47-ма Американска Бабомартенска

  • 12 683
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Бостън
  • Мнения: 13 710
Decadoe, какво бебче очакваме Simple Smile

Пускам ти и един-два линка от колекцията ми от крибчета, и си признавам  без бой и адвокат, че ме хвана язва от цените им, още повече, че супер изчистените дизайни, които толкова ми допадат често не са конвъртибъл........брр, извинете ме за думата, както и да е това на добър български... та не купихме такова Sad
http://www.designpublic.com/shop/baby/crib
http://www.allmodernbaby.com/Cribs-C28947.html

Пумпал, много мами казват, че почнат ли малките да се въртят спасение няма и ги оставят да си спят както им е удобно  newsm78 Обаче аз съм с най-малко опит и няма какво да се обаждам, да кажат другите, аз си водя бележки  Grinning

Отивам да гледам снимките на Джена - още се смея на нейното "леко поизпуснахме полета"  Hug - колко типично за нея /и за менhahaha

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 19:19 от Indiana007

# 241
  • Мнения: 1 800
Пумпал, и А.Джей беше така. Аз ставах по няколко пъти на нощ да го обръщам отново по гръб. На тази възраст обаче те имат по- голям контрол на главата, вратлето и не е опасно. Нямах нито одеало, играчки или бъмпър в криб на тази възраст, т.е. неща, които биха причинили СИДС.  Така разправям сега, тогава се бях панирала Wink

декадое, на Икеа може да правиш поръчка по телефона, на стоките които не можеш да ги поръчаш онлайн.

Dwell правиха колекция за Таргет, не само на бединг, но и на мебели, ето тук:
http://www.target.com/Furniture-Collections-DwellStudio%E2%84%A2 … mp;node=402043011

По- скъпи са от на Икеа, но не като някои други.

# 242
  • Мнения: 7 837
Пумпале, аз ползвам това

Има го в Таргет.

Така Борис не се буди от постоянно въртене и спи спокойно цяла нощ.

# 243
  • Бостън
  • Мнения: 13 710


Чухте ли как протекли изборите в Русия Shocked Страх ме е от тях, честно:
http://www.economist.com/daily/news/displaystory.cfm?story_id=10792183

Хмм, и с право... това, което на мен ми беше много интересно последните 1.5-2 год, откакто съм тук, беше почти тоталното пренебрежение от ам страна към Русия... после петролът тръгна нагоре и почнаха кисели коментари по отношение на "петролната политика" на Путин...

Тази сутрин гледах по cnbc основателят на Върджин Атлантик и какво ли още не Ричард Брансън и той направи интересни коментари по отношение не само на развитието на руската икономика  Thinking

# 244
  • Мнения: 1 783


Чухте ли как протекли изборите в Русия Shocked Страх ме е от тях, честно:
http://www.economist.com/daily/news/displaystory.cfm?story_id=10792183

Хмм, и с право... това, което на мен ми беше много интересно последните 1.5-2 год, откакто съм тук, беше почти тоталното пренебрежение от ам страна към Русия... после петролът тръгна нагоре и почнаха кисели коментари по отношение на "петролната политика" на Путин...

Тази сутрин гледах по cnbc основателят на Върджин Атлантик и какво ли още не Ричард Брансън и той направи интересни коментари по отношение не само на развитието на руската икономика  Thinking
какво каза?
страшна работа е там, страшна, че и си вярват, че било на-доброто за тях  Rolling Eyes

Кейси, пък аз съм чувала, че тези не били одобрени или не знам какво си. Освен това аз много не вярвам в СИДС, в целия свят няма такова внимание като в УСА. Плюс, някаква си жена, на която уж децата и умирали от СИДС, която често била давана за пример, се оказало, че умирали от нещо си друго, май тя ги убивала ли какво... на мен ми се струва, че е поредното нещо, за което нямат обяснение и бух - слагат диагноза, ние да се плашим. ако питаш бабите ние всички сме спали по корем. и ако се плашите, въпреки всичко, давайте им бибероните, това уж намалявало риска. но само на бебетата, които редовно смучели биберон, не на тези, които не го обичали  Crazy

# 245
  • Мнения: 3 491
Кейси, аз това нещо, за да спи детето по гръб, го имах у дома. Но за моят Борис нямаше кой знае какъв смисъл.  Laughing Като беше достатъчно малък, на месец-два, и с него, и без него, не можеше да се обръща. Като стана на (4 месеца, ако не се лъжа), нямаше сила, която да го накара да спи по гръб, това нещо го помиташе на другия край на кошарата.
Аз много се притеснявах и питах педиатъра. (Ама много си го харесвах педиатъра тогава, наложи се да го сменим заради смяна на застраховката.) Човекът пита аз ли го слагам на корем, или той се върти. Аз казах, че той се върти. Отговорът беше "Ами остави го да се върти, той вече е силно бебе, не е толкова немощен, знае какво прави, щом се върти, значи има нужда да се върти!"
Нищо не му стана на Борис. И Александър мина през този етап, не съм ползвала никакви приспособления.

# 246
  • Мнения: 1 593
а пък аз да подкрепя бистра че тези ограничители хич не са безопасни - на моя близка приятелка, нейна приятелка - едното близначе се задушило в точно такова приспособление (да не дава господ на никой такова нещастие  Praynig)
Доколкото знам СИДС е опасен само при деца, които нямат контрол на вратните мускули, но може да греша...

***
аз съм в дива депресия, размина ни се Лапландия, утре се прибираме в БГ, гледали, недоразгледали Стокхолм, но
ще пиша някой друг път по въпроса, че ми е мноо криво, ама много  Confused

# 247
  • Мнения: 7 837
Блажка, още малко и ще го преодолее и него при обръщането, усещам го  Laughing
Мен не ме притеснява обръщането, а това че се буди често, когато се обърне. Затова и го подпирам странично за дупето.
Всяко нещо може да бъде опасно при неправилнаупотреба. На мен тази подпирачка много ми помага.

# 248
  • Мнения: 810
Кейси, страх ме е да слагам такова нЯщо.  newsm78 Някъде гледах история с близнаци, как едното се задушило в такова подпиращо. Дали с Джена не говорим за едно и също нещо..

А и нашия Иван е като Блажкиния Борис помита всичко. Подпирам го от самото начало настрани, нали всички в БГ така сме /и все още/ спали, защото спи по-добре иначе си мисли че пада сигрно и се стряска. Откакто се обръща го подпирам с гумена играчка  Laughing А като се обърне по корем на няколко пъти муцуната му беше в дюшега...май с мен ще си спи  Tired

СИДС е най-опасен между или до беше 4-6 месец. В СИДС организацията има и таблица защо спането по корем е много опасно...оф аман вече от информация  Thinking

Я сега да каже някой дали си е спал с детето  Laughing и после дали е имал проблем с което...

Ей, бях забравила, че Дуел имат и мебели вече в Таргет...мда по-добре е от Икеа.

Джена, чак и мен ме е яд за вас! Мъжа ми замина на ски за 3 дни и ме караше да отида с него, а аз не исках заради помпането и буденето на Иван. Той като замина аз съжалявах и си мислех...ето Джена в Лапландия чак отиде, а аз за една Юта се лигавя.. Хайде, другия път ще отидете, не се ядосвай много!

Да ви се похваля- Иван СУЧЕ през ноща  newsm44 и аз реших да помпам чак сутринта. Сега всяка нощ е празник  Laughing спокойно може да си се буди когато си иска, нямам нищо против  Grinning

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 23:51 от Пумпал

# 249
  • Мнения: 1 800
Спях с А.Джей до 3-ти месец на дивана, след това всеки в леглото си. Случвало се е, когато не сме у дома да спя с него на едно легло, той не обича пак-н-плей и се буди много, ако трябва да спи в такова нещо. За сега не се усеща, че има разлика или по- скоро за него няма разлика къде спи Laughing

Браво на Иван Hug

Джена, кофти, но пък имаш причина отново да отидеш в тази посока за ваканция Hug

# 250
  • USA
  • Мнения: 559
Джена, много съжалявам, че така ви се е разминало Sad. Дано не е много лоша причината.

Пумпал, аз също се притеснявах в началото като Кристиан започна да се върти. Според мен нищо не можеш да направиш, освен да осигуриш да няма около него меки неща, вкл. матрака да не е много мек. Вече е силен и ще се оправи сам.
Аз през нощта взимам бебето при мен понякое време. Ако суче е много удобно, защото си сучеше докато си спях Simple Smile.

Мерси много за съветите. Ще започна да разпитвам.



# 251
  • Мнения: 7 837
Пумпале, то е като с ваксините - многото четене и ровене в статистиката не е на хубаво, само отварят нови въпроси и главоболия. Махни и обиколника, за да ти е спокойно (има случаи на задушаване и в него). Но, както и да е...
Почна ли да захранваш?  Simple Smile (Тя темата и без това вече прилича на отчетна  Laughing)

# 252
  • Мнения: 1 783
Джена - сори  Tired и вие като нас с Виена изкарахте неочаквано другаде два дена.

Пумал - йей!

Според мен детето започне ли да се обръща само по корем, значи вече е достатъчно силно и не може да се задуши. Не че и ние не го проверявахме периодично дали диша  Rolling Eyes и още как. Да не говорим, че и той като се научи да се обръща по корем и не можеше да се обърне обратно и много се ядосваше и плачеше, че докато се научи 2 седмици все притичвахме да го обръщаме докато заспи  Laughing

Абе нямат силни доказателства за какво причинява СИДС, както за почти всичко останало в тази възраст. Аз това установих през първата година - нищо не знаят, ама нищо, само предполагат, какво може да е, ако има някакъв проблем.

Блажка - start wearing purple Simple Smile

# 253
  • Мнения: 36
Да, и аз подкрепям мнението против СИДС, не виждам логика,пък и тези американци си имат име за всичко,да им се не начудиш що за термини вкарват.Въпреки това все нещо ме гризеше като я видех Веси  да лежи с лице надолу и все си мислех,че ще се задуши. Ама така сме ние майките, все ще има нещо да се притесняваме.Аз много се тормозех,че Веси спеше винаги на едната страна, тоест на едното си ухо и постоянно се опитвах да редувам страните,за да не се деформира главата и,но за мой ужас,тя си се настаняваше удобно както тя си знае и наистина сега главичката от едната и страна е леко по-сплескана. Все още се забелязва,защото няма коса,но предполагам,че като и порасне,няма да е така.

Последното от нас е ушна инфекция и от днес сме на антибиотик. Cry

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 03:49 от tsvetka

# 254
  • Мнения: 810
Кейси, не захранвам още. Иван се сдоби с алергия към формулата с мляко /нали помниш разтройствои т.н. появи се и кръв и айде на доктор/. Сега пробвам соевата. Мислех да го почвам с оризова каша, но ще изчакам още един месец. Така ще е на 6 месеца, 5 коригирани. А глад го гони  Rolling Eyes на 2ч вряк че е гладен.

Цветка, тъкмо си мислех че ще кажеш, че си се притеснявала от ушна инфекция на това уше и накрая за инфекция пишеш. Всичките ми приятелки сложиха тръбички след месеци с антибиотици. Не е съвет, по-скоро констатация.

Уинкс
, и аз почвам да търся градинки и бих те посъветвала, но те са все към нас няма да ти вършат работа.

Бистре, как сте в онзи край на света  Grinning Прибра ли се малчо при теб?

Общи условия

Активация на акаунт