Нощно кърмене ли е или съм мама-залъгалка?!

  • 1 113
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 172
Бебчо е по-малък - на 6 месеца и малко, при нас има нощи, през които на час-два се буди и се успокоява добре само гърда. Той още си няма нито едно зъбче, та при и нас май са зъбки.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 479
Цитат на: miaou
Да те успокоя  Grinning , не че ще е успокоение, де, ама поне да знаеш, че и други бебета така разиграват майките си...
А биберон-залъгалка даваш ли й през нощта?

Е, да успокои ме ти! Simple Smile
Биберон-залъгалка и давам от ден втори, от как не спря да реве цяла нощ в родилното. Simple Smile
Но ни биберон иска, ни вода иска нощем!
Мята бибероните по леглото, става права, пийне вода и пак реве.
Ей, така докато не и дам да сукне. Е, да ама така по 4-5х на нощ и то с неравномерни интервали помежду им.

А майка ми, верно, не знам, как ще се оправя с Лора. Sad

# 17
  • Мнения: 488
Не се отчайвай, но мисля, че просто не й е време още да я отказваш от нощното кърмене  Grinning
Утре ще пусна една статия, която превеждам в момента точно по този въпрос, дано помогне  Laughing

# 18
  • Мнения: 786
Тъкмо и аз исках да питам нормално ли е това сукане по N- пъти на нощ,но ме спреварихте.Аз сато ,че ли не мога да го свържа със зъбите защото досега са ни изникнали 5 ,но такова чудо не е било.Интересното е ,че уж не суче по много през нощта,а през деня не е гладна.Явно по-доброто нощно мляко си оказва влияние.За сега се примерявам с новата ситуация и се опитвам да спя, ако мога когато и тя спи.Ако някоя мама намери разковничето да вика силно та да чуем всички smile3514

# 19
  • Мнения: 830
Цитат на: kopche
[
А майка ми, верно, не знам, как ще се оправя с Лора. Sad


Ами вероятно няма да спят няколко нощи , и когато ти се върнеш , Лора ще се е отказала от нощното посукване , но може да е свикнала я със залъгалката , я с водата ....  А ако имате късмет , може и да е свикнала да спи непробудно  Wink , Дай Боже !      
И ние миналото лято бяхме оставили малката на майка ми , а ние с каката на морето , но тя вече не ме търсеше нощем .
А това лято ще си ходим всички в комплект ...

# 20
  • София
  • Мнения: 9 479
Цитат на: nadia
Лора ще се е отказала от нощното посукване , но може да е свикнала я със залъгалката , я с водата ....  А ако имате късмет , може и да е свикнала да спи непробудно  Wink , Дай Боже !

О, свикване със залъгалката не ме притеснява толкова. Това да е! Simple Smile
Виж, ако се научи да спи по цяла нощ, най-ще ме радва, ама ми е трудно даже да си го представя, как ще стане. Thinking

# 21
  • Мнения: 280
Цитат на: kopche
Цитат на: Zlati
И има една температура-37,5-сигурно някое зъбче и работи,ама все така ли ще е?И аз моля за съвет,някой ако може да помогне.Вчера я водих при докторката,ама и изписа Нурофен,Вит С и Смекта,та не мисля да ги взимам.То детенцето през деня си е ок,не мисля,че е болно.

Не знам за Т, но мойта педка казва под 37,6-никакви температуропонижаващи лекарства да не давам.
А Смекта-та, пък, за какво ви я даде?! Confused
Aбе,аз за и без друго не бих дала нищо за температура,ако не вдигне 38,5.А смектата имала някакъв друг ефект-освен срещу разстройство,който търсим в момента.Така,или иначе,аз не и ги взех лекарствата.Бебка вчера нямаше Т и снощи се събуди само 2 пъти.Засега я наблюдавам и,ако има пак нещо притеснително,тогава ще я водя някъде другаде.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 479
Цитат на: Viara
Ако някоя мама намери разковничето да вика силно та да чуем всички smile3514

Аз все още го търся това разковниче, но вчера споделих проблема с една приятелка по телефона и тя ме посъветва следното:
Щом иска да суче през ноща, давам и малко, но след това веднага и бутам бибката и я оставям обратно в леглото.
В смисъл, ако знаеш, че бебето ти суче прим. по 10 мин., даваш 5 мин. сукане и махаш от гърдата и предлагаш веднага водичка или бибка.
Следващият път като се събуди, даваш само 3-4 мин. и пак предлагаш бибка или водичка.
И така, постепенно, все повече намаляш времето за сукане през ноща.
Сега аз пробвам тази система и дано проработи! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт