слънцезащитен крем

  • 12 075
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 1 745
Юсерин  Peace!

# 16
  • Мнения: 1 701
Клоран!  Peace

# 17
  • Мнения: 62
Мисля,че до 1 год.възраст не е хубаво да се ползват слънцезащитни кремове,но при нас при появата на един обрив дерматоложката ни препоръча Microsun Baby на Spirig.

# 18
  • Мнения: 1 701
Мисля,че до 1 год.възраст не е хубаво да се ползват слънцезащитни кремове,но при нас при появата на един обрив дерматоложката ни препоръча Microsun Baby на Spirig.
Какво значи "не е хубаво"... Има си кремчета за бебета. През лятото, дори да не е изложена директно на слънце, детската кожа е много нежна и много лесно ще изгори.

# 19
  • Мнения: 339
Ползвали сме Мустела и Чико-от гледна точка на предпазването съм много доволна и от двата, но Мустелата се разнася ужасно трудно, просто детето прилича на призрак  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 4 052
Мисля,че до 1 год.възраст не е хубаво да се ползват слънцезащитни кремове,но при нас при появата на един обрив дерматоложката ни препоръча Microsun Baby на Spirig.
Какво значи "не е хубаво"... Има си кремчета за бебета. През лятото, дори да не е изложена директно на слънце, детската кожа е много нежна и много лесно ще изгори.
Абсолютно! Даже аз мажех детето още 1-2 месец, т.е. винаги, когато излизахме на вън Naughty. А по темата, супер доволна съм от кремовете на AVON. В началото с 50-ти фактор, после с 30-ти.

# 21
  • Мнения: 132
Ползвали сме Мустела и Чико-от гледна точка на предпазването съм много доволна и от двата, но Мустелата се разнася ужасно трудно, просто детето прилича на призрак  Rolling Eyes

Да, нали, един такъв бял плътен е - така и трябва да бъде! За бебета е препоръчително кремовете да са с текстура, видима при нанасяне - хем виждаш къде и колко си сложил, а и са по-устойчиви на слънце, вода и изпотяване. За деца - може лесно попиващи, но за бебенца - по-добре да прилича на призрак, както казваш, но да е защитено   Grinning

# 22
  • Мнения: 521
URIAGE  - фактор 50 +
Доволна съм и е много икономиен  Peace

# 23
  • Мнения: 930
твърдо подкрепям Виши , доволна съм от тази козметика и я ползваме цялото семейство

# 24
  • Мнения: 5 026
Мустела 50+

# 25
  • Мнения: 547
Ползвала съм Клоран 30 и Дейлонг  /за бебета/ и от двата съм много доволна. Тази година мисля да взема Юсерин.

И трите са с минерален филтър, което за предпочитане при бебета и деца до 2 години. Доколкото знам кремовете с минерален филтър не могат да бъдат с по-висок фактор от 30, но пък и не е необходимо.

# 26
  • Мнения: 1 269
А някой може ли да препоръча детски слънцезащитен, който обаче да се разнася лесно? Hug
клоран.

# 27
  • Мнения: 988
Ползвали сме Мустела и Чико-от гледна точка на предпазването съм много доволна и от двата, но Мустелата се разнася ужасно трудно, просто детето прилича на призрак  Rolling Eyes

Да, нали, един такъв бял плътен е - така и трябва да бъде! За бебета е препоръчително кремовете да са с текстура, видима при нанасяне - хем виждаш къде и колко си сложил, а и са по-устойчиви на слънце, вода и изпотяване. За деца - може лесно попиващи, но за бебенца - по-добре да прилича на призрак, както казваш, но да е защитено   Grinning


Да поясна нещо по темата, което е много важно а изглежда малцина знаят. Не само за бебета, но и за възрастни най-добри са кремовете с гъста бяла текстура и по-трудно нанасяне. Не заради причините изброени от хепи Кет (макар че те са досдтатъчно добри и сами по себе си  Peace) Това са кремове които съдържат т.нар. "физически" екрани с/у слънце, които остават върху кожата без да реагират химически в нея и отразяват лъченията на принципа на огледалото. Химическите екрани, които масово се ползват в по-евтините и леки кремчета, попиват в кожата и действат на принципа на абсорбирането на лъчението вътре в кожата като правят химическа реакция с доказани и отдавна известни вреди за кожата, дори риск от рак! така че доверете се на солидна марка, със активни съставки - титаниев/цинков (ди)оксид или патентован физически филтър като Мексорил, и примете че щом производители като Виши, ла Рош-Позе, Мустела и т.н. продават крем с не най-приятната възможна текстура, имат мноооого сериозни причини за това  Wink По принцип в момента слънцезащитен крем под 20-25 лв не съм видяла с тези съставки. В тази област цената е добър ориентир.

# 28
  • Мнения: 132
Ползвали сме Мустела и Чико-от гледна точка на предпазването съм много доволна и от двата, но Мустелата се разнася ужасно трудно, просто детето прилича на призрак  Rolling Eyes

Да, нали, един такъв бял плътен е - така и трябва да бъде! За бебета е препоръчително кремовете да са с текстура, видима при нанасяне - хем виждаш къде и колко си сложил, а и са по-устойчиви на слънце, вода и изпотяване. За деца - може лесно попиващи, но за бебенца - по-добре да прилича на призрак, както казваш, но да е защитено   Grinning


Да поясна нещо по темата, което е много важно а изглежда малцина знаят. Не само за бебета, но и за възрастни най-добри са кремовете с гъста бяла текстура и по-трудно нанасяне. Не заради причините изброени от хепи Кет (макар че те са досдтатъчно добри и сами по себе си  Peace) Това са кремове които съдържат т.нар. "физически" екрани с/у слънце, които остават върху кожата без да реагират химически в нея и отразяват лъченията на принципа на огледалото. Химическите екрани, които масово се ползват в по-евтините и леки кремчета, попиват в кожата и действат на принципа на абсорбирането на лъчението вътре в кожата като правят химическа реакция с доказани и отдавна известни вреди за кожата, дори риск от рак! така че доверете се на солидна марка, със активни съставки - титаниев/цинков (ди)оксид или патентован физически филтър като Мексорил, и примете че щом производители като Виши, ла Рош-Позе, Мустела и т.н. продават крем с не най-приятната възможна текстура, имат мноооого сериозни причини за това  Wink По принцип в момента слънцезащитен крем под 20-25 лв не съм видяла с тези съставки. В тази област цената е добър ориентир.

Не исках да влизам в толкова подробности, затова писах че кремовете с видима текстура са по-устойчиви на слънце, вода и изпотяване. Ти казваш същото, но с повече думи  Simple Smile. И ако ще си говорим професионално, нека да добавя, че попиващите кремове с добър състав също съдържат защитни слънчеви екрани, който отразяват като огледало, както правилно си го описала,  но са по-неустойчиви и като цяло по-слаби . Затова преди да се купува и слага крем трябва да се има пред вид типа кожа, колко активно ще е излагането на слънце, възрастта.  За бебета - крем с видима при нанасяне текстура със съставките, които споменаваш  Heart Eyes
Освен това шапка и очила (и с очилата трябва да се внимава), сянка и дрешки от качествена материя (някои от материите изобщо не филтрират UV лъчите).
Изобщо по темата за предпазването от слънце може много да се говори...   

# 29
  • Мнения: 988
Хепи кет  Hug малко го обърнахме на лекция но е важно да се знае.

и с очилата трябва да се внимава  

хепи кет е точна и лаконична, но понеже аз си падам малко по подробностите - ако очилата са куче-марка и нямат истинска УВ защита, понеже зад тъмните очила зениците се разширяват, през тях проникват още повече вредни лъчи. затова най-добре детенце да е с истински слънчеви очила, но ако няма - много по-добре е без, отколкото с китайска играчка за 5 лв

хепи кет извинявай че само те дописвам, спирам и излизам от темата преди да ме е бил някой  Blush

Общи условия

Активация на акаунт