Супермама?

  • 2 004
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 610
Ако честно, мен ако питат, в тези часове трябва да им казват защо поне до 18 секс не бива да се прави Crossing Arms

Мен ако питаш, също ще е необходимо да им се внуши, че преди да си разтварят краката за бебче, не е зле да се запитат къде и с какво ще го отглеждат това бебе (което веднага навежда на мисълта за ползата от обучение по семейно счетоводство Wink).
Боя се обаче, че тогава и темите в ДиС ще намалеят значително...  Thinking

# 16
  • Мнения: 2 161
Мен ако ме питат,бих казала:деца,когато се чувствате напрегнати и изнервени, мастурбирайте.За бога,деца,мастурбирайте,мастурбирайте,но не правете в ранна възраст секс.И специално за момиченцата-мастурбирайте,защото:да се научите да се обичате и да разберете какво точно да изисквате при секс с мъж.
                                                                                           
   

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Како Сийке, ти спомняш ли си каква си била на 15-16. Интересувало ли те е тогава изобщо нещо свързано с деца. За мен малките хлапета бяха огромна досада. Някъде ужасно далече и по никакъв начин не съм се възприемала като бъдещ родител. Съвсееем други неща ме вълнуваха.
Ако искаме децата ни да имат свободен час, да им го дадем, а да не го обличаме в празни приказки и да харчим държавни пари.
А ако толкова искаме да ги обучаваме в нещо практическо, нека да има "часове" по общуване, където децата да се учат да си изразяват чувствата, да изслушват другите, да спорят аргументирано и да уважават различното мнение...
И да, някакви часове по сексуална култура им трябват...

# 18
  • Мнения: 3 423
Значи, вместо кой предмет да
се въведе мастурбацията, а?
Български език? Така и така май
файда от часовете няма, гледам.

# 19
  • Мнения: 2 161
Мастурбацията трябва задължително да се преподава на майки.За да не се налага да пускат теми под наслов Нормално ли е.

# 20
  • Мнения: 25 610
Како Сийке, ти спомняш ли си каква си била на 15-16. Интересувало ли те е тогава изобщо нещо свързано с деца.

Разбира се! Как да не ме е интересувало? Не само аз, но и всичките ми приятелки четяхме усилено де-що литература ни попаднеше относно всичко, което е свързано със създаването им, като особено внимание обръщахме на начините за предотвратяването им.  Mr. Green
В резултат на което още тогава знаехме по колко дупки имаме между краката си, за разлика от някои майки тук, които все още не знаят дали са си изпикали или изакали децата.  Whistling

# 21
  • Мнения: 4 300
Не съм се хващала за думата. От статията останах впечатление, че иде реч за практически съвети за отглеждане на деца.
Семейното планиране ( макар че семейно е крайно неподходяща дума в ранна тийн възраст) е съвсем друго нещо и клони към написаното от ДеЩо- да се прави безопасен незабременителен секс. Едва ли можеш да възпреш децата да не правят секс, по постижимо ще е да се научат да го правят безопасно, да осъзнават рисковете, които поемат с всяко свое действие.

# 22
  • Мнения: 2 070
Хехехе. Аз на 13 изкарвах напрежението с пеене в хор, не съм мастурбирала. Но щом казвате.

Психологията дето я учат в училище верно е малко отнесена. А би им било от полза точно в тази възраст да преболедуват разните му семейни драми и травми, да се научат какво да правят с гнева и емоциите си..пък детската психология постепенно и по-нататък.

Како Сийке, дай да образоваме и мамите. Първи отвор - уретра. Втори - влагалищен. Трети - анус. Може и да поспорим в каква посока става избърсването при ходене до тоалетна, а също и да пуснем анкета - от къде изкарахте бебето и води ли се то родено или извадено...

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:26 от ДеЩоВиди

# 23
  • Мнения: 2 161
Сега също не всички мастурбират.Просто правят секс.

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Статията е много хубава.  Heart Eyes
Аз бях на осемнадесет почти, когато се оказах сама със съвсем мъничко бебе. Племенниче. Научих се да го повивам с пелени (тогава нямаше памперси), да мия дупе, да го храня, бавя и пр. За нула време се научих. Няколко години по-късно бях забравила всичко.
Първото си дете съм го отгледала съвсем сама от мига, в който напуснахме болницата. Пет години по-късно родих второто (и понеже пак сама си го гледам) да ме убиете, не можех да си спомня елементарни неща.  newsm78 Всичко ми е като изтрито с гумичка.
От практична гледна точка заявявам, че от такива часове няма никаква полза.
Виж, от часове по култура и хигиена на връзките (да ги наречем някак) има нужда и още как.

# 25
  • Мнения: 8 999
Чак пък като отделен предмет да се въвежда - малко в повече ми се вижда. И какво - децата ще бъдат изпитвани и ще им се поставят оценки за какви знания? Едва ли тийнейджърът се вълнува особено от детска психология, едва ли е редно да се снабдява тийнейджърът с информация, специализирана и научно обоснована за това, защо той е толкова навъсен, ядосан на света, необуздан, непредвидим и т.н. Не знам с какво ще му помогне това знание, за да стане доволен, усмихнат, приветлив и неоскърбен.
Така че, психологията отпада.
Отпада и темата за отглеждане на бебета - както вече се каза, необходимостта от тази информация се ражда с раждането на бебето и умира в момента, в който бебето стане дете. Аз вече си спомням много малко подробности за това, как съм отглеждала моите бебета.
Остава само темата за секса, болести, пренасяни по полов път и методи за контрацепция - смятам, че в няколко лекции /5 до 10 за целия учебен период/ може да се синтезира тази информация и не е нужно да се предъвква ежеседмично.
Друг е въпросът, че всред малцинствата трябва да се изпратят просветители, които да организират младежите там и да им говорят, говорят, говорят... Но не мисля, че и това ще помогне.

# 26
  • Мнения: 2 759
Чак пък като отделен предмет да се въвежда - малко в повече ми се вижда. И какво - децата ще бъдат изпитвани и ще им се поставят оценки за какви знания?...
                     За оценките и аз се зачудих  Mr. Green.
                     По-добре да има часове за наркоманиите и здравословния начин на живот.
                     Бтв, в тия часове ще се засяга ли темата за стерилитета?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 567
Велика на идея на социалното министерство. Тези чиновници, начело с невероятната Масларова, влизали ли са скоро в училище, имат ли представа от реалните проблеми на учениците. Всичко ми звучи като поредната недомислена програма заради самата програма или заради усвояване на парици.
Лично мнение - децата (независимо от етноса си) имат нужда преди всичко от сексуално ограмотяване и култура. Направо е задължително да се дискутира на разбираем за учениците език, а не  с разни високопарни научни и медицински термини. Темите като: "за какво служи и как се използва презерватива", "как да се предпазваме от забременяване и от болести предавани по полов път", "аборт- само при лекар"  са много много по-актуални и важни в тази възраст. Не можете да си представите с какво невероятно сексуално невежество съм се сблъсквала при доста интелигентни ученици, ДеЩоВиди е обяснила подробно.
А когато се установи една бременност, има си училища за бъдещи родители към АГ-та или ДКЦ-та, при това безплатни. Там се показва и обяснява и за къпане, хранене и т.н. чисто практически неща.

# 28
  • Мнения: 1 216
Смешки просто...

Винаги ми е било странно как на обикновено нещо като къпане на бебе се придава такава важност.
Ако има повечко рода в къщата- става интересно, младата родилка се избутва настрани да гледа и да се учи, таткото в ролята на водоносец мъкне топла и студена вода, стаята затоплена до има- няма 30 C, Т на водата е измерена поня няколко пъти - с термометър, десен лакът, ляв лакът, пръст. Който влязъл- влязъл, всяко отваряне на вратата след започване на великото къпане е съпроводено с неодобрителни погледи и забележки и столетни мъдрости как дори повей от птиче крило може да простуди бебето. Легенът е обикновено на земята, бабата на колене показва майсторство като държи бебето с една ръка, друг полива, трети подава сапун, кърпи. И така всяка вечер, докато на някой яко му писне.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 20:01 от Г-жа Броненосец

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не знам вече какво да кажа за образователното ни министерство. То не беше религия, то не бяха супермами. Ето, Василиса го е написала-забравя се. И аз ще потвърдя-забравя се. И какво? Поредната глупост.

Общи условия

Активация на акаунт