Всичко ли ядат децата ви?

  • 2 581
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
И Габи яде много малко неща, но не й готвя само за нея. Като не й харесва, й давам някакво мляко, например Йогурт, изяде половината (ако е на кеф)и това е за вечеря. Гледам съб и нед като е вкъщи да й готвя любими неща-пил.супа, пиле фрикасе, спагети и май друго любимо не се сещам, понякога карт.пюре. Страшно подбира, капризна като баща си, направо все се чудя с кой каприз по-напред да се съобразявам

# 16
  • София
  • Мнения: 39 766
мойта буба яде абсолютно всичко, само дет яде по 1 час, ама какво да се прави. Не готвя отделно за нея.

# 17
  • Мнения: 2 195
Цитат на: Liorena
Цитат на: Шани
Цитат на: Liorena
Яде Абсолютно всичко, вкл. шкембе чорба (която аз не вкусвам), Абсолютно всичко без да правя каквото и да е било отделно "специално" за нея.


 Arrow а как става тоз номер, Лио?!
Щот убий ме  #2gunfire  - не мога да ям таз отвратна чорба-шкембяна  Sick . Как я даваш на Ади?


и аз не знам Tired аз също не мога да ям шкембе чорба, но ако и поръчам на обяд някъде ако сме (а това се повтаря доста пъти вече) си я изяжда. явно и харесва, знам ли.И мъжът ми не вкусва пък изобщо такова нещо.

Какво и е на 4орбата eat особено с ракийка smile3508 И моя яде ,но не приготвена от мен ,а тая на Маги Thinking

# 18
  • Мнения: 1 581
И Виктор яде почти всичко, предимно от нашата манджа, но се случва да му правя и специално на него, ако манджата не му харесва - набързо разни зеленчуци и пиле на пара. Салати не ще, освен домати, особено със сирене.  
Понякога му вземам и готови храни, ако няма време или за навън. Любимото му е спанак със сьомга и зеленчуци  Sick

# 19
  • Мнения: 4 244
Цитат на: AnMary_
мойта буба яде абсолютно всичко, само дет яде по 1 час, ама какво да се прави. Не готвя отделно за нея.

Щерката е същата - клепа на парцали и рови с вилицата вътре.
Умирам от яд, като знам че го яде. Виж синковеца по капричен го дава, че и на люто налита.
Не готвя отдавна за тях отделно. Май като направи малкия 15 месеца и почна поголовно с нас да яде

# 20
  • Мнения: 844
Както се вижда от възрастта на щерката отдавана не готвя отделно и не стерилизирам. Инчае някъде към година и нещо си ядеще обща храна, а към годината спрях да изврявам водата и да стерилизирам. Имам обаче един сериозен проблем, много ми е злояда горката, не яде никави сурови салати, както и такива със сосове, майонези, кетчупи, горчици. Много е трудна съз зеленчуците, не вкусва зеле, грах и сумати неща още, нещата които обича се броят на пръсти, само на кебапчета и палчинки може да кара. Не знам как да я накарам да ги прояде тези зеленчуци, ама и тати ми бие контра, той е същият. Омръзна ми само месни яденета да готвя, ха дано малчо яде всичко, че от злоядо и болно дете по-лошо няма!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Ние сме големи и не готвя отделно откакто Дидко беше на година и няколко месеца. Естествено има храни които не кусва и гледам да се съобразявам. Не яде пиперки, зеле, зелен боб, тиквички, но останалите зеленчуци не отказва. До сега зелениите(спанак, лапад, коприва) трябваше да са пасирани за да ги яде, но от тази пролет и това изискване отпадна.

# 22
  • Мнения: 272
на нас май ни е още рано да се включваме точно по темата, но да ви питам а как храните? аз разказвам приказка или пускам любимото филмче. притеснява ме факта че съседката за да даде 1/2 бурканче на детенце го преслядва с лъжицата  и е голямо молене- то е с 10 месеца по голямо от нас... дайте акъл да не стигам до такива крайности...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Цитат на: ts
на нас май ни е още рано да се включваме точно по темата, но да ви питам а как храните? аз разказвам приказка или пускам любимото филмче. притеснява ме факта че съседката за да даде 1/2 бурканче на детенце го преслядва с лъжицата  и е голямо молене- то е с 10 месеца по голямо от нас... дайте акъл да не стигам до такива крайности...

Определяш място за хранене и само там яде, никакво гонене, защото детето го обръща на игра и се научава да те манипулира чрез храненето. Аз стоя на едно място с купичката, сина ми ако не е гладен отвреме навреме се приближава да си поиска, най-бързо яде обаче докато гледа рекламите по ТВ, набутвам му всичко без да усети. Embarassed

По темата - Симеон (1г.9м.) е на мама доброто прасенце - всичко иска да опита, повечето неща приема. Не харесва грах, зеле, варени яйца и козунак. Готвя му отделно, защото тате обича да се храни нездравословно, а на малчо не давам пържени картофи, свинско, панирани неща, люти, майонезени сосове... Като види иска и му харесва, затова пръв се храни с буламачите ми, после нашата храна не му е толкова интересна.
Най-много обича пиле с ориз, фрикасе, пилешка супа, задушено филе от риба, крем-супа с гъби, телешко със зелен боб и картофи, пица. За закуска харесва банани, юфка, попара, кус-кус, сандвич с кашкавал. Вчера извадил от шкафа една краставица, като го намерих беше изръбал половината. Grinning  
Колкото големият обича да яде, толкова малкият е злояд! На 9 мес. не ще никакви сокове, пюрета, за  яйце и месо абсурд.  Sad  Кара на мляко с каша вътре, понякога приема бульон от пил. супа на баткото или пасирана попара разредена в млякото.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Karen
...Кара на мляко с каша вътре, понякога приема бульон от пил. супа на баткото или пасирана попара разредена в млякото.


И моите деца са така. Даже като ги водя навън ме питат:" Ти храниш едното за сметка на другото ли?! "  #Crazy
Ами какво да ги правя  Thinking ....и за 2-мата е еднакво...просто различни са си децата Sign Exclamation

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
При вас каката ли  беше трудна? Няма ли да проядат тези деца! ooooh! Мойто яде колкото да не умре.

# 26
  • Мнения: 411
Аз лично не мога да се оплача че Алекс не яде. Има моменти когато не му се яде и други когато му се яде - като на всеки човек.
Пуснах тази тема за да разбера вашите виждания защото вчера говорих с една майка - детето и е на около 2г. и 2-3м. и тя ми каза че готви и слага в буркани и след това стерилицира / прави нещо като зимнина от манжи, била направила досега около 20 бурканчета. На въпроса ми защо го прави като детето е вече голямо?, тя ми отвърна че понякога на нея и на мъжа и не им се ядяло готвено и в такъв случай да имало ядене за детето.
Много ми е странно, тази храни все пак трябва да се оползотвори бързо- та това е готвено ядене.

# 27
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Ellypr
...Ами имат си вкус децата  Wink . Вики не хапва например грах и зелен фасул, вече престанах и да му ги предлагам, а като бебе ги ядеше и то с апетит.

И ние бяхме така - като беше бебе съм пасирала грах - токава ядеше, сега - не  Rolling Eyes

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Karen
При вас каката ли  беше трудна? Няма ли да проядат тези деца! ooooh! Мойто яде колкото да не умре.


 Arrow май точно толкоз Sign Exclamation
СправкаМ
Тя=21кг. на 7г.7м.
Той=12-13кг.
3
Не я знам по цял ден яде ли и какво, но вечер минава с по някой таратор или филия (масло с мед, или с кашкавал или масло с шарена сол) и това е. За банан или ябълка "просто нямам място"(а и желание  #Silly )!

И аз чакам онзи - ящният перод да дойде вече почти 8-ма година  ooooh!

# 29
  • Мнения: 487
В минало време ядяхме всичко.
когато беше на 2 годинки не подбираше - супи, манджи с домати, без домати, даже ако си отидехме на село при дядо му, ядеше пресен лук и чесън хей така от градината и не му лютеше нищо.
Ела да ни видиш сега на 5г. и половина - не ядем почти нищо, да не кажа ама съвсем нищо. Ако дадено ядене днес е "супер вкусно", то на другия ден въобще не го обичаме  341uu . в едното имало домати,  в другото лук, а пък третото било гадно...абе докато не се развикам, че в къщи не е ресторант и то след като съм му предложила поне три неща, не мирясва..

Общи условия

Активация на акаунт