За гърнето...

  • 3 083
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
От три седмици се опитваме да ходим на гърне - засега неуспешно. Слагам го сутрин, седи, интересно му е и като му се приходи иска да става. Обувам му памперса и обикновенно до 15 минути е свършил работата. Не го насилвам защото не искам да се плаши от гърнето. Нашето е обикновенно но това с музикалното гърне ми се струва доста интересно.

# 16
  • Мнения: 8 999
От седеммесечни слагах и  двете си деца на гърне - най-обикновено, без музики, дрънкалки и всякави щуротии. Не казвам, че махнах памперса, но поне не съм мила повече омазани в акита дупета, винаги акаха в гърнето. Оставях им няколко играчки, за да се занимават, докато клечат там, или пък ги хранех така, както си седяха на гърнето. Това беше тактика 2 в 1. Спестяваше ми много време, памперси и пипане на гадни неща с голи ръце.

# 17
  • Мнения: 4 621
Яна свикна да използва  гърнето изцяло по предназначение на 2,5 г. До тогава или не искаше или просто си играеше. Не съм я насилвала, оставих я да поиска сама. След седмица нямахме нужда от памперси/освен за през нощта/ Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 235
Почнах да слагам малката на гърне когато беше на 6м. и половина. Стоеше сама стабилно и не беше проблем, стои на гърнето без проблем. Почти винаги когато я сложа пишка и акането ни е предимно в гърнето, заради което почнах да я слагам, за да избегна да седи наакана и да й се обрива дупето. Според мен не си закъсналя, то си зависи и от самото детенце. Ползваме обикновенно, което според мен е по-добре, защото така не се разсейва.

# 19
  • София
  • Мнения: 553
И аз не мисля, че сте закъснели. Дори и да пишка в гърне дете на 5-6 месеца, едва ли го прави съзнателно, но ако почне по-късно ще разбира повече какво точно е предназначението на гърнето. Ние почнахме със слагането малко по-големи от вас, но не системно, а бяхме на периоди: ту го искаше, ту не искаше и да го погледне. Не съм я насилвала за нищо. Гърнето е без играчка по него - обикновенно, но е малко по-заоблено някакси : на НУК. 
За протокола - махнахме памперса на 1 г.10 м., когато й се обясни, че гърнето е за тази цел, вместо памперса и се научихме повече от бързо  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 442
И аз да ще следя темата с интерес.И имам един въпрос.
Каква точно ви беше тактиката и за колко време ги отучихте от памперсите?

# 21
  • Мнения: 68
На мен също ми е много интересна тази тема, защото скоро и ние ще сме изправени пред този въпрос. Никак не ми се иска на 2 години да е още с памперс. Ще ми е интерсно какво биха отговорили мами , които са махнали окончателно пелените преди 2 годишна възраст и как точно са го постигнали.

# 22
  • Мнения: 1 089
Малко да се отчета! Значи купихме едно музикално гърне от магазин Jumbo, обаче се оказа, че свири като се натисне едно копче ( ПРИ ТОВА ДОСТА СИЛНО), а не когато детето се изпишка. Както и да е - оказа се  и че му е още голямко и се наложи да купя по-малко и обикновено гърне - на НУК. За мое изумление малкия буквално за 2 дни схвана за какво става дума - слагам го, напъва се - пишка или ака (или и двете заедно Wink ) и ако е готов, а това понякога отнема най-много минута, се надига да става. Е, наистина не пишкаме и акаме само в гърнето, ама и аз не мога непрекъснато да го слагам! Така че мамчета като мен - имате добър шанс и на 10 месеца и половина да се справите с гърнето!

# 23
  • Мнения: 673
  Моят малкия синковец повече от половин година сра и пика в гащите. Още миналата пролет махнах памперсите /тогава беше на 2 г./, научи се да ми казва съвсем от скоро. Стана изведнъж.Иначе се криеше и кендзаше  в гащите напук. За съжаление не винаги става това   , което ни се иска на нас.
   Детето трябва само да осъзнае за какво иде реч, а на седем месеца едва ли това е възможно.

# 24
  • Мнения: 8 229
Досега няколко пъти съм се опитвала да го сложа на гърне през месец-два, но няма резултат. Той изобщо не иска да стои на него. Удобно му е, защото понякога сам сяда и се друса на него, но за по-малко от минута. При Виктор проблемът е, че изобщо му е невъзможно да седи на една място. Надявам се като тръгне на ясла да се научи като гледа другите деца. Налято просто мисля да му махна памперса - като започне да се усеща мокър ще му е по-лесно да разбере за какво става въпрос. Преди си мислех, че съм привържених на ранното приучване на гърне. Сега си промених мнението. По-добре на 2 години, но  да се научи бързо, отколкото в продължение на месеци да се мъчим и да се изнервяме един друг.

# 25
  • Мнения: 693
Ох успокоих се малко, че бях взела да се комплексирам. Знам че всяко дете си е индивидуално и не трябва да се насилва. Ние имаме гърне от около 6 месеца но още не е севтосано  Embarassed Отначало изобщо не искаше да сяда на него. Сега съм го слагала няколко пъти но още не е вършил работа, въпреки че го държах към 15 минути. Здраве да е, ще се научи.

# 26
  • Мнения: 2 478
На 11 месеца сложих сина ми на гърне.Освен че понякога пишкаше,не очаквах бързи резултати.Слагах го по 1 път на ден за около 10-15 мин.След около седмица-той се изака за първи път в гърнето.И следващите няколко дни също.Понякога само пиша,но пък после не ака ва памперса.Вчера ми направи впечатление,че след като се изпишка в гърнето,след 2 ч когато го приготвях за сън,памперса му беше абсолютно сух.Което ме води на мисълта че може и съзнателно да се е изпишкал в гърнето.Незнам.....
Гърнето му е музикално и винаги се радваме и пляскаме,когато то запее.
Но си мисля,че ако поставям сина ми на гърне доста често(3,4 пъти на ден) бързо ще му писне да стои там.Затова сега така-за всичко има време.

# 27
  • Мнения: 1 089
Мирито82,
аз го слагам след всяко ставане от сън и след всяко ядене ( е...ако трябва да съм съвсем честна, понякога пропускам, но в общи линии това ми е стратегията) и трябва да ти кажа, че всеки път се напъва и се изпишква и/или изаква. Когато мама се е забавила и е пишкал в памперса се напъва и пуска две капчици, така че съм убедена, че разбира, за какво става въпрос. Щом свърши, протяга ръчички, докопва ме и прави опит да става. В края на краищата времето прекарано на гърнето е много кратно, смятам, че изобщо не го натоварва или отвращава и е за мое учудване адски оползотворено. Струва си да опиташ. Не е нужно да го държиш дълго, просто няколко минутки най-много. Оказва се, че децата са много по-интелигентни, отколкото сме предполагали.

# 28
  • Мнения: 1 142
Имам две момчета на 10г. И на 4г.Голямият се научи по-трудно да ходи в гърнето,като се сетя как взаимно се измъчвахме сега ми е смешно.Тогава обаче на всяка цена трябваше да се научи детето,а той горкичкия само като го видеше и не искаше да седне на него.Реших,че няма да го мъча повече и на рождения му ден-на2г. .заедно с дядо си отидоха в банята и се из пишка на плочките,от тогава постепенно започнахме и гърнето да ползваме и нямах повече проблеми.С малкия ми син ,може би защото поуспокоено приемах нещата и не го насилвах на годинка се научи без проблеми да използва гърнето.Не съм купувала  гърне ,използвахме съвсем обикновен но.Съветвам ВИ ,ако детето не иска да използва гърнето ,когато сте решили,че вече е време оставете го няколко седмици или месеца и после пак опитайте. Toilet

# 29
  • Мнения: 3 929
Синът ми е на 2,4 год. Вече ака на гърнето и се изпишква, но не винаги. Пишането честостава в памперса, защото се залисва в игра. Иначе другото вършим на гърнето. Не знам, дали е така обаче в яслата. Знам, че ги слагат на гърне на определени интервали, но синът ми се изхожда, когато е ял.
Опитвах няколко пъти да го пробвам на гърне, преди да стане на 2 години, но неуспешно. Иначе съм избрала най-обикновено гърне.

Общи условия

Активация на акаунт