява и бебка много да слушка!
Трапезица, с прането и аз съм същата история. Не знам пералнята как е здрава още, на седмица имам поне 6-7 пранета, а някой път 3-4 на ден #Crazy За болните деца в градините и аз не искам да зачеквам темата, защото #2gunfire Аз лекувам моето, тъпча го с химии и го държа в къщи, а болните ходят там, все едно не е градина, а болница.
Аничка, вица е много показателе за същността на жената - сложна и необяснима Wink
МММ, не се стягай много, че малкият неще да яде, имат такива периоди, но не спирай да предлагаш пюрета, защото не го знаеш в кой момент ще прояде, но не го насилвай Naughty
Краси, браво! Аз съм водолейче и знам, че съм стопявала лагерите на мама като бебе Wink
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КАКА ВАНИНА!
Лек ден на всички!

# 80
  • Мнения: 213
Йойа,да ти е жива и здрава рожденничката  bouquetЩастливо и безгрижно детство Hug

# 81
  • Мнения: 398
 Dобро утро !!!

 Честит рожден ден на Ванина.Да е жива и здрава и щастлива кака.Да изживее най-прекрасното детство.

 Честита месечинка на Стамен !!!

 При нас няма нищо ново - все така сме си.Лошото е ,че Мики колкото става по-голям и по-разбира , толко повече ме търси.Ако усети ,че ме няма става страшно - рев.Вчера го оставих вечерта малко да пореве , ама накрая пак ме хвана жал и го взех да го нося.Вече ръце не ми останаха , а за кръст да не говорим.А кофтито е ,че нощем се буди през час , най-много два и нещо хич не мога да се наспя.
 Сега си е хванал езика и се пробва да го дръбне , ама хлъзгаво е и не се дава. Laughing
 Хайде това е за сега от нас , после повече.
 Приятен ден и много усмивки. Grinning

# 82
  • Мнения: 4 560
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ВАНИНА! ПОЖЕЛАВАМ ТИ НАЙ-ПРЕКРАСНОТО ДЕТСТВО С НАЙ-ПОСЛУШНИТЕ РОДИТЕЛИ!  Mr. Green



Честита месечинка на Стами!!   bouquet

# 83
  • Мнения: 263
Честита месечинка на Стамен на мама Пикола, честит рожден ден на "кака" Ванина!
Да са живи и здрави, палави и щастливи!
  bouquet  bouquet  bouquet

Лъвичке, пак проблеми  ooooh! Дано бързо се оправи Любчо, нали е супер Любо  Wink
Маслинке, стискаме палци  Praynig
Гоголинче, и къде обикаляте 6 часа? В градската ли?
Ди, браво бе! Вие сте си колкото едно годишно   Laughing Вашите 10кг има да ги гоним.. Моето дете се оказа май най - големия щиглец... С нашите 7.600  Laughing
Петя, страшни занимавки имате  hahaha А няма ли къде да го оставяш да се занимава сам? Кошарка, столче, проходилка?
Гери, вие къде се разхождате през деня? До центъра стигате ли? Ако има и други мами, на които да им е удобно, дайте да си чукнем една среща на театъра?
Аничка, нашият хемоглобин беше с 5-6 пункта повече и нашето педи каза, че бил нормален... Ако Ели ти се струва не достатъчно жизнена, дай и желязо. Иначе можеш да пробваш с повече месце, спанак...
ммм, ако се притесняваш, че не яде достатъчно, защо не сложиш по - разредена каша в шише с голяма дупка и така да го пробваш?

Момичета, имам един въпрос - има ли такива от вас, които си следят парите от НОИ през страницата и които по принцип си ги получават на време (последната седмица от месеца) ? Въпросът ми е всъщност дали сте ги видели вече, че са включени във ведомостта? По принцип на мен ми ги плащат много редовно и след едно безкрайно звънене в началото, вече не мога да се оплача. Но тази седмица, точно когато най я закъсахме, паричките хич ги няма  Sick Sick Sick

# 84
  • София
  • Мнения: 212
Добро утро !

Хей Лъвичке,ново двайсе при теб.Колко антибиотици изпихте,сега пък желязодефицитна анемия !
Дано всичко се размине леко !

Много е хубаво хубавото време комплект със здраве за всички !!!

Вие ползвате ли гърнета ?!
Моя принц като го усетя да се напъва му свалям памперса и си върши работата в едно легенче.При баба му има гърне,днес ще купя и за при мама !Баба му го научи на гърне и сега най-добре го прави там.

Вие събирате ли мечетата от пакетите на памперс за награди ???!!http://www.pgbalkans.com/bu/pampers_reg1.asp

# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Момичета, имам един въпрос - има ли такива от вас, които си следят парите от НОИ през страницата и които по принцип си ги получават на време (последната седмица от месеца) ? Въпросът ми е всъщност дали сте ги видели вече, че са включени във ведомостта? По принцип на мен ми ги плащат много редовно и след едно безкрайно звънене в началото, вече не мога да се оплача. Но тази седмица, точно когато най я закъсахме, паричките хич ги няма  Sick Sick Sick
Ели, аз по принцип ги получавах около 12-то число. Сега януари ги преведоха на 31-ви. За февруари и аз още нямам. Тъй като за март имат да ми дават за 5 дни, подозирам, че ще получа двете суми наведнъж неизвестно кога  Thinking.

Честит рожден ден на Ванина!

Аничка, нашият хемоглобин беше 136  Blush, не мога да ти помогна. За среща аз мога да дойда навсякъде  newsm01 само че днес отпадам. Предлагам утре към 14 ч.

Маслинке, днес ще мисля за теб докато не пишеш как си...

# 86
  • Варна
  • Мнения: 558
   :ura:newsm59  ura
  bigdance2Честит рожден ден на кака Ванина!  bigdance2
Желая и най-щастливото и безгрижно детство и най-добричката сестричка, с която винаги да са неразделни и да са си най-добри приятелки.

Ди80, по принцип това беше изследването, което трябваше да направим на 6 месеца, но тогава нямаше направления. Дадоха ни на 7, а аз го направих като стана почти на 8  Blush. Така че е актуално. Уф, вече във всичко, което ми каже лекарката се съмнявам, а не трябва да е така  Sad. Не е добре работата. Ако не ми беше неудобно сигурно щях да я сменя.
Еличко, там е въпросът. Достатъчно си е жизнена, но все пак не съм лекар и не ми е работа да преценявам. Би трябвало изцяло да се доверявам на лекарката си, а вече не е така.
Светли, аз съм навита за утре в 14. Нека и другите да кажат дали им е удобно.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 235
Yoya, честит рожден ден на Ванина! Да ви е жива и здрава, много щастливо детство, да ти помага и да слушка.

Честита месечинка на Стамен!

Ди80, много е лошо когато татковците, нарушават дисциплината, не те разбират, че на нас ни е хиляда пъти по-неприятно, но понякога трябва да изтърпим.
Гоголина, други течности освен мляко пиете ли и ако да по-колко? Може ако е увеличил др.течности за това да намалява млякото. Днес станахме в 7:30ч. и за мен е доста рано, ноооо
Петя, трябва да стиснеш зъби и да издържиж да не го взимаш, накрая ще се умори и ще види, че няма да го вземеш и ще заспи. От теб зависи да се научи да заспива самичък.
Еличко, разхождаме се по кварталните градинки и в Южния парк. В центъра слизам когато имам работа. Кой театър? Не мога да си проверя за превода от НОИ, защото ми дава грешка.
parleva, доста от нас ползват гърнета! В началото мислех да събирам мечета, ама реших, че е безмислено, а и спрях да ползвам Памперс.
Светли, дано не си права за превода, защото и при мен от март има само 6 дни, а вече съм без парички  ooooh!. На мен 315 дни ми изтичат на 06.03., документите които се подават с дата 07.03. ли трябва да са?
Ани, ама защо да ти е неудобно, щом не си доволна , няма смисъл да ходиш при нея?

Отивам да пийна едно кафенце и после пак.

# 88
  • Мнения: 118
Брутро  smile3507
Нещо все не ми достига сън напоследък ..

Та получих направление за консултация с детски хематолог и сега обмислям варианти къде да го водя.
Lioness, най-добрия специалист в София е д-р Сърбинова. В понеделник и вторник има часове в зц Детско здраве на Ами Буе. Но ако ходите при нея, моля, запушвай си ушите, тя говори доста повече, отколкото един родител има нужда да чуе, винаги набляга на най-лошото и много често плаши родителите без нужда. А, и в никакъв случай не й оставяй свой мобилен или домашен номер - упражнява телефонен тормоз. Знам, че звучи ужасно, но е толкова добър специалист, че си заслужава търпението. Дано Любанко бързо израсте и това.  Hug
Честит рожден ден на Ванина   bouquet Както казва една моя приятелка, след 4 ставали като дистанционно  Mr. Green Та... честита ти дясна ръка, Yoya, да слуша и помага, да ти е здрава и любознателна  Hug
За нас какво ново.. много време прекарваме навън, имаме и известен напредък с приспиването в количката, май все пак ще излезем наглава с тази госпожица Simple Smile Излизаме преди предиобедния сън, спим, ходим до кухнята с едно приятелче, после заедно храним децата навън.. идилия. Което не обяснява защо съм като парцал, толкова ли вече ми тежи ЕГН-то?  newsm78 Иначе Мая от няколко дни е горд собственик на първите си истински обувки за прохождане и голям кеф с тях навън по градинката. Е, вярно, че засега стои като трупче, докато приятелчето й обикаля около нея като теснолинейка  Mr. Green А, и се наложи да правим тест за противотуберкулозната ваксина, че нямаме пъпчица на рамото, резултатите ще излязат в четвъртък. Отделно установих, че домашните манджи й харесват много повече от купешките, но да чукна на дърво, добри прасета сме  Mr. Green А най-обичаме кисело мляко
Това е от нас. Навън гледам, че е някакво странно смаренгясано, да видим как ще е по-късно. Лек слънчев ден на всички!

# 89
  • Мнения: 118
Та получих направление за консултация с детски хематолог и сега обмислям варианти къде да го водя.
А, и друго ми хрумва - може въобще да нямате желязодефицитна анемия - все пак Любанко изпи бая ми ти АБ напоследък и това като нищо може да е понижило желязото - та според мен лично проблема е временен и с малко повече мръвки и спанак за месец ще се оправите. Ай сихтир и тия доктори с тия техни прибързани диагнози  #Cussing out
Ние като ходихме при Сърбинова, Мая беше на 3 месеца и ни направиха пълни изследвания, защото бяхме пипнали някакъв вирус. Не можах да разбера как така се поставя диагноза анемия въз основа на изследвания, взети по време на вирусно заболяване  #Crazy А, и хемоглобинът беше 105 при долна граница 100. Абе..  #Cussing out В крайна сметка Сърбинова заключи, че Мая е едно напълно здраво детенце, но не ме питайте през какъв ад минахме, колко пъти й взимаха кръв от веничка, колко трудно беше, че то гънка до гънка братче, вени не се виждат никакви, че и нас изследваха, да не би Мая да има наследствен ген за предразположеност към таласемия, абе...  #Cussing out Сигурно искат да се презастраховат тези доктори, но според мен понякога вредата е повече от ползата.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 11:09 от Ketkata

Общи условия

Активация на акаунт