Може ли да се "разглези" бебе на три месеца?

  • 2 027
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 181
мисля, че не може. При нас таткото все мърмори, че ще го разглезя, че ще го свикна еди как си... Ама то детето като плаче, чак ми става жално. В края на краищата на детето му е приятно това, което и на теб - да имаш компания, да те гушнат и пр.

# 16
  • Мнения: 1 512
НЕ
И при нас беше така- искаше си компания, да се гушкаме, да гледаме през прозореца, да се разхождаме. И сега е така, но не смятам, че е разглезена. Умее да се заиграва сама, с часове понякога, но като й писне, се включвам и се забавляваме двете.

# 17
  • Мнения: 421
Данък "обществено мнение" не плащам. Правя с детето си това, което ни доставя взаимно удоволствие.  Ако гушкането я прави щастлива и отзоваването на всяко мрънкане я кара да се чувства спокойна и сигурна, , то за мен не е проблем. И без това щастливите мигове в живота на човека са толкова малко...Освен това не вярвам в тия митове с разглезването на толкова малки деца...То кучето ми не иска да стои само, та детето ли.....

# 18
  • Мнения: 421
Малко офтопик: Не знам каква е тая мания с реването, но разни хора около нас все се притесняват, че "детето не ревяло"..... Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Ами ако всичко му е наред, за какво да реве???? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Просто не ги разбирам тия хора.
Само си дрънкат, да се намират на работа, ама да я бяха чули как рева на ваксинацията....на мен краката ми омекнаха и ми изби херпес от ужас. Такъв рев не бях чувала....
Така, че всички многознайковци ги пускам да пасат трева и си гушкам здраво бебенцето. Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 6 182
Гледай и на двете да ви е добре. Щом тя се успокоява, а на теб ти е приятно да я гушкаш е чудесно. Моята дъщеря понякога си се занимава сама, понякога пеейки си сама си се приспива и заспива, друг път иска компания и тогава си играеем двете. Спи в отделна стая, защото така сънят и е по-стабилен, а не за да я възпитавам. Бяхме за 3 дена в провинцията и спахме в една стая с нея и с таткото и беше много неспокойна. А аз по-се притеснявам като не спя близо до нея. Гушкам я, целувам я, нося я, но има моменти когато и се спи и нищо и никой не може да я успокои #Cussing out  Ако я нося се криви и явно не и е удобно, ако я галя и пея ми блъска ръцете, рита ме. Не мисля, че го прави умишлено, но така може да продължава по 2-3 часа (таткото го пробва). А ако я оставя в леглото и затворя вратата - максимум след 10 мин. плач е заспала и се събужда отново ангелче. Така, че си зависи от детето, а и ти да не си гроги - щото нервозна майка и да гушка и да не гушка няма успокояване.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
Ох все едно чета собствените притеснения и терзания  Thinking
и ние сме така, носим се, пеем си, говорим си и с играчките сме само за по 5 мин после искаме при мама  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 426
за да се разглези трябва да осъзнава какво провокират действията му.съмнявам се ,че може да го прави.просто има нужда да бъде гушкано да му се говори нежно.

# 22
  • Мнения: 431
Вторите винаги са глезльовци. Какво да го правя на мама бебето. баткото беше при желязна дисциплина, а сега... Мъкна го навсякъде малкия и се размазвам от усмивките му. Второто винаги ще си остане "бебето".

# 23
  • Мнения: 2 531
Наскоро четох някъде за разглезването и пишеше ча след третия месец се започва... До тогава било невъзможно. Ако се сетя къде беше, ше го опиша подробно.

Общи условия

Активация на акаунт