Сектите-какво знаете за тях

  • 35 771
  • 364
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 849
На мен никой ли няма да ми отговори за бамбонките??   Blush
Какво по-точно питаш?

Ми що не ми дадоха от бамбонките си? Дали не ги инжектират с нещо скъпо? Или пък, абе знам ли.. Май в предишния си пост пропуснах да спомена, че мадамите бяха от някаква църква.

Ми сигурно щото няма сред нас такива дето не черпят. Аз черпя наред познати и непознати... Laughing

# 316
   Пак се сещам  за един филм, за  опасни  окултни практики и култове.Дръпнах си го от руски сайт, но преди 15-ина години се  разпространяваше  на видеокасети.Интервюирани са именно  хора, участвали и пострадали от такива неща.Обаче за щастие са се  оттървали.

http://www.iscelen.org/fmdok/vozrozhden_zla.html

# 317
  • Мнения: 8 163
Минзухар, моята теория за бАМбонките е, че са били осветени по някакъв начин. В този смисъл предназначени само за хора, придържащи се към практиката на дадената религия, което според тях ги прави по-достойни за такъв вид черпня.

За детето, което се е увлякло по духове и демони смятам, че има начин поне да се разбере докъде е стигнала. След това ще може да се прецени доколко това е тийнейджърско увлечение (от типа на това да се влюби в актьор, певец или в "Отнесени от вихъра") или е нещо по-сериозно. Някой, който е психически и морално стабилен, препоръчително на възраст по-близка до тази на детето, трябва да прояви интерес към заниманията му. Предтекстът ще е, че въпросният "полицай под прикритие" също иска да научи повече за подобни практики. Задължително условие е той/тя да е запознат с основната литература (споменатата книга) на учението. Ако разговорите между детето и "полицая под прикрите" не са достатъчни за определяне сериозността на увлечението, тогава трябва да се посети и сбирка на групата - повечето са отворени за нови хора по понятни причини. Тогава може да се обсъждат по-сериозни мерки, ако са наложителни. В началото не трябва да се противоречи, а да се проявява интерес.

Нека също да кажа, че повечето момичета в тийн възраст се вълнуват от гледане на карти, тълкуване на сънища, разговор с духове и призоваване на мъртви. Момичето е права, това се израства.

# 318
  • Мнения: 5 370
Много съгласна с Феята. Гледах наскоро разследване на НОВА, от което косите ми настръхнаха......да не ви плаша и вас. ooooh! ooooh!
Но, може би, вторият човек би трябвало да е млад....защо...ако е възрастен, на средна възраст, дали няма да заподозрат желанието му за внедряване?
Така разсъждавам аз.
П.С. Голяма съм патка,. и това е написала Феята.

# 319
  • Мнения: 3 423
С каква точно дрога са били осветени
бАМбонките, за които говорите? Каква
е изобщо ролята на дрогата в сектите?

# 320
С каква точно дрога са били осветени
бАМбонките, за които говорите? Каква
е изобщо ролята на дрогата в сектите?

   Тя каза, че момичетата били от някаква църква.Аз  сега за първи път чувам за такава практика да се освещава  храна , с която да се черпят определен кръг хора...само Rolling EyesАко са били наистина от църква, християнска, де.
Е, в православната се носи  храна, да се освещава, ама то е друго. Виж , ако е била секта с подобна практика...но силно се съмнявам.По -вероятно ми изглежда това момиче да се е притеснило нещо или  да не са го възпитали добре  в къщи, че се черпят всички присъсващи Wink А, бе, образи  всякакви  по таз земя.

   То има и друго.Много от тези  известни секти/култове/ са пълни наистина с чудесни, отдадени на вярата си хора, които  никога не биха ти навредили.Например моята пряка началничка е адвентистка.Обаче това не я прави страшна сектантка, опасна за всички наоколо.Тя си вярва  и на никого  не се натрапва по никакъв начин.Много е способна, най-добрата моделиерка, с  невероятен усет към модата и към хората, за които е отговорна.Просто никога не говорим за Бог на работа, защото има доктринални различия и двете го знаем.Но  тя ме уважава и аз нея.В случай, че стане дума обаче, и то насаме, бих и казала какво ми е мнението.Но тя е наясно.Аз я уважавам , за това, което е, като човек.Пък и при един адвентист шансовете да се  усети са много по-големи , отколкото при вс. останали.
  С което искам да ви насоча, към това, че доста хора по сектите,   са  нормални,  искренни и даже и не  разбират в какъв филм са се вкарали.Не говоря за гурутата им и  разните им там водачи.За миряните става дума.Нашата цел не бива да е  да ги унижаваме, обиждаме, гоним и убиваме, както беше казал някой по-преди.А с любов да ги  насочваме  към изхода от  тези гибелни учения.
  И друго щях да пиша, но сега нямам време.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 20:32 от gerik

# 321
  • Мнения: 2 401
Сега се сетих за още една случка със същата ми позната. пак попаднахме в кафе, в което имаше нейни познати.  Включиха ме и мен в разговора, с един от младежите намерихме некои общи неща,  разменихме си телефоните.  Тръгнах си аз, разбрахме се да се чуем, а той изведнъж попита "ти от еди коя си църква ли си между другото?" Аз казах - не. А той - не ми се обаждай тогава.  Shocked Аз зяпнах и го попитах: А ти от еди коя си църква ли си? Той - дааа. Аз - със сигрност няма да ти се обадя тогава. Изведнъж всички подскочиха като ужилени, а аз си плюх на петите. Някои от тях си изглеждат напълно нормални бре..  newsm78

# 322
  • Мнения: 8 163
С каква точно дрога са били осветени
бАМбонките, за които говорите? Каква
е изобщо ролята на дрогата в сектите?
Лиске ма, не съм казала, че са осветени с дрога! Де да ги знам с к'во са ги осветили - различните религиозни групи ползват различни неща: светена вода, светено вино, светена сол и прочее.

Не съм запозната със секта, която да пропагандира употребата на дрога. Напротив, отричат тази практика. Личният избор да се употребяват опияти (напр. най-големия син на Мун, вече покойник) е съвсем отделна работа.

Герик, аз многократно отбелязах, че редовите членове на нетрадиционните за БГ религиозни групи са искрено (макар и понякога фанатично) вярващи, свестни и отговорни хора. Както и тези на традиционните групи, всъщност.

Минзухар, пазят си чистотата. Дори се женят/омъжват само за членове на тяхната църква/деноминация/рел. група/секта...

# 323
  • Мнения: 2 759
Герик, аз многократно отбелязах, че редовите членове на нетрадиционните за БГ религиозни групи са искрено (макар и понякога фанатично) вярващи, свестни и отговорни хора. Както и тези на традиционните групи, всъщност.

Минзухар, пазят си чистотата. Дори се женят/омъжват само за членове на тяхната църква/деноминация/рел. група/секта...
                    Адвентистите в никакъв случай не са нетрадиционна за Бг общност  newsm78.
                    Колкото до това, че момчето на минзухар не е искало развиват евентуална връзка - даже много добре е постъпило, като е било искрено. И не е чак странно... Вярата на истински религиозните хора (без значение в какво вярват) определя съществена част от битието им и биха искали да споредят живота си с някой със сходни разбирания. Има атеисти, на които само като им споменеш, че слушаш чалга и те отписват. А чалгата е само едно дребно нещо... Аз едно време отказвах да излизам с непушачи примерно... Имах гадже непушач, такова мрънкане никога в живота си не съм виждала  ooooh!... Години след това като чуех, че някой е непушач и го режех веднага... Може и да ви се струва тъпо, но за мен беше важно. Да излизат вярващ и атеист обикновено е сложна работа... Дори много да се обичат, единия винаги ще бъде под натиск да се промени. Минзухар, ти би ли се променила заради него? И очакваш ли той да захвърли убежденията си заради теб? От чисто практична гледна точка е сложно... И както Фея-кръстница вече спомена - да, има съвременни млади хора, които не приемат секса преди брака. И веднъж женени не се развеждат.

# 324
  • Мнения: 2 401
Ееее портокалче, не ставаше въпрос за такава връзка бре. За работа бяха разговорите, момъка имаше съответни контакти, обеща да ми осигури мастит клиент. Ама не ми се отвори парашута.  Laughing
А на въпроса ти дали бих ..аз бягам много бързо и много надалеч от такива изпълнения.

# 325
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863
минзухар, а за коя църква става въпрос? Дето момъкът бил от нея?

# 326
  • Мнения: 2 401
минзухар, а за коя църква става въпрос? Дето момъкът бил от нея?

.....
българска, българска, ама познатата ми постоянно обикаля света и вечно има англо и другоговорящи гости..

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:42 от минзухар

# 327
  • Мнения: 8 163
Адвентистите в никакъв случай не са нетрадиционна за Бг общност  newsm78.
...
Да излизат вярващ и атеист обикновено е сложна работа... Дори много да се обичат, единия винаги ще бъде под натиск да се промени. Минзухар, ти би ли се променила заради него? И очакваш ли той да захвърли убежденията си заради теб? От чисто практична гледна точка е сложно... И както Фея-кръстница вече спомена - да, има съвременни млади хора, които не приемат секса преди брака. И веднъж женени не се развеждат.
Е, не са. Ама нали си говорим за сектите и аз си разсъждавам в тая линия... smile3538 Признавам, не съм се изразила точно.

Връзката между вярващ и атеист обикновено зависи от това доколко е отдаден на религията си вярващият. Атеистите или невярващите обикновено са по-толерантни към вярващите. За крайно (да не кажа фантично) вярващите нещата са черно-бели: или си с мен (в моята вяра), или си против мен.

По въпроса за въздържанието и липсата на разводи. Да, има такива случаи. Обаче аз лично познавам двойки, които са женени на верска основа, не могат да се търпят, но са заедно само и единствено заради страха си от Бога/каноните на съответната религия. Детайли, отново, имам в най-голяма степен за браковете в сектата на Мун: за принципите, церемониите и разпределението на власт/отговорности в двойката. Може би Жозефина знае повече за друга(и) група(и)...


# 328
http://sekti.start.bg/

Не всички статии са обективни със сигурност, но има и доста точни попадения- за инфо.

# 329
  • Мнения: 545
манджа с грозде, 'подборката' въобще е просто купчина нагребани и изсипани линкове. искаш ли да направиш една такава, и да махна този линк?

еди.

http://sekti.start.bg/

Не всички статии са обективни със сигурност, но има и доста точни попадения- за инфо.

Общи условия

Активация на акаунт