от кога детска кухня?

  • 15 535
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
В София кухнята е от 10м. Дъщеря ми много харесва как готвят и си хапва с удоволствие. Много съм доволна.

 Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Записах Тери чак на 1г.Рано ми се вижда още.

# 17
  • Мнения: 95
Мисля, че е рано на 6м да се запише на детска кухня. За мен най-удачно, е когато детето мине на обща храна, а именно след годинка.
Имам наблюдения върху една детска кухня, че не готвят  храни за съответната възраст. Моя позната взима за нейния син, който е също на 8м(както и моята дъщеря) и тя споделя, че всеки път пасира допълнително храната.  Плюс това е допълнително овкусена -нещо недопустимо за бебета.
Естетствено , кухнята има предимства-мн по-евтино и лесно.
 Понеже твоето дете започва тепърва захранването и примерно нямаш средства или някакви др са съображенията ти да не даваш готови пюрета, прави си у дома. По-трудоемко е, но знаеш как и с какви продукти си го приготвила. В кърмаческия форум мисля, имаше цял каталог от рецепти. Peace

# 18
  • Мнения: 2 090
Ние започнахме от 5 месеца,много му харесваха първоначално пюренцата,после и супичките и десертите.Всичко ядеше с голяма охота.Не яде от там отпреди 3-4 месеца,защото се изхитри и вече не харесва зеленчуковите ястия,кремчетата,плодовите десерти и някои постни супи-яде само месце и млекце Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 401
На 6 месеца е твърде рано за детска кухня!!!!! Зависи от кога си започнала захранването, разбира се. Ако си избрала сокче от 40-тия ден и пюре от 3-ти месец, може би детето ти е захранено с основните неща. Имай предвид, обаче, че в кухните обикновено готвят с кисело и прясно мляко, както и с мляко на прах, което не е АМ. Т.е. това са алергизиращи и опасни храни, с които трябва много да се внимава. Също в кухнята се дава риба (която се препоръчва след 1 г.), нишестета (в които няма нищо полезно за бебето), манджите в повечето случаи са брашнени...

Бих те посъветвала да почакаш най-рано до 10-тия месеца, а най-добре след 1 г.

# 20
  • Мнения: 2 960
Във Варна детската кухня е от 6-тия месец.Според мен обаче тази възраст е твърде рано бебо да хапва предлаганите там неща. Моят син го записах на кухня в началото на 9-ти месец. За сега съм доволна хапва наготвеното от там ,но много пъти му давам и различни готови нещица на хип,нестле или гербер...както и нещо приготвено от мен  специално за него!!

# 21
  • Мнения: 770
Ние почнахме на кухня от 9ия месец и си хапваме всичко. Добра е храната и най-вече разнообразна!

# 22
  • Мнения: 2 908
Записах я на 6 месеца,захранвах я от 4 месеца.Имаше зеленчуково пюре и кисел,много и харесваха.

# 23
  • Мнения: 4 621
Записах я на 10 месеца и съм доволна. Яне беше изключително злояда и хапваше малко от нещата, но пак беше нещо. А всичко беше много вкусно и разнообразно Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми го захраних рано и на кухня се записахме  на 6 месеца

# 25
  • Мнения: 8 999
Някои кухни са за по-малки деца, други са за навършили 1 година. За твоете дете мисля, че е още рано за кухня, но ако се храни с охота и е склонно да яде по-едросмляна храна, може да му готвиш вкъщи, а когато навърши подходящата възрасст, да го запишеш на детска кухня.
Моите деца никога не харесаха тази храна - пробвала съм две кухни.

# 26
  • Мнения: 378
Във Варна детската кухня е от 6-тия месец.Според мен обаче тази възраст е твърде рано бебо да хапва предлаганите там неща. Моят син го записах на кухня в началото на 9-ти месец. За сега съм доволна хапва наготвеното от там ,но много пъти му давам и различни готови нещица на хип,нестле или гербер...както и нещо приготвено от мен  специално за него!!
PeaceЗащо да е рано?Какви проблеми са имали децата които са почнали от 6 месец,просто искам да споделите!Педиатърката ми каза че няма проблем,а ако има защо са почнали да дават на 6 месечните newsm78

# 27
  • Мнения: 258
Там от където ние взимахме детска кухня, храната беше много добра и разнообразна, кухнята беше държавна.
Можеш да запишеш детето сега /ако искаш държавна кухня и да му се пази ред/, но тя е за деца , които са на минимум 10 навършени месеца - тоест започваш да взимаш от единадесетия. За частните кухни, мисля, че може от 8я месец  Peace

# 28
  • Мнения: 1 371
ЗАписах го в края на деветия месец.

# 29
  • Мнения: 12
ДО МАМИТЕ В ЛЮЛИН!
Къде в Люлин има детска кухня?Какъв адрес?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт